Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a jak się sprawują te krysztalki wkoło okapu? nie ma problemu z parujacymi potrawami (tłuszczem itp)

 

Jeszcze nie wiemy :) Mieszkamy tu od 2 tygodni. Na razie wszystko działa :)

 

Poza tym tłuszcz to chyba raczej się osadza w okolicach kuchni w przypadku palenia gazem, i nie jest to tłuszcz z potraw (który przecież jest nielotny, chyba że byś podgrzała potrawę do temperatury praktycznie palenia tłuszczu), tylko produkty spalania gazu. U nas indukcja, także może nie będzie problemu :)

 

piękny blat, fajny układ kuchni, ale jakoś typ oświetlenia mi się z całością nie klei

 

Z całością Ci się nie klei, bo to całość z Ikei :D [taki wieczorny żarcik przy szklaneczce sojo-Malibu]

 

Fajny pomysł z nutkami. Jakis ulubiony utwór? Ślicznie wyglądają i będą pasowac do pianina :)

 

Utwór nie wiadomo jaki, jakieś straszne bazgroły jak się z bliska przyjrzeć. Fototapeta z wally.pl. Na początku mieliśmy taki pomysł, żeby dać komuś do wykaligrafowania Etiudę Rewolucyjną Chopina, ale pomysł spalił na panewce - pewnie byśmy za wykonanie takiego rękodzieła zapłacili więcej, niż za samą szybę...

Edytowane przez wkwb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to jakiś konkretny kolor tego dębu? Przepraszam, może to głupie pytanie, ale mam właśnie ogromny dylemat co do blatu w kuchni, a Twój mi bardzo by odpowiadał! I jeszcze drzwi :)... laptop mi przekłamuje .... czy one są kolorystycznie podobne do tego blatu? u mnie to wygląda jak zloty dąb? chyba że się mylę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to jakiś konkretny kolor tego dębu? Przepraszam, może to głupie pytanie, ale mam właśnie ogromny dylemat co do blatu w kuchni, a Twój mi bardzo by odpowiadał! I jeszcze drzwi :)... laptop mi przekłamuje .... czy one są kolorystycznie podobne do tego blatu? u mnie to wygląda jak zloty dąb? chyba że się mylę?

 

Blat nie jest w żaden sposób barwiony. Surowe drewno jak stolarnia dała, na to cztery razy olej (normalny, bezbarwny, Bona). Olej oczywiście zmienia nasycenie koloru, z bladego, naturalnego dębu, robi się taki właśnie złotawy dąb.

 

Drzwi natomiast to okleina - "dąb polski" (Polskone), zbliżone odcieniem do blatu, nieco mniej "soczyste", mniej nasycone (ale też nie tak blade jak naturalny dąb).

Edytowane przez wkwb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalna, te kryształki tutaj nie pasują, wzór rolety tez mi się gryzie z nutkami.

No właśnie jak już nutki nad kuchnią to może coś nawiązującego na oknie albo coś zupełnie neutralnego. Bo nutki są fajne, zasłona/roleta tez ale razem jakoś tak z innych bajek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza niedawno zbudowana kuchnia:

 

http://i41.tinypic.com/zjcilu.jpg

 

http://i39.tinypic.com/2116kja.jpg

 

(Czajnik do wymiany...)

 

Takie fajne coś:

 

http://i41.tinypic.com/2s1sj10.jpg

 

Samemu zamontowane, ha! podstawa to równe dziurki ;)

 

roletę dałabym czarno-białą pod kolor szyby za płytą

masz jakis patent na czyszczenie kryształków ? tez mam ich sporo a ty dodatkowo w kuchni wiec u ciebie bedzie jazda z odtłuszczaniem ich

 

ogólnie kuchnia bardzo na tak :) brawo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakis patent na czyszczenie kryształków ?

 

Nie mamy. Mieszkamy tu dopiero 2 tygodnie, jeszcze się nie zabrudziło.

 

tez mam ich sporo a ty dodatkowo w kuchni wiec u ciebie bedzie jazda z odtłuszczaniem ich

 

Mamy nadzieję, że dzięki braku gazówki (jest płyta ind.) tłuszczu unoszącego się nad kuchnią będzie zdecydowanie mniej. No, to się okaże. Jak będzie kiepsko to zlikwidujemy kryształki ;)

 

ogólnie kuchnia bardzo na tak :) brawo :)

 

Dziękujemy.

 

Co do rolet - może i rzeczywiście nie są idealne, ale jakoś tak wyszło że wybór był mały a decyzję trzeba było podjąć dość szybko... (bo chcieliśmy zasłonić kiepski widok przez kuchenne okno - pustostan taki mamy na przeciwko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duś, z tym tłuszczem to prawda! coś mi ktoś kiedyś wykładał, że spalanie gazu tworzy dodatkową parę wodną, wywołuje ruch powietrza, co powoduje roznoszenie większej ilości cząsteczek tłuszczu, na których osiada kurz... ( czy jakoś tam ;))

mam porównanie i przy płycie elektrycznej jest z 10 razy mniej "ciężkiego" sprzątania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten tłuszcz to od gotowania a nie na gazie fruwa :)

na indukcji tak samo doprowadzasz do wrzenia

niby tak, ale przy płycie gazowej jest o wiele więcej sprzątania z kurzu/tłuszczu niż przy indukcji - gotuję tak samo jak roku temu na gazie a w kuchni na szafkach jak sprzątam to mam kurz, suchy kurz.. a nie taką tłustą maź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...