Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

oj przez kilka osób to chyba zazdrość przemawia... (krytykować wielkość pomieszczenia)

Duża kuchnia jest super! Moi rodzice taką mają i jest to super wygodne, a z tym sprzątaniem to już nie przesadzajmy bo łatwiej sprzątać duże otwarte pomieszczenia niż zakamarki a mopem to ile minut dłużej będzie się podłogę myło??? No i jescze jak kogoś stać na taki wielki dom to podejrzewam, że i na sprzątaczkę więc zazdrośnice(żart) nie martwcie się na zapas :)

co do wystroju to nie w moim stylu choć przyznam, że konsekwentny i gustowny, wyspa z poduchami -pomysł bardzo mi się podoba

 

Jest to wygodne, pod warunkiem, że zachowuje się ergonomiczne odległości w tzw. ciągu roboczym, tj. masz w miarę pod ręką - lodówkę, zlew, kuchenkę ( najlepiej w takiej właśnie dokładnie kolejności i oczywiście także nie zbyt blisko siebie, by blat roboczy miał w jednym ciągu min. 120 cm).

Jeśli lodówka, zlewozmywak i płyta grzewcza ułożone są w trójkącie, to układ kuchni powinien zapewnić minimalną odległość pomiędzy wierzchołkami tego trójkąta, a optymalna suma długości wszystkich boków trójkąta powinna mieścić się w przedziale ok. 5 m. Należy również pamiętać o odpowiedniej odległości pomiędzy szafkami kuchennymi a innymi sprzętami, ewentualnie pomiędzy rzędami szafek (w przypadku kuchni dwurzędowej, w kształcie litery U bądź wyspy). Nie powinna ona być mniejsza niż 120cm.

To tyle kuchennej ergonomii, czegoś, co nie jest jakimś widzimisię, ale zostało sprawdzone w praktyce.

Inaczej jest po prostu niewygodnie.

Jeśli kuchnia ma większą powierzchnię i ma się wiele sprzętów ( potrzeba dużo szafek), powinny one być na końcu ciągu roboczego.

 

Spójrz np. na kuchnię Nigelli. Nie jest mała, taka w sam raz i wszystko jest w zasięgu ręki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam, ja również jestem posiadaczką białej kuchni... użytkuję ją drugi rok i nadal jestem zadowolona, choć kuchnia nie jest najwyższych lotów i montaż jej kosztował mnie wiele nerów (taki niestety fachowiec)w perspektywie roku dwóch planuję zmianę mieszkania i już rozglądam się pod kątem przyszłej kuchni - jednak ciężko zrezygnować mi z lakierowanej bieli, bo pokochałam ją za łagodność i łatwość utrzymania czystości... dlatego pewnie bedzie biała, ale fronty raczej bez uchwytów i mądrzej zagospodarowane wnętrza szafek, więcej szuflad i zabudowa po sam sufit:)

 

tu zdjęcia, chwilę po montażu .... dziś między szafkami jest biała szyba

 

http://msmeble.eu/foty/k13.jpg

 

http://msmeble.eu/foty/k14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie :)

jak postanowiłam, że zrobię białą kuchnię, to znajomi pytali się czy mam zamiar żaby kroić, że laboratorium i takie tam ;)

 

Tuya twoja kuchnia przekonała mnie, że decyzja o białych lakierowanych frontach to dobra decyzja. Zdradzisz gdzie kupiłaś roletę?

 

roleta zamawiana w 'euro firany' - decyzji o białej w lakierze raczej nie będziesz żałować :)

A gdyby jeszcze blaty były szare lub czarne :D

 

beżowe blaty, to celowy zabieg... koniecznie zależało mi na beżowych kaflach na podłodze (poler - nigdy więcej!), dlatego zdecydowałam się by owy blat nawiązywał do podłogi, a jednocześnie ocieplał 'sterylne' wnętrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuya

 

Bardzo przyjemna, łagodna kuchnia :). Roleta niesamowicie dodaje jej charakteru. Jest świetnym przykładem jak można w prosty sposób animować wnętrze :). Już jestem ciekawa Twojej kolejnej kuchni :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuya

 

Bardzo przyjemna, łagodna kuchnia :). Roleta niesamowicie dodaje jej charakteru. Jest świetnym przykładem jak można w prosty sposób animować wnętrze :). Już jestem ciekawa Twojej kolejnej kuchni :).

 

tylko kiedy ja się jej doczekam ;)

mamy mieszkanie 70m, robi się ciasno i teraz rebus czy kupić większe 100110(koszt 600-800 tyś) czy jak już wydawać taką kasę to pomysleć o budowie domu...

(max 140m)

tylko, że właśnie wybudowałam na działeczce rekreacyjnej domek 5/5m i po perypetiach z budowlańcami mam budowy serdecznie dosyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...