Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Budowniczy30, Kuchnia bardzo interesująca, ale w takiej kuchni musi być idealny porządek, by widać było jej urodę. Ja niestety jestem bałaganiarą, więc ten styl jest nie dla mnie.

Wracając do tematu szuflad. Z moich wyliczeń wynika, że łączna wysokość szafki do spodu blatu:89,5 cm. Cokół 9,5 cm (musi tak być, żeby Roomba mogła wjeżdżać), zostaje 80 cm. Wiadomo, że szafki nie dochodzą do samego blatu, tylko zostaje ok. 5 cm luzu, mamy więc do dyspozycji ok. 75 cm, co można podzielić np: 10, 10, 25, 30, chociaż może wtedy płytkie szuflady na sztućce, przyprawy itp. będą zbyt płytkie. Napiszcie proszę jaką macie wysokość frontów w szufladach "wysokich" i "niskich". Z góry wielkie dzięki.

PS. Magduska, my mamy małą kuchnię - tylko 9 m2. Mają być w niej dwa słupki szuflad na prostopadłych ścianach, dość blisko i obawiam się, że na tak niewielkiej powierzchni będą się "gryzły" różne wysokości szuflad w obu słupkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 cm luzu to bardzo dużo...chyba że ma być frez? Na pewno dziwnie będą wyglądać obok siebie szuflady różnych głębokości, ewentualnie możesz rozważyć Patrycjo szuflady maskowane...ale czy ty wygodne i praktyczne nie wiem, ja się co prawda na to upierałam, ale skończyłam z podziałem na wierzchu i wizualnie mi się podoba i jest wygodnie :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wysokości swoich pisałam rano - nie mam pojęcia, co można trzymać w szufladzie o zewnętrznej głębokości 10 cm :no: W tej 14.5-cm mieszczą się: sztućce, 4 ścierki, opakowania lekarstw... Trzeba pamiętać, że na zewnętrzną wysokość szuflady składa się jej dnom, a na dodatek najwyższa szuflada ma jeszcze ubytek 1 cm na ramkę korpusu. Więc pewnie taka 10 cm, ma 8 cm przestrzeni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzynka ma kuchnię z IKEA i skarży się, że te dwie głębokie szuflady są za głębokie i niepotrzebnie talerze stoją w tak wysokich stosach. Poleciła mi, bym zrobiła układ na 4 szufladach - jedna płytka i trzy średnie.

 

 

dlatego chciałam sprawdzić jak to wygląda cenowo w BRW, ale mają beznadziejną stronę - same inspiracje (z reszta fantastyczne), ale zero konkretów.

 

ja mam BRW ale 3 szuflady - 14+28+28cm, blat na 93 cm

nie mam żadnych "ale" co do jakości czy dokładności spasowania....ale mnie je montował znajomy więc może bardzo się starał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam BRW ale 3 szuflady - 14+28+28cm, blat na 93 cm

nie mam żadnych "ale" co do jakości czy dokładności spasowania....ale mnie je montował znajomy więc może bardzo się starał ;)

 

Ja też mam blat na 93cm, szuflady natomiast 4 - 26, 26, 12, 12. W płytkich szufladach mam organizery Blum na sztućce w najwyższej, sztućce robocze w drugiej od góry, a w wyższych: talerze, miski, malakser, mikser, młynek, kasze, mąki, makarony. W pozostałych płytkich mieszczą się folie spożywcze, papiery do pieczenia, słomki, deski do krojenia, a także herbaty i słodycze. Prawdą jest, że olej się nie zmieścił, również sokowirówka nie weszła, ale poza tym - jak dla mnie - bardzo wygodny podział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budowniczy30, kuchnia piękna :D

 

problem z odcieniem białego szkła jest dość powszechny. zwykłe szkło ma w sobie opiłki żelaza, które nadają ten zielonkawy odcień, szczególnie zauważalny na krawędziach, lub ( jak w Twoim przypadku) przy pomalowaniu od spodu na biało...aby kolor wyszedł "czysto" biały, należy użyć szkła typu "diamant". ma ono specjalnie obniżoną zawartość żelaza. nawet przy grubych jego taflach ma doskonałą przezierność.

 

jeszcze raz powtórzę : kuchnia cudna !!! jak popsujesz ją dodatkami, to nie wiem, co Ci zrobię :mad:! ;) :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...