Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie, to jest sedno sprawy, ten "piękny optyczny wygląd". Ma być wszystko idealnie od linii, bo tak pasuje do stylu mebli, tylko że niestety nasze domy mają kuchnie wiele razy mniejsze, niż te katalogowe, wszystko trzeba zmieścić i potem wychodzą takie "kwiatki".

 

 

pasikonik10

 

Przenigdy nie znajdziesz kuchenki czy mikrofalówki tak wysoko w katalogach dobrych firm z najwyższej półki.

Włosi, którzy są mistrzami designu i dobrego gotowania zawsze umieszczają urządzenia na wysokości blatu lub poniżej, zgodnie z ergonomią, wygodą i bezpieczeństwem użytkowania. Można przejrzeć setki kuchni i będzie tak na 100% (ewentualnie jak na 1.przykładzie Nataly)

 

Alno Italia, Antares Cucine, Arc Linea, Armony, Aster Cucine, Berloni, Binova, Boffi Arredamento, Carma Cucine, Cesar, Dada, Del Tongo, Dibiesse, Domina Cucine, Elmar, Ernestomeda, Errebi, Euromobil, Fiamberti Cucine Componibili, Frame, Futura Cucine, G&D Arredamenti, Gatto, Gemal Cucine, Grattarola, Gruppo ATMA, Gruppo Febal, Gruppo Aran, Heral Cucine, Kappa Cucine Componibili, Laca, Latini Cucine, Lineaquattro, Lyon's Linea Cucina, Lube Over, Mobilcucina, Nova Cucina, Polaris, Poliform, Record Cucine, Rinaldi, Scavolini, Schiffini, SICC, Sira Cucine Componibili, Snaidero, Spagnol Cucine, Stilcucine, Stosa Cucine, Toncelli Cucine Componibili, Torchetti, Valcucine, Varenna, Veneta Cucine

 

Tak na marginesie - nigdy też nie obniżają sufitów równolegle do szafek. Z reguły wcale ich nie obniżają. Nie wiem, skąd się u nas wzięła ta moda na podświetlone obniżenia, zupełnie nie pasująca do minimalistycznych kuchni i psująca ich styl.

 

Masz rację , najlepiej umieścić sprzęt na jednej wysokości ale na to potrzeba sporo miejsca i kilku słupków po 60 cm , różnie to może jednak wyglądać ponieważ sprzęty mają różne gabaryty .. A jeśli chodzi o obniżenia to robi się je celowo żeby schować rurę wentylacyjną która byłaby widoczna ponieważ kratki wentylacyjne są zazwyczaj z boku . Myślę też że większość kuchni pokazywanych przez włoskich designerów nie pochodzi z realiazacji tylko z ekspozycji ... Pozdrawiam

 

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1475.jpg

 

trzy sprzęty : piekarnik , kawiarka i mikrofala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem skąd mikrofala wyżej.

Dawne kuchenki "siały" promieniowaniem. To fakt, nie mit. Promieniowanie jest niebezpieczne dla nzrzadów rodnych. Więc lepiej ją było ustawić wyżej :) Co prawda dla oczu też jest niebezpieczne, ale dużo było mówione, żeby nie ślipic w okienko, więc to już chyba ludzie wiedzieli.

Obecnie kuchenki są już szczelne a przy tym mają różne zabezpieczenia. Dopóki się nie zapsuja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja ich nie produkuję.

Ale swego czasu mierzylismy w moim miejscu pracy. Taki "najgrubszy" pomiar polegał na przystawieniu z zewnątrz oczywiscie świetlówki w pobliże działającej kuchenki. Osobiscie widziałam jak świetlówka świeciła :) Dwa razy. Ale oczywiście to ekstremum, normalnie się te mikrofale czymś tam mierzyło i były obecne na zewnątrz, a nie powinny. Ja nie fizyk, ale nam szef do glowy wbijał o szkodliwości ustrojstwa. To było tak z 15 lat temu, po jakimś czasie przestali mierzyc, bo następne generacje kuchenek już były szczelne, choć raz trafiła sie z zepsutym zamkiem i dała się włączyć mimo braku zamknięcia. Więc też bywa.

 

Aaa, jeżeli pragniesz wiedzy konkretnej, to musiałabym z "naszymi" fizykami porozmawiać, bo od nich te rewelacje zawse pochodziły ;)

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki "najgrubszy" pomiar polegał na przystawieniu z zewnątrz oczywiscie świetlówki w pobliże działającej kuchenki. Osobiscie widziałam jak świetlówka świeciła :) Dwa razy.

Ale to jeszcze nie oznacza, że to co się wydobywało jest szkodliwe ;)

 

Ja właśnie jestem fizyk, ale nie śledzę i myślałam, że wiesz coś konkretnego. Chętnie poczekam na jakieś ciekawostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam piekarnik z mikrofalówką połączony, takie kombi cacko:rolleyes:

bo w to miejsce wolałam kawiarkę wstawić - od dawna marzyłam o Cafe Latte każdego ranka:D

 

tak więc... bardzo sobie chwalę te dwa urządzenia w jednym

na początku trzeba się było przyzwyczaić do obsługi i że nie ma talerza, tylko ruszta są

ale teraz sobie chwalę :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez blat juz jest.. tam gdzie zlew...:confused: do takiej malej kuchni tylko jednolity blat.

Heh ten roż...:rolleyes:

Kuchnia jakas ciemna, moze dlatego, ze brak swiatla.

I po co ten szklany front nad lodówką? Szafka płytsza niż lodówka.

Duzo sie dzieje w tej malenkiej kuchni.

Szkoda, ze tej rury nie zabudowalas.

Edytowane przez Aleksandryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS, ekhem i to jest niby wiarygodny pomaiar natężenia pola elektromagnetycznego?

Powiem ci tak. Pracuję w firmie, ktora zajmuje się pomiarami PEM i do tego są bardzo drogie i czułe urzadzenia.

Sama w domu mam mikrofalówkę, ale włączam i wychodzę z kuchni.

Piekarnika, który do pieczenia używa mikrofal nigdy nie kupię, bo na caly czas pieczenia nie wszłabym do kuchni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie zastanawiam się czy blat zrobić w jednakowym kolorze takim jak przy zlewie czy ewentualnie wymienić cały na inny kolor , tak jak na 2 zdjęciu.Na pewno belki będą ciemniejsze i jakieś tło własnie zielone za szafkami fioletowymi

c6825d32a6f7eded088a73903d68-43406636_d.jpg

41_wloskie_kuchnie.jpg

103_0366.jpg

103_0365.jpg

103_0367.jpg

Edytowane przez rusek26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...