Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No szkoda tej kuchni :-( Bardzo mi się podoba! Te podswietlane półki to skąd? Ikea? I napisz romeok co masz na podłodze!

 

Te podświetlane pólki nie są z Ikei, Pani, która robiła mi projekt kuchni takie dobrała, nie wiem jakiej są firmy.

Na podłodze mam szkliwione płytki gresowe 60x60 kupione w Liroy Merlin, z tym , ze były na zamówienie, jakś średnia pólka cenowa, zrobione sa małe fugi tak z 2-3 mm, bo podobają mi sie takie duże lustrzane płaszczyzny i nie lubie jak płytki mają duże fugi i to w dodatku w innym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie no! taka fajna, ciepła kuchnia Romek, a te laminaty mogły popsuć całą frajdę, co?

już mnie głowa na samą myśl boli ! :eek:

a przy dziennym świetle jak to wygląda ciekawa jestem?

 

Mam jeszcze zdjęcia robione zaraz po montażu innym aparatem i w dziennym świetle.

 

http://lh6.googleusercontent.com/-q4wrCHu8dtU/TLypoNgpmEI/AAAAAAAABm0/F--lO_fHDJU/P9030079.jpg

 

http://lh4.googleusercontent.com/-6MK-63nIlhI/TLypo3Y4GkI/AAAAAAAABm4/Qmv2CVPM2mE/P9030081.jpg

 

http://lh3.googleusercontent.com/-W4nSyuxt7k4/TLypp28PysI/AAAAAAAABm8/lCr3XNNJhjM/P9030082.jpg

 

http://lh4.googleusercontent.com/-i0gmLO0gy2s/TLypqluZqNI/AAAAAAAABnA/W9upyPoGK68/P9030080.jpg

 

http://lh4.googleusercontent.com/-iidYTWjoN84/TLypreDKIXI/AAAAAAAABnE/GQ8081amcnE/P9030083.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek świetna kuchnia ;) szkoda z tym laminatem :(

 

Zono miało być chyba klasycznie z przełamaniem nowoczesnością. Wyszło moim zdaniem tak sobie. Elegancka lodówka i okap nie pasują do tych retro słoiczków, gdyby były biało czarne byłoby ok. Umiejscowienie półki przy okapie mi się nie podoba, ale ja do skosnych okapów zostawiłabym puste ściany. Strasznie razi mnie to że płytki nie dochodzą do tej połki. Rączki sprawa gustu więc nie oceniam, ale rączka od piekarnika słabo się komponuje :no: Szafki, blat, roleta super. Oświetlenie mam nadzieje tymczasowe. Podsumowujac : czerń+biel+nowoczesne sprzęty i mugaty to raczej kuchnia ponadczasowa i bardzo elegancka, a u was niestety (moim zdaniem) jest jakiś nieprzemyślany misz masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romeok01 - naprawdę fajna kuchnia. Spójna, nieprzedobrzona i przyjazna :) Sama mogłabym taka mieć (mam na pewno z tej samej serii czajnik i ekspresik - polecam toster do kompletu jeśli jeszcenie masz :)) :D

 

Mam natomiast pytanie praktyczne - ponieważ masz zabudowę w literkę U i dwa narożniki, to co dałeś w narożnikach (szafki z półkami czy jakieś mechanizmy) i jak Ci sie one sprawdzają. Gdzie w tym układzie jest zmywarka?

Czy masz jakieś uwagi funkcjonalne do swojego układu?

 

Twoja kuchnia pod względem zabudowy jest fajnym rozwiązaniem dla osób z niedużą przestrzenią w kuchni a potrzebą blatu i dlatego chciałabym wiedzieć, jakie są Twoje wrażenia z użytkowania.

 

Z góry dzięki :):)

 

W narożniku bliżej kuchenki elektrycznej i piekarnika, mam takie obrotowe mechnizmy, dwa takie 3/4 okręgu z metalu obracane i trzymam tam garnki, a z drugiej strony są zwykłe półki. Te mechanizmy sprawdzają się przy trzymaniu garnków, nie trzeba głeboko sięgać tylko, sobie obracam tymi okregami.

 

Zmywarka jest obok zlewu, pod zlewem mam wysuwane pojemniki na śmieci z segregacją smieci firmy Blanco.

http://p.alejka.pl/i2/p_new/01/58/blanco-select-flexon-60-3_0_b.jpg

 

Co do rozplanowania to nie mam zastrzerzeżeń, bo sam sobie wszystko przemyslałem, zgodnie z zasadami projektowania kuchni, czyli ciągem roboczym, który mówi, że najpierw mamy lodówkę, później musi być blat to wstepnego przygotowania, później umywalka, znowu blat do pokrojenia, teraz płyta kuchenna i na końcu znowu blat do podawania posiłków.

 

Jestem bardzo zadowolony z tej kuchni, tylko te popekane laminaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romeok01

Kuchnia robi na mnie pozytywne wrażenie :). Napisz proszę co masz nad płytą - to jakaś specjalna mozaika? Jak się sprawdza w użytkowaniu (chodzi mi o mycie) :).

 

Ta mozaika pod okapem została kupiona w Leroy Merlin, ona jest wykonana z prawdziwego aluminium, to takie małe kosteczki i mają okładzinę z kształtowanego aluminium. Ta mozaika nie była tania, bo za taki mały kawałeczek zapłaciłem 800 zł, ale mi sie podobają naturalne materiały, dlatego wybrałem okleine naturalną na fronty szafek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia faktycznie robi wrażenie. Ładnie rozplanowana i dobrana kolorystycznie. Szkoda tylko, że słoje na frontach nie zgrywają się ze sobą... Ale poza tym jest na co popatrzeć.

 

He, he słoje nie będa się zgrywać, bo to jest naturalna okleina i nie mamy wpływu na to jak sobie drzewo urośnie i jakie będzie miało słoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mozaika pod okapem została kupiona w Leroy Merlin, ona jest wykonana z prawdziwego aluminium, to takie małe kosteczki i mają okładzinę z kształtowanego aluminium. Ta mozaika nie była tania, bo za taki mały kawałeczek zapłaciłem 800 zł, ale mi sie podobają naturalne materiały, dlatego wybrałem okleine naturalną na fronty szafek.

Ślicznie dziękuję za odpowiedź :), a nie nadużyję Twojej cierpliwości jeśli dopytam o fugę - czymś specjalnym ją impregnowałeś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he słoje nie będa się zgrywać, bo to jest naturalna okleina i nie mamy wpływu na to jak sobie drzewo urośnie i jakie będzie miało słoje.

 

też tak sobie od razu pomyślałam :) Wielkie brawa za znajomość ergonomii i wprowadzenie jej w życie. 3 mam kciuki za naprawienie ścian, chyba bym się popłakała, gdybym musiała robić znów remontowy bałagan, zwłaszcza w takiej ślicznej kuchni, ech, pech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno dobrze jest nalać gorącej wody i wsypać jakieś pół szklanki proszku do bieli i zostawić na noc. Podobno zlew jak nowy. Nie sprawdzałam jeszcze.

 

idę zaraz wypróbować, wielkie dzięki asizo, jutro powiem czy działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję A&B

Bok z magnesami to bok lodówki oczywiście.

Okap Akpo

jestem bardzo z niego zadowolona.

 

 

Tak myślałam, bo wygląda jak nasz:) Z tym, że my "zapomnieliśmy" zrobić mu wyciąg na zewnątrz. Wyobrażacie sobie?:) Kuchnia pomalowana, umyta, przyjeżdża Pan montować meble i sprzęty i pyta, gdzie będzie wylot okapu? I zonk:) Teraz działa jak pochłaniacz, przy najbliższym malowaniu zrobimy wyciąg, bo chcieliśmy się szybko wprowadzić, a nie robić od nowa bałagan.

Stąd ciekawa jestem Twojej opinii o nim np. po smażeniu ryby - czy skutecznie wyciąga zapach? Używaliście go już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek świetna kuchnia ;) szkoda z tym laminatem :(

 

Zono miało być chyba klasycznie z przełamaniem nowoczesnością. Wyszło moim zdaniem tak sobie. Elegancka lodówka i okap nie pasują do tych retro słoiczków, gdyby były biało czarne byłoby ok. Umiejscowienie półki przy okapie mi się nie podoba, ale ja do skosnych okapów zostawiłabym puste ściany. Strasznie razi mnie to że płytki nie dochodzą do tej połki. Rączki sprawa gustu więc nie oceniam, ale rączka od piekarnika słabo się komponuje :no: Szafki, blat, roleta super. Oświetlenie mam nadzieje tymczasowe. Podsumowujac : czerń+biel+nowoczesne sprzęty i mugaty to raczej kuchnia ponadczasowa i bardzo elegancka, a u was niestety (moim zdaniem) jest jakiś nieprzemyślany misz masz.

 

hmmm, jakbyśmy inną kuchnię oglądały, bo ja tu nie widzę żadnego misz maszu. Normalna, spokojna kuchnia, w której przynajmniej widać, że ktoś gotuje i że dodał choć trochę indywidualizmu przez dobór płytek i koloru ściany. Pojemniczki pasowałyby białe, to fakt, ale to drobiazg do łatwej wymiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona m po twoich komentach też spodziewałam się wow, a wyszło całkiem normalnie, przyjemnie dla oka ale moim zdaniem zmywarka psuje mi ogólne wrażenie, płytki moim zdaniem nie pasują, dodatki możliwe że są tymczasowe, wiadomo dopiero się wprowadziłaś, nie wiem czy dobrze widzę ale pod zlewem są szuflady? czy wysuwany kosz i fikcyjne szuflady? ogólnie ciężko mi okreslić jakim stylem się kierowałaś, bo jest i nowocześnie i klasycznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojna kuchnia, w której przynajmniej widać, że ktoś gotuje

 

kurcze nie rozumiem tego typu komentów, wałkujemy je już tyle czasu i ciągle to samo, piu uważasz ze jak kuchnia jest zimna i nieprzyjemna dla oka to się w niej nie gotuje? chyba każdy ma kuchnie do gotowania i skoro często wydaje na nią niesamowitą kasę to po to aby gotować i jeść, gdyby moja kuchnia była tylko na wystawę to za tę kasę i w tym miejscu zrobiłabym zajebiste spa z włochem na etacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałam, bo wygląda jak nasz:) Z tym, że my "zapomnieliśmy" zrobić mu wyciąg na zewnątrz. Wyobrażacie sobie?:) Kuchnia pomalowana, umyta, przyjeżdża Pan montować meble i sprzęty i pyta, gdzie będzie wylot okapu? I zonk:) Teraz działa jak pochłaniacz, przy najbliższym malowaniu zrobimy wyciąg, bo chcieliśmy się szybko wprowadzić, a nie robić od nowa bałagan.

Stąd ciekawa jestem Twojej opinii o nim np. po smażeniu ryby - czy skutecznie wyciąga zapach? Używaliście go już?

 

Ania ale jak? będziecie okap podłączać do wentylacji mechanicznej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kazdy ma prawo mieszkac w takich wnetrzach jakie sobie wymysli i w jakich sie czuje najlepeij nie mniej jednak odnosze wrażenie ze kuchnia żony m jakos mnie nie zachwyca i nie zwala z nóg - po komenatarzach zony spodziewałam sie znacznie więcej. Kuchnia nie jest wielka ale tą duża zabudową ja jeszcze pomniejszyłaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...