Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

monikaa bardzo ładna kuchnia :) kolor żółty fajnie rozwesela kuchnie :) blat z bliska bardzo ładny ale szerze mówiąc z daleka myślałam że jest czymś pomazany, bardzo fajnie wyglądają te literki na ścianie :)

 

Dzięki, co do blatu to zapewniam, że na żywo tak nie wygląda, a przynajmniej jak się pomaże to nie widac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piu , ale to kuchnia nataly a nie moja.:no: W kuchni nataly płytkami wykafelkowano wszystko do sufitu, w jakim celu? nie wiemy.

 

Witam , kafelki zostały położone na około górnych szafek . Klient stwierdził że tak będzie estetycznie , oprócz tego stworzyło się wolne miejsce pomiędzy żaluzją a bokiem wiszącej szafki i byłaby widoczna goła ściana .

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1625.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''na wizualizacji tego pomieszczenia na stronie domów z wizją. Tamta kuchnia była lekka, swieża, delikatna,nowoczesna - to co zaproponował architekt było w 100% adekwatne do samego projektu praktycznego jak i do moich osobistych gustów(no z kilkoma poprawkami).''

 

wizualizacje są wykonane tak, aby przekonać do zakupu projektu. Weź pod uwagę, ze na wizce mimo dwóch okien jest więcej miejsca niż w mojej ,gdzie okno jest jedno i praktycznie nie ma górnej zabudowy. Na początku też myślałam o tym, aby dolne szafki były fornirowane, ale wówczas byłaby jeszcze ciemniejsza.

Osobiście uważam, ze stylu mojej kuchni , nie można zaliczyć do wiejskiego, mimo, iz na wsi prawie mieszkam.:lol2:Gdybym chciała kuchnie w wiejskim stylu miałabym piec chlebowy, cegły, sosnowy kredens etc. Wydaje mi się, ze uprzedziłyście się do 4 matrioszek i do sześciu filiżanek z łowickim wzorem. Jak mawiaja jedna jaskółka wiosny nie czyni. dodatkowo patrząc co niektóre forumowiczki trzymają na blatach, odnoszę wrażenie, ze moje blaty są prawie psute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nie zachwyca żadna z tych kuchni, choć uważam, że mugaty pasują i nie bardzo rozumiem, dlaczego uważacie je za klasyczne, skoro nawet sam producent ich tak nie kwalifikuje. Vives Mugat są w kolekcji BASIC a nie Classic czy RUSTIC.

 

Nikt za to nie czepia się kolorowych doniczek w tej kuchni;)

Obniżenie sufitu nad górnymi szafkami także jest okropne. Fronty piękne :)

 

Niestety gdzieś trzeba schować odprowadzenie od okapu do wentylacji i inaczej nie da się tego zamaskować ...

Raz wykonaliśmy taki "myk" i schowaliśmy wentylację w górnych szafkach :

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1686.jpg

 

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1621.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

monikaa13

pierwszy raz widzę aby ktoś w domku, gdzie można samemu zaplanować rodzaj okna i ich wysokość miał je niżej niż standardowy blat w kuchni :no: zdziwiłam się :yes: że tak się też robi....

 

 

A ja poproszę (monikaa13) o zbliżenie parapetu - jeśli to nie problem :) chciałabym zabudowę podnieść powyżej parapetu, gdyż , nie każdy może sobie "zaplanować rodzaj okna i ich wysokość" ;) , a Moni rozwiązanie wyglada bardzo estetycznie - z reszta jak cała kuchnia.

Choć ja nadal nie znajduję uzasadnienia kafli na ścianach kuchennych (poza czysto dekoracyjną oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

monikaa13

pierwszy raz widzę aby ktoś w domku, gdzie można samemu zaplanować rodzaj okna i ich wysokość miał je niżej niż standardowy blat w kuchni :no: zdziwiłam się :yes: że tak się też robi....

 

Raczej nie widzisz :D bo to nie domek, a mieszkanie i okno już takie było jak kupowaliśmy, tzn. było całe, my zmieniliśmy na dzielone, by dało się je umyć. Mieszkamy na pierwszym piętrze i z dworu nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nataly- ja bym obniżyła sufit aż do szafek wiszących ina ich szerokość. Wówczas by mi się nie kurzyło u góry :)

 

a ja bym zrobiła wyższe szafki kuchenne, by stykały się ze sufitem i by nie widać było nad nimi cegieł i nie dawałabym szafki wiszącej przy oknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poproszę (monikaa13) o zbliżenie parapetu - jeśli to nie problem :) chciałabym zabudowę podnieść powyżej parapetu, gdyż , nie każdy może sobie "zaplanować rodzaj okna i ich wysokość" ;) , a Moni rozwiązanie wyglada bardzo estetycznie - z reszta jak cała kuchnia.

Choć ja nadal nie znajduję uzasadnienia kafli na ścianach kuchennych (poza czysto dekoracyjną oczywiście)

 

Akurat u nas nie było wyjścia, bo mieszkanie kupiliśmy gotowe ale przyznam, że jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolona. Fajnie wygląda moim zdaniem.

 

A co byś widziała na ścianie. Początkowo myśleliśmy o szybie ale stanęło na kaflach - coś musi być!

 

To mój parapet:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/A1rxfTresp1eogBtuB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/ffxdZHz25a5HrHFcnB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...