Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam:)

od dłuższego czasu podglądam wątek :) a teraz sie ujawniam:)

wykańczam domek i zaczynam myśleć o kuchni, mam pytanie do Alutki, czy słupek z piekarnikiem jest mocno odsunięty od ściany? masz to ładnie zabudowane, słupek tworzy z lodówką ładną płaszczyznę a w niektórych kuchniach takie lodówki dość mocno wystają i nie wygląda to zbyt ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Alutka:) to może masz stosunkowo węższą lodówkę w kazym razie ładnie to wygląda, a efilo z tego co pamiętam ma specjalną lodówke do takiej ścisłej zabudowy.

Ja próbuję to jakoś sensownie rozplanować, mam kuchnię w kształcie litey u z lewej strony tez planuje sbs i słupek z piekarnikiem i jeszcze zmieści mi się cargo 40 cm ale widziałam rozwiązania, że sbs tak mocno odstawał, że taka zabudowa traciała urok.

A poza tym bardzo mi się twoja kuchnia podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEA kwiatki i owszem to storczyki, które zostały wystawione na parapet celem wypuszczenia pędów i zakwitnięcia, a że to jedyne parapety w domu.... niedługo po zakwitnięciu przeniosą się do salonu a na parapety kuchenne zapewne powrócą zioła

 

(a nie zaskakuje brak okapu?! :))

 

a czarne fronty sprawują się ok raz w tygodniu przecieram szmatką z wodą i jest git

Edytowane przez ALUTKA W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie Efilo chodziło mi o głębokość lodówki:) czyli nie pomyliłam się ładniej wyglądają te płytsze.

Ja do niedawna mialam uczulenie na lodówki w zabudowie, a teraz ogladając wasze kuchnie zaczynam mieć wątpliwości.

Sbs najczęściej ładniej wygląda gdy jest osobno, ale co z tego skoro wymarzyłam sobie taką zabudowę po sufit z lewej strony razem z taką lodówką:(

wykańcza mnie to wykańczanie, a miała to być przyjemność:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEA kwiatki i owszem to storczyki, które zostały wystawione na parapet celem wypuszczenia pędów i zakwitnięcia, a że to jedyne parapety w domu.... niedługo po zakwitnięciu przeniosą się do salonu a na parapety kuchenne zapewne powrócą zioła

 

(a nie zaskakuje brak okapu?! :))

 

a czarne fronty sprawują się ok raz w tygodniu przecieram szmatką z wodą i jest git

 

ja także mam zastawione w kuchni, bo tam najwięcej słońca i póki co tam jest przechowalnia :) A okap mam, ale mogłabym go w zasadzie nie mieć, bo i tak nigdy go nie włączam, nie cierpię tego okapowego szumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale problem z sbsami polega na tym, że one muszą wystawać poza zabudowę na szerokość drzwi, inaczej te drzwi otworzą się tylko do max 90stp, a nie 130 jak powinny. To zawęża i tak już wąski dostęp do wnętrza lodówki. I z tego co się dowiadywałam to muszą mieć jeszcze jakąś szczelinę od góry i po bokach, ale to się chyba jakoś da zamaskować... Mnie się bardzo nie podobają takie wystające poza zabudowę drzwiczki i dlatego, też jestem zmuszona lodówkę do zabudowy kupić...chyba, ze się czegoś ciekawego tu dowiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sbs potrzebuje właśnie po bokach tą przerwę zeby drzwi otworzyły się szerzej, jeśli chodzi o górę to musi być pozostawiona przestrzeń albo z tyłu nad lodówką szczelina(czyli szafka wisząca nad lodowką z dystansem od ściany)albo bezpośrednio nad lodówką na całą jej głębokość (tu od około 3-5cm) i raczej ciężko to zamaskować bo wentylacja musi być.

Ciekawym rozwiązaniem jest kupno dużej chłodziarki do zabudowy + zamrażarki do zabudowy osobno. stawiamy je koło siebie jedno otwierane w lewo drugie w prawo i mamy coś ala sbs w zabudowie, bez kombinowania. wady - koszt zamrażarki do zabudowy wysokiej jest dość sporo i mało ich jest na rynku, nie ma wtedy automatycznej kostkarki. zalety - zazwyczaj chłodziarka i zamrażarka jest wtedy większa niż w sbs, można wyłączyć jedno z urządzeń..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIU I ASIZO nie ma i nie będzie :) mam mechaniczną wentylację i dwa wyciągniki nad tym blatem gdzie płyta. Jak co śmierdliwego gotuję to po prostu podkręcam wentylację. Cerpnia od ogrzewania też sporo wyciąga.

A w ogóle to tak spasowało, że jak się siedzi w salonie i patrzy w stronę kuchni to jakby jej nie było a jest.. a tak byłby widok na wyciąg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumpaluna, co do wykucia w ścianie to mój brat zasugerował, że moglismy to zrobić:) ale teraz nie bedę demolowała kuchni, dlatego pomyślałam żeby przesunąć słupek z piekarnikiem do przodu:)

olgusieniunieczka na to, że te nieszczęsne drzwi muszą tochę wystawać to też mi zwrócił uwagę braciszek:) bo ma sbs i juz to przerabiał ale on ma prawie wolnostojącą, bo tylko z jednej strony niskie szafki. Ale zastanawiam się, że można troszkę pokombinować i to jakos wypośrodkować, przesunąś słupek trochę do przodu ale nie na tyle żeby blokować otwierania drzwiczek i żeby to jakos sensownie wyglądało - tyle w teori a co mi wyjdzie to zobaczę:) najlepiej jakbym wybrała konkretny model lodówki żeby sprawdzic głębokość

igor dzieki ale to juz za bardzo skomplikowane, raczej bym zdecydowała sie na zwykła do zabudowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmn...ja mam sbs i zabudowę po sufit i też strasznie od początku raziło mnie wystawanie tej lodówki, dlatego głębokość mam przewidzianą dosyć dużą, na wypadek jakby tą piorun strzelił. Zostawiliśmy szpary 4 cm po bokach, Efilo zdecydowanie ma ładniej, ale niestety jej model był całkowicie poza naszym budżetem.

 

Tak jest u nas:

 

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Mirabelka/s_P4159871.jpg

 

coś kosztem czegoś, ja wolałam szpary niż wystawanie :yes:

 

P.S. Alutka :lol2: a u mnie ta lampa jeszcze nie zawisła :lol2: jeszcze miesiąc-2 i się doczeka :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...