Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

boszszsz... a pamiętam , jak ( daj boże) z 5 lat temu miałam taką kuchnię i był to wtedy szczyt marzeń! ( dół połysk czekolada, góra egger "oliwka")

a jakieś 10 lat temu miałam laminat "calvados"!!! to był szał!!! robione na kuchnie z brw!!! :lol2:

 

a tak poważnie, to dobry stolarz + dobrze dobrana listwa wykończeniowa i nie ma tragedii. powiem szczerze, że ostatnio miałam w ręku próbnik eggera właśnie, i na pierwszy rzut oka pomyliłam próbki z fornirami :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

f5, ja też mam wysoka chlodziarkę jjednodrzwiwą. I rozwiazanie z drzwiami takie jak podał nataly, czyli u mnie są to nawet 3 fronty połączone w 1 od środka (skrajny lewy słupek). Cała ta zabudowa, bez górenej szafki ma 211cm licząc od podłogi.

Zamrażarka jest zabudowana w środkowym słupku.

 

http://sal.pl/dom/kuchnia2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani czy ktoś z was użytkuje Gorenje BO75SYB lub BO75SYW? Byłam zdecydowana na zakup, ale czytam, że nie posiada zegara - czy to znaczy, że nie można ustawić czasu pieczenia? Teraz mam elektroluxa i bardzo często korzystam z tej funkcji, zdarza mi się nawet nastawić pieczeń i wychodzić z domu, bo sama się wyłączy.... Szukam jakiegoś szklanego czarnego i już pomału mam dość, bo albo drogie, albo właśnie takie wychodzą historie, jak z tym gorenje. Podpowiedzcie proszę, jak to z nim jest. Pytałam na AGD, ale tam cisza :(

 

http://www.gorenje.pl/imagelib/products-details/d63bd0918b20256779c614b2efcd49d3_71493_fp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na forum, które od dawna podczytuję. Mam do was zapytanie i mam nadzieję, że to odpowiedni wątek. Otóż, remontuję właśnie kuchnię, meble zostały już zamówione u stolarza i "się robią". Wybrałam biały mdf w półmacie i ciemnoszary blat granit antracyt. Od jakiegoś czasu marzyło mi się, żeby pomiędzy szafkami zrobić szklaną, biało-szarą mozaikę, ale obawiam się, że koniec końców pomysł może zostać zarzucony z powodu braku funduszy. Kuchnia jest niewielka, blokowa - 3 na 2, zabudowa w kształcie litery L.

I wreszcie zapytanie - jakie płytki polecacie przy takim zestawie? Myślałam może o ciemnoszarych lub grafitowych, ale nie wiem sama. Niestety, odpada szkło, lacobel i stal, więc chyba jestem skazana na płytki. Doradźcie proszę, będę wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blat to prawdziwy granit?

pytam, bo dobrze mógłby wyglądać taki sam materiał na scianie.

 

msl_sept05_kitchen_009_graykitchen_xl.jpg

albo jakaś inna, dopasowana kolorem płyta. ragazza tak zrobiła u siebie. ma granitowy (?) blat i betonopodobną płytę na ścianie. wyszło super.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?163181-rozważna-i-romantyczna&p=4507601&viewfull=1#post4507601

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wreszcie zapytanie - jakie płytki polecacie przy takim zestawie? Myślałam może o ciemnoszarych lub grafitowych, ale nie wiem sama. Niestety, odpada szkło, lacobel i stal, więc chyba jestem skazana na płytki. Doradźcie proszę, będę wdzięczna.

 

Może "wywinąć" na ścianę blat? Oczywiście na ścianie w postaci cienkiej płyty.

 

http://www.pytanieomieszkanie.pl/editor/uploaded/blat%20kuchenny%20jako%20zabudowa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo sie piecze . kiedy Cie nie ma ?

 

no pewno, tak jak sobie zaprogramujesz :)

 

 

Może "wywinąć" na ścianę blat? Oczywiście na ścianie w postaci cienkiej płyty.

 

A za płytą gazową czy elektryczną to się sprawdzi? Nie zaszkodzi jej temperatura?

 

 

Ja już wiem np., że nie sprawdza się na dłuższą metę klejenie płyt bez listwy maskującej. Prędzej czy później te łączenia przepuszczają wodę i blaty w tym miejscu puchną ( no chyba że jest to w miejscu z dala od zlewu ).

Edytowane przez piu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eveee, też chciałam ten piekarnik i zrezygnowałam niestety. O ile pamiętam nie miał zegara i nie można było zaprogramować czasu pieczenia właśnie. U mnie też się piecze kiedy mnie nie ma.

 

oxa wielkie dzięki za odpowiedź, zaczynam poszukiwania od nowa http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dash2.gif

 

 

Zmywarkę zostawiam bez problemu nie dygam.

ale piekarnika bym się bał hardcorowo zostawic na minutniku.

Wodę kontroluję ongnia się boję.

 

Mam te same obawy zawsze, ale sporadycznie zostawiam. Nastawiam również czas wyłączenia jak na chwilę wyskoczę np. do sklepu - kto wie, czy mi się auto nie popsuje po drodze? albo coś gorszego... tfuuu :) W każdym razie piekarnik bez takiej opcji nie wchodzi w grę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywarkę zostawiam bez problemu nie dygam.

ale piekarnika bym się bał hardcorowo zostawic na minutniku.

Wodę kontroluję ongnia się boję.

 

Tak hardcorowo to nie, tylko jak np. do ogródka wyskoczę albo do sklepu. Piekarnik elektryczny, w razie W ( np. jakieś spięcie) od razu wywala mi korki.

No i jak siadam do pracy przy komputerze, to też bez minutnika i zegara ani rusz, bo potrafię się całkiem zapomnieć i stracić poczucie czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno że płytki to dobre rozwiązanie, tylko musisz dobrze je dobrać odcieniem do blatu, nie da się tego niestety podpowiedzieć przez internet.

A może jednak na czymś innym oszczędzisz, by kupić wymarzoną mozaikę? Ja trochę żałuję, że zrezygnowałam z jednej kolekcji ze względu na cenę, bo przy całej wartości kuchni płytki stanowiły małą część wydatków.

 

Do szarych blatów mam szare płytki marazzi z czerwonym dekorem. Przepraszam za jakość, dziś nie mam czasu na robienie nowych zdjęć

 

kuchnia.JPG 061 (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , tak dla inspiracji bo jeszcze takiej kuchni sam nie robiłem ...

Dolne szafki na głównej ścianie wykonane z mdf u lakierowanego w połysku , na tym przyklejony czarny lacobel z wyfrezowanym i zalakierowanym wzorem przekazanym przez Klienta . Górne szafki z mdfu lakierowanego w macie . Słupki wykonane z mdf u lakierowanego w połysku plus przyklejony na wszystkich frontach czarny lacobel . Blat kwarcogranitowy z podwieszaną komorą oraz z wyfrezowanym ociekaczem . Pozdrawiam , Piotr _s0.zmniejszacz.pl_DSC08855_zmniejszacz-pl_368673.jpg_s0.zmniejszacz.pl_DSC08830_zmniejszacz-pl_211105.jpg_s0.zmniejszacz.pl_DSC08848_zmniejszacz-pl_381110.jpg_s0.zmniejszacz.pl_DSC08843_zmniejszacz-pl_513320.jpg_s0.zmniejszacz.pl_DSC08843_zmniejszacz-pl_513320.jpg_s0.zmniejszacz.pl_DSC08842_zmniejszacz-pl_374581.jpg

Edytowane przez Nataly Design
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...