Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mamy świadomość, że blatu powinno byc więcej i z czasem pewnie przedłużymy wyspe , ale póki co starcza. Co do płyty indukcyjnej czy ona byłaby na wyspie, czy w na blacie koło okna, cały czas stanowi ona niebezpieczeństwo dla dziecka, więc będziemy po prostu uważać - nie ma opcji.....

 

Jasne, najważniejsze, że Wy jesteście zadowoleni :)

Wiem zresztą z doświadczenia, że dobre rady są wskazane, ale i tak wszystko trzeba przepracować, przerobić osobiście i dopiero wtedy mamy przekonanie, że wiemy czego chcemy.

Może blatu nie ma za dużo, ale za to można cieszyć oko naprawdę pięknym wnętrzem :)

Działajcie dalej i pochwalcie się efektami - będę podglądać i zazdrościć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piu, zlewu nie wymienię ( zbyt duży koszt, trzeba by było zmienić również baterię).Myślałem też o zmianie boku ale tylko tego lewego , zamiast forniru blat.Nie wiem czy tak się robi. Jaki lakobel na ścianę proponujecie? W suficie mam ledy białe zimne , może zmienić na ciepłe ?

 

Zmiana ledów? zdecydowanie TAK :yes: Temperatura barwy 2700 k jest optymalna.

Do niedawna miałam w części kuchni bardzo zimne świetlówki ze względu na wymagania podwodnych roślin i wiem z autopsji, jak ogromną różnicę robi światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Co do płyty indukcyjnej czy ona byłaby na wyspie, czy w na blacie koło okna, cały czas stanowi ona niebezpieczeństwo dla dziecka, więc będziemy po prostu uważać - nie ma opcji.....

 

No ale to jest płyta indukcyjna, czy nie ma ona za zadanie , że zimna w dotyku ? więc dziecko się nie poparzy, jedynie trzeba uważać, jak coś się gotuje, aby dziecko nie ściągnęło na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej, ten fornir jest naprawdę ładny, chociaż wiem, że mogłaś spodziewać się czegoś innego i stąd "załamanie". Jest naprawdę ok, nie martw się! A jeśli chcesz coś zmienić to najlepiej wymień szklane fronty z szafek wiszących na identyczne z pozostałymi wiszącymi, tak, żeby powstała w miarę jednolita całość w postaci szafek wiszących. Teraz te szklane fronty przyciągają uwagę i według mnie nie dodają lekkości tej kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena, ładna kuchnia :) Ten czekoladowy fornir jest bardzo elegancki. Przestań się czepiać tylko zmień te szklane fronty (jak tu już kilka osób radziło).

 

I wydaje mi się, ze z ciepłym światłem będzie dużo ładniej. Sama miałam pod szafkami takie trupio blade ledy, ale zmieniłam, bo nie dałam rady pracować przy takim swietle. Teraz mam halogeny, które dają ładne, ciepłe światło i od razu lepiej się czuję i kuchnia ładniej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilo, dzisiaj montaż cokołu , wrzucę po południu zdjęcie .

 

 

Korozja , Fornir jak najbardziej jest charakterny, taki miał być. Jest zachowana kontynuacja usłojenia –Gdyby był troszkę jaśniejszy było by to bardziej widoczne. Lakiernik niestety zbyt bardzo zabejcował fornir.

Lakobel myślę dać 30 cm od dołu biały i 20 cm fornir

 

 

Pamaria, dzisiaj zapytam stolarza ile będzie kosztować tak wymiana frontów na lakierowane. Są na szczęcie tylko trzy do wymiany.

 

Asizo, Na górze nad szafkami w podwieszanym suficie mam w tej chwili 6 żarówek ledów białych zimnych dwu watowych – zamienię je zatem jak wszyscy sugerujecie na białe ciepłe.

 

Pod szafkami będą paski ledówe białe zimne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena, właśnie zimne ledy pod szafkami są nie fajne :( Przynajmniej takie jest moje odczucie. Będzie świecił na niebiesko (bo zimn biały właśnie wpada lekko w niebieski) i moim zdaniem zrobi się trochę dyskoteka. Poza tym to nie jest dobre światło do oświetlenia blatu roboczego. Ja u siebie wymieniałam na ciepłe i to nie na ledy, ale halogeny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wydaje mi się, ze z ciepłym światłem będzie dużo ładniej. Sama miałam pod szafkami takie trupio blade ledy, ale zmieniłam, bo nie dałam rady pracować przy takim swietle. Teraz mam halogeny, które dają ładne, ciepłe światło i od razu lepiej się czuję i kuchnia ładniej wygląda.

 

święte słowa..... zimne ledy dają trupioblade, niebieskawe światło, mało przyjemne i mało przytulne..... jedyne miejsce, gdzie mam ledy to swiatełka schodowe. długo szukałam 'ciepłej' barwy białych ledów i cóż.... do ciepłego światła to im brakuje tyle ile mi do bycia baletnicą.....

Twoja kuchnia jest czekoladowa i ciepłe światło halogenów byłoby wg mnie super

udanych wyborów życze i zadowolenia z nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena, co do wymiany frontow to zamien jeden co masz gorny z lewej (tam beda dwa szklane) i zostanie ci tylko jeden na przod do kupienia ;)

 

 

Bardzo dobry pomysł, choć zastanawiam się, jak całość zgra się z kolejną barwą szkła lacobel. Nigdy go nie miałam, więc trudno mi doradzić.

 

Popieram także w 100% to, co napisano na temat niebieskich ledów, że dają trupi, dyskotekowy efekt.

 

 

Już to kiedyś wklejałam, ale przypomnę :

 

http://stareaparaty.pl/static/u/uploaded-file-37-800x600-simple.png

 

http://www.swiatlo.tak.pl/pts/img/temperatura-barwowa.gif

 

Samą barwą światła zrobisz cuda w tej kuchni :) Fornir jest przepiękny, trzeba tylko podkreślić ciepło naturalnego drewna

 

światło kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja kuchnia w bloku która ma już z 15 lat.

No i zdjęcia nie umiem nijak wrzucić. :(P1120839 - Kopia.JPGP1120841 - Kopia.JPG

Jest.udało się. :) pierwsze zdjęcie z otwartym okapem, drugie z zamkniętym.

Dodatkowo mam pytanie: Czy ktoś wie może gdzie dostanę taką płytę w zielonym kolorze na fronty jeszcze?

Potrzebuję szerokości 30cm kawałek około 2m długi lub 60cm kawałek około 1m długi na dolną szafkę jedną dodatkowo. Proszę o wsparcie w znalezieniu :)

Edytowane przez dana0606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem debiutantką, jeśli chodzi o wklejanie i pokazywanie swoich wnętrz, ale przeglądam to forum od dłuższego czasu :) Dzisiaj postanowiłam pokazać swoją kuchnię. Jeszcze parę rzeczy muszę pozmieniać, ale ogólny zarys już jest:

http://images46.fotosik.pl/1905/9c0f5941078d4d29.jpg

http://images48.fotosik.pl/545/eccd7515e7310b45.jpg

http://images38.fotosik.pl/1896/db2e0922193a4c12.jpg

Edytowane przez nina6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie myślę o odnowieniu, czyli o tych frontach nadal myślę, ale musze zmienić blat i całą resztę szafek tzn środek bo jest z białych płyt, a chcę ciemne orzech czy wenge. Poprostu do nowego domu bym chciała dostosować te fronty i według planu brakuje mi własnie płyt. A płyty po tylu latach wygladaja jak nowe, żadnej ryski poprostu, nie wiem z czego oni to wtedy produkowali, ale od mycia nie rysuje się, tak jak dzisiejsze lakierowane i nadal mi sie podoba. Zmianą będą tylko oderwane błyszczące dodatki na szafkach od góry i dołu i dana będzie okleina w to miejsce oraz wymiana uchwytów na takie chromy, ale nie błyszczace tylko szczotkowane czy satynowe to się nazywa i bedzie to pasowac do reszty wystroju kuchni. Nic na to nie poradzę że te fronty po tylu latach nadal mi się podobają. Ok jak nie ma takiej płyty, będę miała o jedną szafkę dolną 60cm mniej i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nina6 czy ten zlewozmywak to Franke biały? Mnie się on podoba tez bardzo, ale powiedz jak z jego użytkowaniem? Łatwy w utrzymaniu czystości? Bo ja ostatnio kupiłam bardzo tanią umywalkę z szafką komplet w Obi z konglomeratu i porażka, strasznie się brud przyczepia i ciężko się szoruje w porównaniu z ceramiczną. Żałuje strasznie tego zakupu, ale za jakies dwa lata będziemy sie przeprowadzać to może ścierpię to jeszcze i nie bedę wymieniać już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie ten zlewozmywak to Franke, ciężko jest mi polecać czy też nie, ponieważ użytkuję go dopiero od miesiąca.Jak narazie jest czysty i biały jak od nowości, a nigdy go nie szorowałam jakoś intensywnie, ale zobaczymy co będzie dalej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...