Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No to ok, bo ta umywalka to od razy porażka jakby nie miała lakieru, tzn jakby stara wanna z metalu co juz się wysłużyła i zmatowiała, porazka totalna. No ale co firma to firma jak to mówią i chyba powinien być ok, ale może jeszcze ktos się wypowie kto dłuzej użytkuje. Ja mam teraz Franke, ale z nierdzewki, jest ok nawet po 15tu latach, ale te krople z wody i to takiej twardej to mnie wnerwiaja, pocieszajace jest to, że łatwo się myje i wyciera szmatką suchą lub zwykłym papierowym ręcznikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, jestem debiutantką, jeśli chodzi o wklejanie i pokazywanie swoich wnętrz, ale przeglądam to forum od dłuższego czasu :) Dzisiaj postanowiłam pokazać swoją kuchnię. Jeszcze parę rzeczy muszę pozmieniać, ale ogólny zarys już jest:

 

http://images48.fotosik.pl/545/eccd7515e7310b45.jpg

 

Bardzo ładna kuchnia - niby nowoczesna, ale ciepła i przytulna :) Nie wiem tylko czy te gołe porowate cegiełki na ścianie za płytą to dobry pomysł.... :no:

Póki jeszcze wszystko jest czyste i świeże, może przemyślisz kwestię zamontowania w tym miejscu przezroczystej szyby na dystansach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila masz rację i właśnie też już zdecydowaliśmy się na to żeby pod okapem było szkło :) Na podłodze są panele, wiem że może mało praktyczne rozwiązanie(są zabezpieczone jakimś tam impregnatem, żeby nie puchły pod wpływem wilgoci)na razie tak sobie wymyśliłam, żeby wszędzie była jednolita podłoga, ale może za jakiś czas, jeśli uznam,że pomysł się nie sprawdził, zmienię na płytki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila Na podłodze są panele, wiem że może mało praktyczne rozwiązanie(są zabezpieczone jakimś tam impregnatem, żeby nie puchły pod wpływem wilgoci)na razie tak sobie wymyśliłam, żeby wszędzie była jednolita podłoga, ale może za jakiś czas, jeśli uznam,że pomysł się nie sprawdził, zmienię na płytki.

Dzieki za odp.

 

nina, bardzo ładna kuchnia :)

 

A co do paneli... a skąd w kuc\chni ma być aż tyle wilgoci żeby panele puchły? Mnie przestrzegano przed parkietem w kuchni, że niby woda się leje na niego strumieniami, że niepraktyczny... a ja nie pamiętam żeby mi się cokolwiek rozlało na podłogę :)

Nie wiem co robicie w kuchni ze jest az tyle wilgoci - wody :) ja obawiam się osobiscie o brud związany z normalnym uzytkowaniem czyli jajko na podlodze, bulka tarta cukier i jazda po tym w kapciach.

Dlatego stawiam na plytki aczkolwiek drewno jak i panele wyglądają bombowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nina, bardzo ładna kuchnia :)

 

A co do paneli... a skąd w kuc\chni ma być aż tyle wilgoci żeby panele puchły? Mnie przestrzegano przed parkietem w kuchni, że niby woda się leje na niego strumieniami, że niepraktyczny... a ja nie pamiętam żeby mi się cokolwiek rozlało na podłogę :)

 

O nie Nina-ona nie jest ladna...ONA JEST PIEKNA!!!!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie parkiet olejowany. Też się staram wytrzeć od razu jak woda nachlapie czy zamieść rozsypane, ale wiadomo, nie zawsze się uda.;)

Niemniej, położyłabym jeszcze raz.

Nigdy nie leje się przecież tak, że parkiet czy panele wstaną czy się rozlezą. No, u mnie się tak nie leje ;)

Dżem jagodowy kiedyś wdeptałam ale wytarł się pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno

http://images41.fotosik.pl/1892/c32f595b000d94fd.jpg

 

Prześliczna ta Twoja kuchnia :) Bardzo podoba mi się białe AGD i bateria. Piękne.

 

O zlew się nie martw, mam prawie identyczny, też Franke. Gdyby nie moje lenistwo (np. nie podłożyłam niczego podczas klejenia super glue i rozlany klej wżarł się w konglomerat), to byłby jak nowy. Często przemywam go "CIF ultra biel, mleczko w wybielaczem" (zawiera dużo chloru, trzeba mocno wietrzyć). Na dno warto kupić podkładkę. Zlew ubił mi się minimalnie w jednym miejscu ( huknęłam jednym z ciężkich, żeliwnych garów), ale ledwo to widać. Moim zdaniem warto go kupić :)

 

Panele... To zależy od trybu życia, w jakim wieku są mieszkańcy itd. Ja bym nie mogła mieć drewna ani paneli, choć bardzo mi się podobają. Nawet twardy gres mam w wielu miejscach ubity, gdy spadło coś ciężkiego. W zeszłym roku miałam wszystko olejowane ;) Córce urwała się reklamówka z zakupami, a tam był litr oleju lnianego w szklanej butelce. Dziewczynki chciały same posprzątać przed moim powrotem ;) Wesoło było :p

 

Impregnowałaś fugi ? Przy płycie faktycznie przyda się szyba, ale przy zlewie też może być kłopot z czyszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp.

 

 

Nie wiem co robicie w kuchni ze jest az tyle wilgoci - wody :) ja obawiam się osobiscie o brud związany z normalnym uzytkowaniem czyli jajko na podlodze, bulka tarta cukier i jazda po tym w kapciach.

Dlatego stawiam na plytki aczkolwiek drewno jak i panele wyglądają bombowo.

 

Czasem się zdarzyło, że miałam zalaną kuchnię - wywróciła się butelka z mineralną albo karton z mlekiem, ale to bardzo rzadko i od razu zabrałam się do wycierania. Gorzej było, gdy kotek wszedł mi do szafki i tak się tam przepychał, że "rozmontował" syfon na wyjściu. Zanim się zorientowałam, cała kuchnia była zalana. Panele byłyby do wymiany. Pęknięcie uszczelki raczej nie narobiłoby takich strat, woda nie leje się strumieniami :p

Ja na wszelki wypadek mam w szafce zlewozmywakowej pod syfonem dużą, płytką miskę. Trzymam w niej drobiazgi. Nie dla ochrony podłogi, ale płyt, z których wykonane są korpusy szafek. Niestety w paru miejscach wtedy spuchły na obrzeżach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w starym mieszkaniu miałam panele w kuchni - nie uważam, żeby drewno czy panele to było niepraktyczne rozwiązanie :no: Przecież i tak chyba każdy wyciera podłogę, jak mu się coś rozleje?

Jedyny minus to taki, że zdarzało mi się upuszczać nóż lub coś ciężkiego spadało z blatu, wówczas w panelach tworzyły się małe ubytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za miłe komentarze, powiem szczerze, że miło się zaskoczyłam :) żona mnachalna fuga tzn. zbyt kontrastująca?Powiem szczerze że długo się zastanawialiśmy nad kolorem fugi.Wybraliśmy w końcu jasną, a to dlatego że cegła jest ciemna i bałam się że jeśli fuga też bedzie szara i ciemna to zrobi się z tego nora.Nas na razie nie razi ta fuga :) Jak do tej pory, to jedyne co mnie wkurza to biała płyta elektryczna, nie podoba mi się to że jak przestaje się grzać, to pola grzewcze do czasu wystygnięcia robią się brzydko żółte i ogólnie w porównaniu z czarnymi płytami które miałam do tej pory, to białą gorzej utrzymać w czystości....no ale cóż, i tak bym jej teraz nie wymieniła, bo żadna inna by mi teraz nie pasowała do reszty sprzętu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja zapytam jak sobie poradzić z wodą rozchlapującą z baterii ma ona wysokość ok 25-30cm

zlew mam 1,5 komorowy ale strasznie z niejchlapie dookoła aż boję się zmywać bo blat mama drewniany

zastanawiam sie czy nie wymienić jej na baterię niższa lub z wyciąganą rączką

Też mam ten problem. Możesz dodać przedłużkę do baterii. Ale moim zdaniem wygląda to średnio. Lepiej wymienić baterię na niższą z wyjmowaną wylewką. Póki co zmywaj trzymając naczynia bliżej kranu. Trochę mniej sie rozpryskuje niż jakby woda leciała z dużej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...