Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam połysk i wyglądają wg mnie przepięknie:). Nie brudzą się, po to są uchwyty zęby za nie łapać a nie front. zdjęcia kilka postów wcześniej.

no ale ty masz fronty gładkie, a ja chciałam te z ramką , takie jak na fotkach , wiec nie wiem czy one w połysku mogą być , o to mi chodzi :D

 

Hanisia

 

a w jakim stylu chcesz utrzymać tę kuchnię ?

 

Może te zdjęcia Ci pomogą :

 

więcej

 

piu właśnie takie fronty chciałam jak na drugiej fotce , czy one mogą być w połysku?

 

 

Kamilciu masz całkowity mat czy półmat?

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piu właśnie takie fronty chciałam jak na drugiej fotce , czy one mogą być w połysku?

 

 

Kamilciu masz całkowity mat czy półmat?

 

Hanisia

ja uważam dokładnie tak, jak Kamilcia - do stylu klasycznego dobrałabym mat lub półmat.

 

Połysk dobrałabym do frontów gładkich, w wersji bardzo nowoczesnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanisia

ja uważam dokładnie tak, jak Kamilcia - do stylu klasycznego dobrałabym mat lub półmat.

 

Połysk dobrałabym do frontów gładkich, w wersji bardzo nowoczesnej

 

przywiozłam zamówioną próbkę frontu w półmacie i powiem że bardziej mi się podoba niż połysk, jest taki aksamitny lekko odbijający światło

próbka była robiona na szybko żebym mogła zdecydować co wybrać

no i nie wiem czy to że to tylko próbka , są na niej zarysowania , teraz nie obawiam się że trzeba będzie myć często,ale żeby się nie rysowały zbyt łatwo kurcze tak źle i tak nie dobrze :)

 

 

Kamilciu czy tobie nie rysują się te fronty? czym je myjesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę czy może ktoś wstawić zbliżenie frontów z frezami :rolleyes:

chcielibyśmy zobaczyć jak takowe wyglądają

bo stolarz który będzie wykonywał naszą kuchnie

zaproponował nam pewien sposób wykonania frezu

ale chcemy zobaczyć jak wygląda to u innych

zieli - u nas wygląda tak:

http://img600.imageshack.us/img600/6941/dsc0087fod.jpg

http://img703.imageshack.us/img703/5317/dsc0088lw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dziękuję :)

stolarz właśnie coś takiego nam pokazał

jeszcze jedna sprawa jaką masz grubość frontów?

i czy możesz napisać na jakiej wysokości (od ziemi) sa szafki wiszące

oraz ich głębokość i wysokość

będę bardzo wdzięczny:D

Edytowane przez zieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę do użytkowników drewnianych blatów w kuchni. Czy możecie napisać jakiej grubości macie blaty (ewentualnie foto) ?

 

Chciałabym grubszy niż standardowo (ok. 6cm) ale nie wiem czy takie są dostępne.

 

6 cm blat wygląd tak, widać na zdjęciu kawałek połączenia blatu nad szafką.

 

ale dębowy jest bardzo ciężki...

chyba, że zrobisz doklejkę z przodu, a sam blat standard, 3 cm.

DSC_3346.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanisia ja mam klasyczne w półmacie- nie wiem jak z użytkowaniem bo jeszcze jej nie użytkuję ale forumka admete ma klasyczne w połysku i baardzo fajnie to wygląda :D

 

cudowna kuchnia jak i cały dom admete to inna bajka :) moja blokowa klitka z takimi frontami jak ma admette , i w połysku wyglądałaby u mnie karykaturalnie :) jej kuchnia jest wielka

w mojej z połyskiem chyba bym się męczyła

wybieram półmat, ale żeby nie było tak dobrze to się martwię czy nie będzie się zbyt łatwo rysował , trzeba uważać, ale jak się niechcący pojedzie paznokciem? może się tu ktoś jeszcze odezwie co ma doświadczenie w użytkowaniu półmatowej kuchni:D

 

jaki kolor ścian dać do kremowych mebli? ciepły czy chłodny, kontrastowy czy ton w ton

czy szarości pasują? czy coś z tego może być? http://www.benjaminmoore.com/en-us/paint-color/indianriver

Edytowane przez Hanisia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma w kuchni w słupku - jadąc od góry - mikrofale, kuchnie elektryczna i na dole zmywarke? Nie wiem czemu ale jakos przeraża mnie taki slupek, za dużo wg mnie sprzętu na sobie. Ale może się mylę...jeśli ktos tak ma prosze o info/opinie.

Mi zaproponowano wstawienie zmywarki na dól, poniewaz słupek jest po prawej stronie zlewu. Po lewej stronie zlewu nie a iejsca na zmywarke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma w kuchni w słupku - jadąc od góry - mikrofale, kuchnie elektryczna i na dole zmywarke? Nie wiem czemu ale jakos przeraża mnie taki slupek, za dużo wg mnie sprzętu na sobie. Ale może się mylę...jeśli ktos tak ma prosze o info/opinie.

Mi zaproponowano wstawienie zmywarki na dól, poniewaz słupek jest po prawej stronie zlewu. Po lewej stronie zlewu nie a iejsca na zmywarke.

 

hmmm, wielokrotnie czytałam, ze tak sie nie powinno robić (chyba nawet w instrukcji mojej mikrofali jest zdanie o tym, ze nie można tak montować):

 

"Uwaga! Ponad zmywarką nie można montować piekarnika, kuchenki mikrofalowej ani parownika, ponieważ para wydobywająca się ze zmywarki mogłaby dostać się pomiędzy zespolone szyby drzwiczek i uszkodzić je. Jedynym urządzeniem jakie może znajdować się nad zmywarką jest ekspres do kawy, który montujemy na wysokości 105 cm ( w przypadku zmywarki o tradycyjnej wysokości - 60 cm) lub na wysokości 85 cm (w przypadku zmywarki kompaktowej - 45 cm). W obu przypadkach z ekspresu można wygodnie korzystać."

 

np tu: http://www.domplusdom.pl/mebel/agd-w-zabudowie

 

(no ale nie wiem, czy ta strona to autorytet... ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie tez tak myslę, stad nie mam przekonania do takiego rozwiązania.

 

hmmm, wielokrotnie czytałam, ze tak sie nie powinno robić (chyba nawet w instrukcji mojej mikrofali jest zdanie o tym, ze nie można tak montować):

 

"Uwaga! Ponad zmywarką nie można montować piekarnika, kuchenki mikrofalowej ani parownika, ponieważ para wydobywająca się ze zmywarki mogłaby dostać się pomiędzy zespolone szyby drzwiczek i uszkodzić je. Jedynym urządzeniem jakie może znajdować się nad zmywarką jest ekspres do kawy, który montujemy na wysokości 105 cm ( w przypadku zmywarki o tradycyjnej wysokości - 60 cm) lub na wysokości 85 cm (w przypadku zmywarki kompaktowej - 45 cm). W obu przypadkach z ekspresu można wygodnie korzystać."

 

np tu: http://www.domplusdom.pl/mebel/agd-w-zabudowie

 

(no ale nie wiem, czy ta strona to autorytet... ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ł

jeszcze jedna sprawa jaką masz grubość frontów?

i czy możesz napisać na jakiej wysokości (od ziemi) sa szafki wiszące

oraz ich głębokość i wysokość

będę bardzo wdzięczny:D

 

zieli - bardzo proszę :p

Fronty mają 18-19mm grubości. Szafki wiszące są 157 cm od podłogi. Wysokość szafek to 50cm (plus 2*po 4 cm na ozdobne cokoły: nad i pod szafkami), głębokość 37cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy któraś z pań lub panów orientuje się jak wygląda na żywo kolor biały z rala 9001 , w polskim to biały perłowy, w angielskim krem

widziałam tylko na maleńkiej próbce karteluszce u stolarza

no jak można po na czymś takim wybrać kolor mebli ? no kurde brak mi wyobraźni , mój wybrany kremowy zbyt budyniowy jest i myślę nad zamianą na ten 9001 może były lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy ral9001. Ja chciałam białą kuchnię, ale dałam się namówić stolarzowi i mężowi na ten kolor. On jest niby biały ale w porównaniu z np białymi ścianami jest właśnie taki kremowy (dla mnie za bardzo). Wrzucam zdjęcie robione w sztucznym świetle i tel komórkowym na żywo wygląda lepiej:

http://img803.imageshack.us/img803/6651/20121130211603.jpg

Na tym drugim chyba lepiej widać:

http://img35.imageshack.us/img35/9044/20121130211517.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...