Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja mam całą białą kuchnię na wysoki połysk, biały blat, a nad blatem białe płytki Porcelanosa glass 30 x 90 położone bezfugowo, połączone z blatem cieniutko, prawie niewidocznym białym silikonem, wygląda super. Potrzeba tylko dobrego fachowca, aby położyc płytki bezfugowo prosto.

Oo jestem mocno zainteresowana. Możesz pokazać swoja kuchnię jak to wygląda? Albo odesłać mnie do zdjęć jeśli już była pokazywana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U mnie między szafkami w kuchni jest płyta laminowana :). Użytkowana ponad 3,5r., nic się z nią nie stało, nawet przy płycie indukcyjnej.

 

Mogę poprosić o szczegóły o tej płycie? Grubość np.? Jakieś inne parametry ... Czy na coś trzeba zwracać uwagę przy kupowaniu takiej płyty ... Jak się ją montuje?

Z góry dzięki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , trzeba pamiętać że zmywarka jest to sprzęt na którym montuje się tylko front i nie można na niej postawić słupka z piekarnikiem i mikrofalą . Robiłem kiedyś taki projekt bo nie było innej opcji i "obudowałem" zmywarkę i wstawiłem do słupka te dwa sprzęty i nic się z nimi nie stało . Doszły widoczne dwa boki ponieważ piekarnik i mikrofala musi wejść do słupka który ma 60 cm szerokości . Może odnajdę takie fotki to wstawię , Pozdrawiam , Piotr

 

Tak mi tez powidziala pani z salonu kuchennego gdzie pracujemy nad kuchnia, ze wlasnie obuduje mi zmywarke. U nas mikrofala bedzie stala w szafce nad piekarnikiem, na razie nie mam kasy aby kupic taka do zabudowy a mam fajna mikrofale wolnostojaca, ktora teraz uzywam i na razie zabiore te stawiajac normalnie na polce i zamkne drzwiczkami od szafki. Kiedys moze wymontuje drzwiczki i wstawie mikrofale do zabudowy.

 

Jakbys znalazl fotki bede wdzieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi tez powidziala pani z salonu kuchennego gdzie pracujemy nad kuchnia, ze wlasnie obuduje mi zmywarke. U nas mikrofala bedzie stala w szafce nad piekarnikiem, na razie nie mam kasy aby kupic taka do zabudowy a mam fajna mikrofale wolnostojaca, ktora teraz uzywam i na razie zabiore te stawiajac normalnie na polce i zamkne drzwiczkami od szafki. Kiedys moze wymontuje drzwiczki i wstawie mikrofale do zabudowy.

 

Jakbys znalazl fotki bede wdzieczna.

 

Witam , najlepiej wytłumaczyć to na projekcie i jeżeli ktoś go szykuje to powinien w prosty sposób to wytłumaczyć. Piekarnik znajdzie się pomiędzy dwoma bokami ponieważ pod niego robi się szafkę która ma 60 cm a jak obuduje się zmywarkę to szafka "brutto " będzie miała około 64 cm .

Proponowałbym jednak mikrofalę do zabudowy chyba że będzie "zamknięta" drzwiczkami . Miłego , Piotr

 

Ja dałam sprawdzone płytki. Rozm. 30x60, z minimalną fugą, i wiem że na pewno spełnią dobrze swoje zadanie. Jest taki wybór glazury, że naprawdę można znaleźć coś interesującego. Zamiast szkła, można dać błyszczącą glazurę (np. czarną), fajnie wygląda i nie ma obaw co do jej użytkowania. Cenowo też może być przystępniej.

 

Mam też pytanie - czy różnej szerokości szafki (białe na wysoki połysk jeśli to ma jakieś znaczenie) będą dobrze w jednym ciągu wyglądały? Obok siebie wisiałyby: 45, 60 (nad okapem), 50, 50, 40, potem narożnik 30 i ścianka która już nie ma takiego znaczenia, bo będzie niewidoczna z frontu (salonu). :???:

 

Witam , ja bym proponował podzielić ten wymiar za okapem na 3 równe szafki czyli fronty by miały po około 56 cm .. albo na 4 czyli fronty by miały około 42 cm Oczywiście wszystko zależy od projektu i od życzenia Klienta . Skoro jest to widoczna część z salonu to taki podział będzie lepiej wyglądał .

Miłego , Piotr

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Przeprowadzeni i mieszkający. Kuchnia zrobiona więc w końcu się chwalę :)

 

Mała blokowa ale finalnie jesteśmy zadowoleni. Zdjęcia od prawej do lewej po kolei :)

 

http://img502.imageshack.us/img502/8095/26981980.jpg

 

http://img713.imageshack.us/img713/8968/10760328.jpg

 

http://img706.imageshack.us/img706/2110/84221588.jpg

 

http://img824.imageshack.us/img824/4273/28746369.jpg

 

http://img521.imageshack.us/img521/597/54140155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Przeprowadzeni i mieszkający. Kuchnia zrobiona więc w końcu się chwalę :)

 

Witam , z technicznych spraw kilka zaproponowałbym inaczej .. na pewno cały blat włożyłbym pod okno bo widzę że parapet jest niżej i rogi kuchni wypełniłbym blendami w jednej płaszczyźnie bo tu są cofnięte . I nie wiem jak są połączone blaty bo wydaje mi się że jest jakiś łącznik . Do tego ta druga klapa jest chyba za wysoko .. Pozdrawiam , Piotr

Edytowane przez joliska
nie cytujemy sąsiednich postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne połączenie z limonkową zielenią :) Wesołe i świeże :)

 

Czy tutaj szafka pod zlewem przy pełnym otwarciu nie zahacza Ci o uchwyt piekarnika?

http://img502.imageshack.us/img502/8095/26981980.jpg

 

Często w rogach są z tym problemy, jeśli stosuje się wystające uchwyty...

 

Nie wiem, jak z łączeniami blatów, ale na własnym przykładzie mogę napisać, że takie bezlistwowe na dłuższą metę się nie sprawdza :no:

Pięknie wygląda i bardzo długo trzyma, ale przy zlewie prędzej czy później zaczyna przepuszczać wilgoć i blaty puchną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , z technicznych spraw kilka zaproponowałbym inaczej .. na pewno cały blat włożyłbym pod okno bo widzę że parapet jest niżej i rogi kuchni wypełniłbym blendami w jednej płaszczyźnie bo tu są cofnięte . I nie wiem jak są połączone blaty bo wydaje mi się że jest jakiś łącznik . Do tego ta druga klapa jest chyba za wysoko .. Pozdrawiam , Piotr

 

Blat miał być jak jest. Po pierwsze musiałby być robiony na wymiar gdyby miał być pod okno a po drugie dzięki takiemu rozwiązaniu tworzy się jakby dodatkowa półka. nam to bardzo pasuje. Co do blend - nam to obojetne. Robili to panowie z Ikei więc zakładam że zrobili najlepiej jak sie dało. Blaty sa bezłacznikowe. Wszystko jest równo.

 

nielot2 fajna kuchnia! moja też już zamówiona (oczywiście biała;)) i też planuję dodać zieleń w dodatkach. Jakoś tak fajnie wiosennie się od razu robi jak się patrzy na Twoją kuchnię:)

 

Ano.. wiosna idzie :) U nas pełną gębą bo jak niektórzy wiedzą przedpokój i salon też zielono biały :)

 

Fajne połączenie z limonkową zielenią :) Wesołe i świeże :)

 

Czy tutaj szafka pod zlewem przy pełnym otwarciu nie zahacza Ci o uchwyt piekarnika?

Często w rogach są z tym problemy, jeśli stosuje się wystające uchwyty...

 

Nie wiem, jak z łączeniami blatów, ale na własnym przykładzie mogę napisać, że takie bezlistwowe na dłuższą metę się nie sprawdza :no:

Pięknie wygląda i bardzo długo trzyma, ale przy zlewie prędzej czy później zaczyna przepuszczać wilgoć i blaty puchną.

 

Nic nie zahacza. wszystko się idealnie pomieściło.

 

Ja nie mam żadnych zastrzeżeń,bardzo ładna kuchnia,taka "świeża".

 

I tej wersji będziemy się trzymać

 

Po co to pisać, że można by coś inaczej skoro kuchnia gotowa :)?

Bardzo energetyczna ! Nie przepadam za zielenią, ale tu wygląda naprawdę pobudzająco :).

 

Nadprzyrodzone zdolności nielota :) - pobudzanie bez dotykania :) :)

 

 

Dzięki wszystkim

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem, jak z łączeniami blatów, ale na własnym przykładzie mogę napisać, że takie bezlistwowe na dłuższą metę się nie sprawdza :no:

Pięknie wygląda i bardzo długo trzyma, ale przy zlewie prędzej czy później zaczyna przepuszczać wilgoć i blaty puchną.

 

A ja mam takie bez listwowe połączenie już 8 lat i nic kompletnie nic się nie stało i to łączenie jest nawet zaraz za zlewem :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę poprosić o szczegóły o tej płycie? Grubość np.? Jakieś inne parametry ... Czy na coś trzeba zwracać uwagę przy kupowaniu takiej płyty ... Jak się ją montuje?

Z góry dzięki ...

Anulek, niestety nic szczególnego o parametrach nie wiem, poza tym, że to płyta laminowana, ma szer. ok. 1 cm. Zlecałam jej wykonanie stolarzowi, który robił meble kuchenne. Jest przyklejona do ściany i tyle ;)

Znalazłam jakieś stare fotki gdzie tę płytę między szafkami widać.

 

http://img233.imageshack.us/img233/6031/forum2l.jpg

 

http://img242.imageshack.us/img242/2374/forum3f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak z łączeniami blatów, ale na własnym przykładzie mogę napisać, że takie bezlistwowe na dłuższą metę się nie sprawdza :no:

Pięknie wygląda i bardzo długo trzyma, ale przy zlewie prędzej czy później zaczyna przepuszczać wilgoć i blaty puchną.

 

Mam tani, klejony na łączeniach blat 10 lat i nic nie spuchło, mimo, że zapominam wycierać wodę wokół zlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tani, klejony na łączeniach blat 10 lat i nic nie spuchło, mimo, że zapominam wycierać wodę wokół zlewu.

 

Dokładnie wzdłuż linii łączenia jest u mnie pod spodem zmywarka. Może to ma jakiś wpływ, że blaty mi w tym miejscu pracują i z czasem łączenie minimalnie puściło. Od góry woda przy zlewie, od spodu zmywarka. Ja nie zalewam, dzieci notorycznie. Blat gruby na 3,5 cm. Muszę wezwać serwis gwarancyjny, co oni na to powiedzą :)

 

 

 

 

Nataly

 

znowu maciuteńki zlew w kącie, a kuchnia spora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...