Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Natally,Ilona,Diedra -dzieki wiekie za odpowiedzi,troche mi ulzyło . Całkowity brak wiedzy i rozeznania w temacie jest lekko stersujący,podejmowanie decyzji w sprawach o któych wie sie tyle co kot napłakał jest naprawde meczące. Na szczescie jest to jedna z ostatnich rzeczy o których musze zadecydować i ciesze sie z tego ogromnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

do wszystkich czytajacych i Nataly, ktokolwiek widzial, ktokolwiek cos wie w temacie, prosba brata :)

Hej,

Szukam okapu do kuchni.

Okap ma być z tylnym wylotem, czyli do ściany i w zabudowie.

Najbliższy idei jest ten:

http://www.ciarko.pl/pl/produkty/podszafkowe/art61,sl,t.html

http://www.ceneo.pl/10641022

ale nie ma niestety wyjścia w sciane, tylko do góry - pisalem do producenta.

 

Wez proszę czegoś poszukaj, albo napisz na forum pytanie, bo ja juz mam dość:)

To wazne jest bo nad okapem chce jeszcze zmiescic zabudowana

mikrofale, ale odporwadzenie spalin moze isc sciana u mnie.

 

z gory dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirabillis ja mam Hetticha i Bluma i oba mogę z czystym sumieniem polecić :) Nie bierz tylko tiponów Hetticha, bo są bardzo mocne (w sensie twarde), wolę te miękkie Bluma :yes:

 

Najwazniejsza i najistotniejsza jest opinia uzytkownika. Mnie cieszy to ze róznice jesli nawet istnieją miedzy tymi producentami nie sa tak duze i tak znazczace. Oczywiscie marketingowo Blum przewyższa konkurencje bo wyskakuje prawie z każdej wnetrzarskiej gazety,ale wasze opinie "za" uspokoiły mnie.O tiponach bede pamietać

dzieki-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już o blumie to mam pytanie odnośnie :)

servo-drive do systemu szuflad

i aventos HF do frontów uchylno składanych

 

czy może ktoś podzielić się swoimi spostrzeżeniami;)

co o nich sądzicie czy warto ?

[h=1][/h]

 

Aventosy HF bede miala u siebie w kuchni. Mi sie podoba, otwierac mi bedzie od razu dwie szafki, podoba mi sie system podnoszenia frontow. Trzeba tylko uwazac aby mozna bylo otworzyc wystarczajaco wysoko ( jak sie ma niska kuchnie albo np podwieszane sufity ). Nie uzywam jeszcze ale wiele razy "bawilam się" w sklepach z kuchniami i jestem zdecydowanie na tak.

 

Servo drive i sie marzy....wacham sie caly czas. Najdrozszy jest silownik ale moze obslugiwac wiele szuflad. W kazdym razie ja inforuje, ze moze za 2-3 lata zaloze i robia kuchnie z miejscen na servo z tylu szafek. Podoba mi sie to zwlaszcza w prztypadku szuflady z koszami na smieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Servo jest super, ale trzeba nauczyć się używać. Mnie początkowo nie zawsze chciała się szuflada otwierać... no i moje 1,5 roczne dziecko "łasząc" się i ocierając o szafki kilka razy zostało zmiecione przez otwierający się kosz :)

Znajomi poszli na inny patent, sprawdza się bardzo dobrze- oni zamontowali tip ony, działa bardzo podobnie. Tzn. szuflada kosza odskakuje, może nie tak bardzo jak w servo, ale wg mnie wystarczająco, a koszt to dwa tip ony i domykacz w szufladzie. Trzeba przycisnąć stolarza, to wymyśli jak to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tu pięknych kuchni może mogła bym liczyć na waszą pomoc jestem dopiero na etapie projektu ale mozę sie nei obrazicie że tutaj was o to proszę. Licze na wasze doswiadczenie. Kompletnie nie wiem tez jaki kolor blatu dać do takiej kuchni blat będzie w laminacie, dól zabudowy to fornir orzech lub wiąz.

 

CHORZĘPA 1.jpgCHORZĘPA2.jpgCHORZĘPA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aventosy HF bede miala u siebie w kuchni. Mi sie podoba, otwierac mi bedzie od razu dwie szafki, podoba mi sie system podnoszenia frontow. Trzeba tylko uwazac aby mozna bylo otworzyc wystarczajaco wysoko ( jak sie ma niska kuchnie albo np podwieszane sufity ). Nie uzywam jeszcze ale wiele razy "bawilam się" w sklepach z kuchniami i jestem zdecydowanie na tak.

 

Servo drive i sie marzy....wacham sie caly czas. Najdrozszy jest silownik ale moze obslugiwac wiele szuflad. W kazdym razie ja inforuje, ze moze za 2-3 lata zaloze i robia kuchnie z miejscen na servo z tylu szafek. Podoba mi sie to zwlaszcza w prztypadku szuflady z koszami na smieci.

 

Pamiętaj o tym żeby dobrze ustawić półki w takiej szafce ponieważ dolny fornt delikatnie"zakrywa" dostęp do górnej cześci ..

Blum specjalnie wymyślił servo do kosza i nie trzeba wtedy tak dużo płacić ..

Milego , Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam servo i żałuję, tj firma życzyła sobie za szufladę na servo 1500 zł (!) a w Blumie powiedzieli 250 zł (2 lata temu). Na pewno nie pogardziłabym servo na cargo oraz sortowniku odpadów :yes:

 

Venus to można dorobić , trzeba zastosować tandenboxa jako szufladę przy drzwiach od kosza i z tyłu zamontować servo ,

potrzebujesz jeszcze tylko troszku prądu ..;-)

Miłego ,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natally,Ilona,Diedra -dzieki wiekie za odpowiedzi,troche mi ulzyło . Całkowity brak wiedzy i rozeznania w temacie jest lekko stersujący,podejmowanie decyzji w sprawach o któych wie sie tyle co kot napłakał jest naprawde meczące. Na szczescie jest to jedna z ostatnich rzeczy o których musze zadecydować i ciesze sie z tego ogromnie.

 

Nie wiem ile kosztują szuflady Hetticha ale chyba bardziej bym proponował szuflady bluma ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy czy ktoś z Was mógłby polecić w oparciu o własne doświadczenia firmę wykonującą kuchnie na terenie Warszawy i okolic? Przeglądając Wasze piękne kuchnie zdecydowałam się na białą z połyskiem i ciemnym blatem ale ze znalezieniem wykonawcy gorzej:( jak tylko znajdę coś co mi się podoba to po przeczytaniu opinii o firmie na forach wszystkiego się odechciewa ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...