Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No wiesz dus ja nie odbieram nikomu prawa do wypowiadania sie na forum publicznym. Ale uwazam ze postawa- oceniam ale i sama poddaje sie tej ocenie jest bardziej uczciwa i wiarygodna.

 

wnetrza duśki widziałam i sa b.fajne, choć nie wszystko bym u siebie widziała. i zgadzam się z duś, że każdy może zobaczyć i skomentować to co widzi na zdjęciach - forum to forma ekshibicjonizmu i już. Nie każdemu musi się podobać to co widzi, ale dla mnie w czasie projektu przeczytanie tego watku było dość cenne i uwagi podane na przykładze realizacji pomogły zwizualizować sobie sytuację.

Wiadomo, że każdy chciałby słyszeć tylko miłe słowa na temat swoich wymarzonych kuchni, salonów, łazienek, ale trzeba też liczyć się z tym że ktoś może sie innaczej wypowiedzieć w tej sprawie. Trzeba wrzucić na luz....

 

Jedyne co pamietam to że przy czytaniu tego czy innych watków takie jałowe dyskusje na temat tego jak powinno się komentować [zachwycać] zdjeciami mnie tylko drażniły.

 

a wpuszczane gniazdka w blat - rewelka. dobrze się sprawdzają w rogach mebli - bo i tak się tam nic nie dostawi. Miejsca zaiste trochę zabierają, ale ja sobie je bardzo chwale. Mam takie 2 wpuszczane i jedno podwieszane. Jedynie co to podwieszanego nie używam, a wyciągane jak najbardziej.

 

a swoja kuchnia się jak najbardziej pochwalę, póki co ekshibicjonizm uprawiam tylko w swoim wątku[w temacie kuchni].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja swoją kuchnią się CHWALĘ, bo jestem bardzo odważna;) Mi się bardzo podoba, bo taką właśnie chciałam i taką mam. Chociaż jej jeszcze na oczy nie widziałam, to już wiem, że mężowi będzie się dobrze w niej gotować :)

 

http://i3.fmix.pl/fmi1155/2124337a001d75b550f0749e/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi830/9aa7daf600160ee750f074a6/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi2952/55ce78bc0009105350f074b0/zdjecie.jpg

 

http://i3.fmix.pl/fmi232/530abe880027bd7c50f28b32/zdjecie.jpg

 

http://i2.fmix.pl/fmi2464/1c4d0cde0026707e50f28b3d/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulturalna negatywna ocena a chamska krytyka to dwie różne rzeczy.

D O K Ł A D N I E ! ! ! :yes:

 

Nie oszukujmy się... każdy z nas wrzuca tu swoje kuchnie by się nimi pochwalić, usłyszeć miłe słowo, pochwałę

i czasem bardzo przykro mi jest jak czytam ostre negatywne opinie, bo są wręcz kąśliwe

uważam, że krytykować należy umieć i robić to bez plucia jadem!

przeczytajcie czasem dwa razy to co piszecie

Edytowane przez aniula_bl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z takim pytankiem - czy ma ktoś z Was fronty z lacobel montowanego na płycie ?? Bo ja właśnie takie rozważam, ale usłyszałam opinie, że klej z płyty może wejść w reakcję z klejem z lacobel i w jej wyniku kleje mogą się "wylać" na front. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu dyskusja o tym, czy wolno powiedzieć, o tym, co się nam w prezentowanych wnętrzach nie podoba czy też nie.

ta sama co 100 stron temu, i 200 stron temu, i zapewne 300 stron temu też taka była...

 

to jest forum publiczne. tyle w tym temacie. nikt tu się do nikogo nie odnosi personalnie, wszelkie opinie były o wnętrzach i granica dobrych obyczajów nie została naruszona.

 

natomiast każdy za siebie decyduje o tym, co pokazuje, a co nie. przyczyny też są różne, ot chociażby dbanie o swoją własną prywatność i chęć zagwarantowania sobie choć namiastki prywatności. nie wszystkim musi odpowiadać pełen ekshibicjonizm, nie mamy nakazu prezentowania swoich twarzy i danych osobistych, tak samo jak pokazywania swoich domów. (pomijam już zupełnie kwestię, że niektórzy prezentują na forum tak dokładne namiary na siebie, że bez pudła jesteśmy w stanie ustalić ich adres zamieszkania, a jak do tego zaprezentują jeszcze fotki tego, co w domu i np. czujek alarmowych, opowiedzą w szczegółach o rodzajach drzwi antywłamaniowych i wybranych oknach - z perspektywy potencjalnego włamywacza od samego właściciela uzyskuję "ofertę" i wszelkie niezbędne wyjaśnienia (a przecież różni ludzie są na forum + przypominam, że niezalogowani użytkownicy też mogą sobie te zdjęcia oglądać)). z tych względów argument "nie pokazujesz, nie komentuj" uważam za totalnie nietrafiony, bo w akurat w mojej (może nieco radykalnej) ocenie - brak publikacji np. zdjęć jest przejawem zdrowego rozsądku.

 

czytasz w mi w myślach duś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)nikt tu się do nikogo nie odnosi personalnie, wszelkie opinie były o wnętrzach i granica dobrych obyczajów nie została naruszona.

Jesteś pewna? Przyrównanie umywalki maysee do sedesu i odwołanie się do jej (w domyśle, bo chyba należy do tych 90% co to mają wnętrza bleee) braku wyobraźni jest w mojej ocenie co najmniej nietaktem, żeby nie powiedzieć dosadniej. Mnie samej czytając opinię Aleksandryty zrobiło się nieprzyjemnie, choć jestem przecież obcą osobą.

I żeby nie było, że jestem tylko za pochwałami. Nie. Krytyka to dobra rzecz. Pozwala nam stawać się coraz lepszymi. Ale Tak jak już wcześniej pisały dziewczyny - grzeczna i konstruktywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z takim pytankiem - czy ma ktoś z Was fronty z lacobel montowanego na płycie ?? Bo ja właśnie takie rozważam, ale usłyszałam opinie, że klej z płyty może wejść w reakcję z klejem z lacobel i w jej wyniku kleje mogą się "wylać" na front. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ???

 

Witam , właśnie niedawno robiłem taką kuchnię z tym że kleiłem fronty na mdf lakierowany ponieważ na górze był wyfrezowany uchwyt w mdfie . Jeżeli zastosuje się odpowiednie kleje to nie będzie z tym problemu . Jest jeszcze druga opcja , istnieje specjalny profi aluminiowy który na górze ma uchwyt a poniżej jest miejsce na wklejenie lacobela . Pozdrawiam , Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zosik

 

Ale wiecie dobrze, że nikt nie rodzi się z wiedzą na temat urządzania, uczymy się na własnych błędach.

 

 

Nie każdy z nas ma taką wiedzę, ale nie musimy się uczyć na WŁASNYCH błędach, bo możemy się uczyć na CUDZYCH

 

Tylko że trzeba się dowiedzieć, jakie mogą być te błędy. Jeśli wszyscy siedzieliby cicho, to o błędach nie dowiedziałby się właściciel wnętrza (czasem da się jeszcze coś poprawić, nie zawsze jest "pozamiatane"), nie dowiedzieliby się także inni, którzy mają w planach podobne kuchnie, zbliżone rozwiązania.

Oglądalibyśmy zdjęcia, niczego się nie ucząc. A powiem zdecydowanie, że efekty tej forumowej edukacji naprawdę widać !!! :yes:

Prezentowane tu kuchnie są coraz bardziej ergonomiczne, harmonijne, szafki mają równe podziały.. Tak samo jest w łazienkach - co jedna, to lepsza.

 

 

 

Fakt, że forma krytyki przekracza nieraz dobre obyczaje, to już inna para kaloszy. Zawsze potem wraca ta sama dyskusja ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnetrza duśki widziałam i sa b.fajne, choć nie wszystko bym u siebie widziała. i zgadzam się z duś, że każdy może zobaczyć i skomentować to co widzi na zdjęciach - forum to forma ekshibicjonizmu i już. Nie każdemu musi się podobać to co widzi, ale dla mnie w czasie projektu przeczytanie tego watku było dość cenne i uwagi podane na przykładze realizacji pomogły zwizualizować sobie sytuację.

Wiadomo, że każdy chciałby słyszeć tylko miłe słowa na temat swoich wymarzonych kuchni, salonów, łazienek, ale trzeba też liczyć się z tym że ktoś może sie innaczej wypowiedzieć w tej sprawie. Trzeba wrzucić na luz....

 

Jedyne co pamietam to że przy czytaniu tego czy innych watków takie jałowe dyskusje na temat tego jak powinno się komentować [zachwycać] zdjeciami mnie tylko drażniły.

 

a wpuszczane gniazdka w blat - rewelka. dobrze się sprawdzają w rogach mebli - bo i tak się tam nic nie dostawi. Miejsca zaiste trochę zabierają, ale ja sobie je bardzo chwale. Mam takie 2 wpuszczane i jedno podwieszane. Jedynie co to podwieszanego nie używam, a wyciągane jak najbardziej.

 

a swoja kuchnia się jak najbardziej pochwalę, póki co ekshibicjonizm uprawiam tylko w swoim wątku[w temacie kuchni].

 

no naprawde trudno mi zrozumiec jak z tych dwóch moich zdań mogłaś stwierdzic ze odmawiam komus prawa do wypowiadania sie lub jak tez powinno sie komentowac zdjecia i jka bardzo sie nimi zachwycać etc.nigdzie takie sformułowania nie padły, poprostu nadinterpretowałaś sobie pewne rzeczy a to juz jest wstep do jałowych dyskusji .zauwazyłam tylko pewną zaleznośc pomiedzy osobami najczęściej krytykujacymi a ich chęcią bycia (nie)ocenianym i chyba uderzyłam z sedno sprawy bo larum zrobił sie straszliwy. Anonimowosc nie daje nam prawa do bycia niekulturalnym badż mało taktownym, natomiast daje wielu osobom mozliwośc do takich zachowan na które w realu by sobie nie pozwoliły.I to mnie razi i takich postaw nie akceptuje i sie z tym nie mam zamiaru ukrywać.

Nie zamierzam też już wiecej wypowiadac sie w tym temacie , koncząc życze wszystkim wiecej poogdy ducha, życzliwości a mniej zjadliwosci i złosliwosci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anonimowosc nie daje nam prawa do bycia niekulturalnym badż mało taktownym, natomiast daje wielu osobom mozliwośc do takich zachowan na które w realu by sobie nie pozwoliły.I to mnie razi i takich postaw nie akceptuje i sie z tym nie mam zamiaru ukrywać.

I własnie od tego w prawym dolnym rogu każdej wypowiedzi jest taki przycisk "zgłoś do moderacji lub usunięcia" (taki mały trójkącik z wykrzyknikiem). Jeśli wypowiedź narusza dobre obyczaje, jest pełna wulgaryzmów czy w inny sposób narusza netykietę - każdy z nas ma szansę zasygnalizować to adminom, jeśli ich uwadze takie rzeczy uchodzą.

 

A w kwestii dyskusji o zakresie dopuszczalnej krytyki - do zobaczenia za kolejne 100 stron... eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dla niektórych pań jałowe krytykanctwo stało się sportem, czym bardziej ekstremalnym, tym bardziej łachoczącym ich ego.

Niezmiennie trwa rywalizacja, która więcej "wpadek" znajdzie, szybciej je wytknie, czym bardziej chamsko (czasem pod woalka cynizmu czy fałszywej troski) tym wyższe miejsce w rankingu.

I mimo to,że taka dyskusja wraca co kilkadziesiąt stron, te same panie uważające same siebie za za wzory świetnego gustu i dobrego smaku, nie potrafią zrozumieć znaczenia prostego zdania -KONSTRUKTYWNA KRYTYKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja swoją kuchnią się CHWALĘ, bo jestem bardzo odważna;) Mi się bardzo podoba, bo taką właśnie chciałam i taką mam. Chociaż jej jeszcze na oczy nie widziałam, to już wiem, że mężowi będzie się dobrze w niej gotować :)

 

http://i3.fmix.pl/fmi1155/2124337a001d75b550f0749e/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi830/9aa7daf600160ee750f074a6/zdjecie.jpg

 

 

http://i1.fmix.pl/fmi2952/55ce78bc0009105350f074b0/zdjecie.jpg

 

http://i3.fmix.pl/fmi232/530abe880027bd7c50f28b32/zdjecie.jpg

 

http://i2.fmix.pl/fmi2464/1c4d0cde0026707e50f28b3d/zdjecie.jpg

 

przyjemna kuchnia, swojska, ciepła, ciekawe schowki w ścianie; przyjemnie '' wyzierający " kominek z prawej strony; kilka rzeczy jednak mi się nie podoba, ale .... w świetle toczącej się dyskusji nie wiem czy jest sens ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaa to ty nie o tapetę pytasz tylko chwilić sie przyszedłeś.......

 

Większosci osób nie zaimponujesz tym. Są to rozwiązania stosowane od lat w kuchniach nowoczesnych. A już takie coś jak ledy w zabudowie k-g, uważane są za passe, niektórzy je demontują.:lol2:

 

Wytłumaczcie w takim razie czemu miał służyć ten post. Czy jest to krytyka konstruktywna? Czemu to ma służyć? Co autorka chciała osiągnąć? Naprawdę jak ktoś chce komuś dogryść to dogryzie i nie dorabiajcie do tego ideologii. Niektórzy krytykują konstruktywnie i chwała im za to ( bo sama się nauczyłam dzięki temu wielu rzeczy), a niektórzy krytykują żeby kogoś dobić i urazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nóżki zupelnie nie pasuja do stylu frontów. A zrobienie podwieszanej białej !!! umywalki do drewnianego blatu to strzelenie sobie w kolano, a od strony estetycznej przypomina mi to sedes z deską drewnianą. Kompletnie nie klimatyczna, nie skandynawska tylko typowa bezstylowa polska lazienka .... 90% Polaków ma takie łazienki, bo albo nie starcza pieniędzy, albo wyobrażni.....

 

A Ty w jakiej grupie się zawierasz? tych 90? czy w elitarnej 10-tce?

 

Powiem Ci, że lepiej jak braknie pieniędzy i łazienka jest NASZA, niż jak pieniędzy multum i wyobraźnia projektanta z nich opłacona. Mamy "piękne" saloony na pokaz i zero duszy i siebie w nich.

Edytowane przez zosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dla niektórych pań jałowe krytykanctwo stało się sportem, czym bardziej ekstremalnym, tym bardziej łachoczącym ich ego.

Niezmiennie trwa rywalizacja, która więcej "wpadek" znajdzie, szybciej je wytknie, czym bardziej chamsko (czasem pod woalka cynizmu czy fałszywej troski) tym wyższe miejsce w rankingu.

I mimo to,że taka dyskusja wraca co kilkadziesiąt stron, te same panie uważające same siebie za za wzory świetnego gustu i dobrego smaku, nie potrafią zrozumieć znaczenia prostego zdania -KONSTRUKTYWNA KRYTYKA.

 

Lepiej bym tego nie ujął; chyba nie przesadzę pisząc, że nawet użytkownik forum z niedługim stażem, który prześledził na bieżąco przynajmniej 100 stron tego wątku, z łatwością wskaże użytkowniczkę, do której w głównej mierze odnosi się ww. cytat.;

mnie ten wątek dał b. dużo, przede wszystkim dzięki krytycznym, ale niezwykle konstruktywnym i celnym uwagom dot. niektórych prezentowanych kuchni; m.in. dzięki temu uniknąłem dwóch konkretnych rozwiązań u siebie; ich uniknięcie z perspektywy kilku miesięcy b. sobie chwalę. Ale nie ma też co ukrywać, że niektóre krytyczne komentarze są pozbawione konstruktywnych uwag (dot. rozwiązań zastosowanych w kuchni, układu kuchni, użytych materiałów itp), odnosząc się za to nierzadko w mało dżentelmeńskim stylu do samych właścicieli pokazywanych kuchni, imputując im na postawie pokazanych zdjęć kuchni różne negatywne cechy (np. osobowościowe). Dlatego nie podoba mnie się, gdy kontrolowana granicami kultury słowa pisanego "jazda po kuchni", zamienia się w "jazdę po bandzie po właścicielu kuchni" z jedynie słusznej pozycji arbitra elegancji i stylu.

 

Najbardziej szanuję kulturalne i co najważniejsze merytoryczne uwagi dot. zastosowanych w pokazywanych kuchniach rozwiązań, bez niepotrzebnych złośliwości, ironii, czy kąśliwych uwag; i naprawdę wiele jest właśnie takich postów. Nawet najbardziej nietrafioną, w powszechnym forumowym odczuciu, inwestycję kuchenną, można wypunktować celnie, ale darować sobie jadowite wycieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wooow ale wywołałam burzę dosadną krytyką łazienki maysee umieszczonej w dziale kuchennym, ponieważ wprost napisałam z czym kojarzy mi się podwieszana umywalka o czym już zostało wcześniej (może mniej dosadnie :D) zasugerowane przez kilka forumowiczek w wątku łazienkowym :).

Ja nic chamskiego nie napisałam. Po prostu napisałam to, co widziałam na zdjęciu. A wyrazy oburzenia i zgorszenia zawarte w tym wątku czesto ocierają się o hipokryzję.

Jest taka niepisana zasada na tym forum,żę piejemy z zachwytu i wyjadamy sobie z dziubków nad pomysłami inwestorek w ich osobiście założonych dziennikach budowy, czy galeriach. Przecież po to zostały założone :D Fakt, że często prowadzący taki dziennik po tych zachwytach czesto traci samokytykę i obektywizm i potem wpada w szok, jak umieszcza zdjecie np. swojej kuchni w tym dziale i dowiaduje sie, że jego kuchnia to niewypał.....

Ponieważ jak mniemam wszyscy tutaj jesteśmy dorośli, to umieszczając zdjęcia swoich wnętrz na forum publicznym trzeba się liczyć z ich krytyką.

Zgadzam się z wieloma osobami, które tutaj się wypowiedziały, że przede wszystkim trzeba mieć wobec siebie trochę samokrytyki. I po to jest forum, żeby uczyć sie na błędach innych. Mało kto z nas tutaj obecnych zajmuje się projektowaniem wnętrz i dużo osób nie ma tzw. smykałki do tego. Bardzo często inwestorki projektują (aranżują) swoje wnętrza po raz pierwszy w swoim życiu i mają z tym dużo problemów. Czsto nawet nie potrafią wybrać w jakim stylu chcą mieć wnętrza. I po to są na forum odpowiednie działy. Ale faktem jest również to, że czesto szczególnie kobiety uważają, że po prostu spełniają swoje marzenia często z dawnych lat, a z marzeniami nie należy walczyć :yes: A to podstawowy bład . Ja popełniłam mnóstwo błędów przy wnętrzach w pierwszym domu. Przed budową drugiego domu wypisałam swoje błędy nie tylko budowlane, ale i wnętrzarskie i zajęło mi to 5 stron papieru A4. :)

 

elizakop - kuchnia wspaniała, bo o wielkim potencjale do ubrania jej w różne dodatki. I proszę zwykła Ikea. Można uznać, że przeciętna, bez wyrazu, bez tego pazura, o który rozpaczliwie walczyła maysee w swojej łązience. Ale z jakimi mozliwosciami aranżacyjnymi. Jestem ciekawa jaki kolor przewodni wybierze elizakop do aranżacji swojej kuchni....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...