Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hanisia, bardzo ładne płytki. Ja niestety nazwy swoich nie pamiętam, ale jestem pewna, że to jest coś z opoczna.Kolor na ściany wybrałam w sklepie. Jakiś jaśniutki szary odcień farby tikkurila. Na zdjęciach wygląda podobno jaśniej niż w rzeczywistości. Jeszcze nie widziałam, bo mnie nie ma w kraju :( Z gustem u mnie tak jak u Ciebie, więc może tak jak ja wybierz jakiś bezpieczny odcień szarego. Zresztą dzewczyny zapewne zaraz coś doradzą. pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Magnolia to dla mnie najkoszmarniejszy kolor pod słońcem, brrr....

 

ooo dzięki że się odezwałaś , pewnie jestes w Anglii a tam mają w kazdym domu magnolię hihihih , myślałam też jasny beż , bo chciałabym coś w ciepłym kolorze żeby nie było lodowato z białymi meblami , ale nie znam się i nie wiem czy to nie kolejny mój głupi pomysł :)

 

pozdrwawiam i zycze miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,to i ja pokaże swoją kuchnię.[ATTACH=CONFIG]171593[/ATTACH]

super kuchnia :) bardzo podobają mi się 2 okapy obok siebie (planuje podobnie u siebie, tyle ze w chromie)

napisz proszę czy spełniają swoja funkcje, czy zdarza Ci się włączać oba na raz (nie wiem jak dużą masz płytę) ? bardzo wtedy hałasują ?

z jakiej to firmy ??

 

przeszklenia robią wrażenie :) i piękna ściana kominkowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Gdzie ergonomia wedle której po każdym ważnym sprzęcie (patrz wyżej) powinien pojawić się kawałek blatu roboczego?''

 

Nasze babki i prababki dopiero mialy ergonomię, piec na węgiel, brak lodówki woda w studni, 5 dzieci na głowie, i hektary pola do obrobienia. Mimo tego zawsze był obiad z dwóch dań i czas dla rodziny. Teraz mamy super wypasione kuchnie z mikrofalami, 3 rodzajami piekarników, zmywarkami a i tak w większości młodzi ludzie jadają na mieście szybki lanczyk. Zdarza sie, ze w tych super piekarnikach odgrzewaja pizze z kartonu, lub obiadek do mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Gdzie ergonomia wedle której po każdym ważnym sprzęcie (patrz wyżej) powinien pojawić się kawałek blatu roboczego?''

 

Nasze babki i prababki dopiero mialy ergonomię, piec na węgiel, brak lodówki woda w studni, 5 dzieci na głowie, i hektary pola do obrobienia. Mimo tego zawsze był obiad z dwóch dań i czas dla rodziny. Teraz mamy super wypasione kuchnie z mikrofalami, 3 rodzajami piekarników, zmywarkami a i tak w większości młodzi ludzie jadają na mieście szybki lanczyk. Zdarza sie, ze w tych super piekarnikach odgrzewaja pizze z kartonu, lub obiadek do mamy.

 

Heh, nasze babki.... a nasze prababki.... a nasze praprababki to już w ogóle .... :D

Ale przyznaj - nie jesteś gotowa, by w wieku lat 40 wyglądać jak spracowana, osiemdziesięcioletnia staruszka, prawda?

Więc korzystając z dobrodziejstw cywilizacji i ogólnie dostępnych wynalazków ułatwiamy sobie życie, by mieć czas na przyjemności.

Róbmy to z głową.

Zaznaczyłam - ja gotuję i kuchnię widzę inaczej. Jeśli ktoś stołuje się na mieście to może nawet kuchni nie posiadać - jego sprawa. Niech postawi mikrofalę koło tv, a szklankę po kawie rozpuszczalnej myje w wc.

 

Jeżeli jednak widzę stół na 12 osób i kuchenkę z miniaturowym blatem to się zastanawiam - "jak żyć?" ;)

Edytowane przez Kamila_len
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam, bo przeszla niezauwazona

do wszystkich czytajacych i Nataly, ktokolwiek widzial, ktokolwiek cos wie w temacie, prosba brata

Hej,

Szukam okapu do kuchni.

Okap ma być z tylnym wylotem, czyli do ściany i w zabudowie.

Najbliższy idei jest ten:

http://www.ciarko.pl/pl/produkty/pod...rt61,sl,t.html

http://www.ceneo.pl/10641022

ale nie ma niestety wyjścia w sciane, tylko do góry - pisalem do producenta.

 

Wez proszę czegoś poszukaj, albo napisz na forum pytanie, bo ja juz mam dość

To wazne jest bo nad okapem chce jeszcze zmiescic zabudowana

mikrofale, ale odporwadzenie spalin moze isc sciana u mnie.

 

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ odniosłaś się do mnie, to jeszcze odpowiem.

jestem osobą, która absolutnie nigdy nie kłamie, co nie oznacza, że szczera jestem do bólu. natomiast swojej przyjaciółce naprawdę powiedziałam że jej mąż jest do bani (jak został narzeczonym). serio. ale powiedziałam jej też czemu tak sądzę. nie obraziła się na mnie choć pewnie wolałaby usłyszeć jaki to przystojny, czuły, dojrzały i w ogóle ideał. o ironio, w ubiegłym miesiącu, po 7 latach małżeństwa, rozwiodłam ją i poróżniło ich to, co wytknęłam jej te 8 lat temu.

ale ten przykład podałam, bo mi się taka refleksja w wisielczym nastroju nasunęła. bynajmniej nie uzurpuję sobie tu wszechwiedzy i żeby ktoś mojego "skojarzenia" nie przypiął do czego innego - uważam że co innego wolno w gronie przyjaciół, co innego na forum.

 

No dobrze, to przyznaję, że potrafisz być szczera. W sumie to nawet gratuluję odwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,to i ja pokaże swoją kuchnię.[ATTACH=CONFIG]171590[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]171591[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]171592[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]171593[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]171594[/ATTACH]

 

Mnie brakuje tu obrazów, ale niekoniecznie z TV:) Ściana za krzesłąmi z tego co widziałam jest pusta.

Dałabym coś takiego kontrastującego, bardzo współczesnego, abstrakcyjnego i w innej kolorystyce niż cała kuchnia np.

http://nina-badowska.blog.onet.pl/galeria/moje-ziola-oraz-imponderabilia/

 

:spam:

 

Przeszklenia robią wrażenie! Od jakiej strony świata one są? Bo moze latem wcale nie będzie tak źle, o ile nie od południa.

DSC_2671 (640x424).jpg

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzosennik, z całym szcunkiem dla Twojej twórczości - ale reklamujesz się zbyt nachalnie :) Jeśli ktoś lubi proponowane przez Ciebie rzeczy i styl - to spokojna głowa - trafi pod odpowiedni adres.

Nie musisz w każdym poście zamieszczać przykładów decoupage'u i linków na swoją stronę, naprawdę :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matilde, szczerze? Z tym sterowaniem to ciekawa sprawa. Pierwszy raz w życiu będę miała indukcję w kuchni i.... boję się :) Bo gaz jak gaz - jest płomień, są kurki - można przykręcić, wszystko widać jak na dłoni. A na płycie - parę namalowanych kresek, kropek, czarno, płasko i rób co chcesz, kobito - popikaj sobie, na zdrowie.

Nie wiem, jakś taka zacofana jestem i ciężko mi się przystosować. Chyba to ten wiek, ze zaczęła się tęsknota za beztroskim dzieciństwem - M3, kuchnia 2x3, trzepak pod blokiem itp. :) Nie przemawia do mnie ta nowoczesność...

Edytowane przez Kamila_len
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharlotka wymiary wyspy to 1,20 na 2,60 m, ja jestem zadowolona z wysokiej zabudowy ,wykorzystałam miejsce na maxa. Pomieszczenie jest wysokie na 2,70. Do góry trzymam to co czego nie używam często a jak będzie potrzeba to sięgnę .Blatu roboczego mi nie brakuje.

Kori projekt własny wyśniony przez mężusia , ja tylko chciałam zabudowę pod sufit. Nie mieliśmy żadnych projektantów.

Elfir widoki miały być piękne ale nasze miasto zmieniło plan zagospodarowania i diabli mnie biorą jak o tym pomyśle. Pozostaje mi tylko wnieść sprawę do sądu bo nie tylko na tym się skończyło .To jest temat rzeka ale muszę Wam powiedzieć że w Ostrzeszowie pan z wydziału architektury P. CIURYS podpisuje wszystko jak leci nie patrząc co podpisuje. A jego przełożeni nie mają z tym problemu. Kończę ten temat bo mi ciśnienie już poszło w górę a chce jeszcze coś napisać.

Venus_m stół w jadalni jest z tego samego laminatu co wyspa ale tak było zamierzone.

IlonAgata ta jadalnie jest na ogrodzie zimowym. W projekcie nie było go w planach ,powstał po tym jak nie chcieli nam okno tarasowe podzielić na 3 tafle a my chcieliśmy 2. Więc zrobiliśmy projekt ogrodu zimowego i w taki sposób powstał. Ogród na 26 m2 i pomyśleliśmy że to będzie super miejsce na duży stół ,a i wygoda bo wszyscy się zmieszczą przy większej imprezie. ROŚLINKI POWOLI PRZYBYWAJA! Na razie stoi w jednym rogu wysoka palma i będzie druga ale trochę cierpliwości bo cena 600 zł za sztukę. Są też storczyki i inne kwiaty. A jeśli chodzi o temperaturę to jest ciepło ,mamy ogrzewanie podłogowe na cały dole a na ogrodzie jest położone gęściej. Temperatura 22-23 stopnie jest chyba ok. Jak mrozi na dworze to jest ciut chłodniej ale nie spada poniżej 20 stopni.

Żona m będą rolety rzymskie zakładane na ogrodzie. Mieszkamy od 1,5 miesiąc więc na razie to nie było takie pilne i zeszło na dalszy plan . Problem jest tylko z bokami ogrodu bo są skosy i firma decor nie chce się podjąć wykonania –nie mają gwarancji jak będą chodzić. Jak będzie tak gorąco to jest jeszcze aka opcja że założymy rolety zewnętrzne na ogród.

Aniula_bl wyspa jest duża jak już pisałam 1,2 na 2,60m radze sobie dla mnie jest ok. I gotuje w domu kuchni nie mam na pokaz. Miały być dwa krzesła przy wyspie ale moi panowie i tak wola siedzieć przy stole- uff! Kominek też nam się podoba a najbardziej jego prostota, takie było założenie prosto, skromnie ,nowocześnie w całym domu. Będą dochodziły dodatki ocieplające dom, myślę o przełamaniu jakimś kolorem w dodatkach. Ale nie można mieć wszystkiego na już. A szkoda!

Duś na wiosnę czeka mnie ciężka praca na ogrodzie .Do tego czasu nie było kiedy bo nas ciągle nie było a budowy pilnował mój tatuś –wielkie dzięki na tatusia. Dla mężusia też bo gdyby nie jego wspaniałe pomysły które czasem trzeba było burzliwie omówić to by było nudno a tak ciągle wrzało .Jeśli chodzi o okap to tam są dwa biały i czarny. Z jednym nie było by takiego efektu jaki jest teraz.

Kamila_len dla mnie jest ok. to rozwiązanie. Lodówkę mam za plecami, płytę po prawej zalew po lewej jak gotuje. Miejsca mi wystarcza ,jak cos robie więcej to po drugiej stronie mam 2,60m blatu do pracy. Kwestia organizacji i jest super. Tak miałam w moim mieszkanie w bloku .Mieszkanie urządzane 12 lat temu więc nie jest już tak powalające ,zabudowa w I_I jadalnia obok i tez był ok.aparat 202.jpgiphone 298.jpg

Słonko okapy spełniaja swoja funkcje. Nie zawsze wł. 2 .jak mam więcej na płycie to tak i wtedy na mniejszą moc . Są w miarę. To są okapy z ciarko . Moja płyta ma 82 cm dł.

Dziękuję za wszystkie miłe słowa a czekam również na wasze spostrzeżenia bo krytyka to kopalnia wiedzy do tego aby coś poprawić.dom 001.jpgdom 002.jpgdom 003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzosennik mam wolną scianę w ogrodzie ale tam będą półki na zbiory mojego męża. Zbiera karafki.:)

 

Super, dzięki za złośliwość. Nie wykonuję graffiti :p

Karafki w grodzie mogą się zniszczyć.

 

Proponowany obraz na ścianę nie był mojego dzieła i nadal będę się upierać, ze jakiś kolor by się jednak przydał.

Ten kwiat w doniczce to już też coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...