Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej :-)

Wrzucam zdjęcie mojej dwudniowej kuchni. Narazie mam same meble i AGD. W tym tygodniu ma przyjechac blat drewniany merbau a w poźniejszym czasie szary lacobel między szafki. Mam problem z przestrzenią nad szafkami bo nie wiem czy mam ją zostawić taką jaka jest, czy zabudować do samej góry materiałem z ktorego zrobione są meble, czy moze z płyty KG zrobic maskownice na ktorych bedzie naklejony ten sam lacobel. Może macie jakieś pomysły?

Acha, rura okapu jest ze stali nrdz. Narazie zabezpieczona jest folią.

 

 

[ATTACH=CONFIG]174379[/ATTACH]

 

Shanta bardzo podoba mi się Twoja kuchnia, czekam na końcowe zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Wszystkie opinie są bardzo cenne dla mnie.

A proszę sobie wyobrazić fronty kuchni wykonane właśnie w tym stylu, blat gotowy (blaty robocze) plus niektóre fronty przeszklone szkłem mlecznym. Mogło by to ciekawie wyglądać. Właśnie dlatego poprosiłem o zdjęcia tego typu kuchni, żeby zobaczyć całość. Spróbuję poszukać jeszcze mebli w tym stylu w internecie ale jest tego mało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to ona jest robiona z resztek, odpadów stolarskich, kawałków oklein, baltów, korpusów.

 

 

oj mylisz i się i to bardzo, takie intarsje to bardzo droga sprawa, wielokrotnie droższa od białych frontów kuchennych z przemielonych wiórów pokrytych warstwą lakieru czy folii :)

 

 

poczytaj sobie

 

http://www.weranda.pl/archiwum/240-2010-02/7694-meble-intarsjowane-i-inkrustowane?cid=13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkownik2013 na tym forum wyrażamy opinie i doradzamy - ja ODRADZAM!

 

Chyba, że budujesz cały dom w stylu dworkowym o odpowiedznim metrażu do wyeksponowania tego stylu (w bloku raczej niebardzo)- rozumiem, że wówczas kuchnia stylizowana jest jak najbardziej na tak, ale to co pokazujesz to lekkie pomieszanie z poplątaniem.

Rozumiem, że nie zawsze nowoczesny design sie podoba - moi rodzice mają cały dom w antykach, bo lubia i już. Kuchnię mają wieloletnią, dębową, stylizowaną, ale nie aspiruje ona do roli ludwika filipa, tylko pasuje do całego domu...po prostu.

p.s. chciałam Ci zrobić zdjęcie, ale mama powiedziała veto (twierdzi, że nie ma zapędów ekshibicjonistycznych...chyba wdałam sie w ojca:lol2:)

 

Wiele forumowiczów dziękowało, że tu trafiło, bo przynajmniej ich nietrafione pomysły zostały trochę pohamowane :)

Edytowane przez skorlaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

skorlaje - bardzo dziękuje za radę,

przedmiotowa kuchnia znajduje się w nowo wybudowanym domu, wielkość kuchni jest przeciętna tzn. wydaje mi się, że front w tej wersji która została pokazana wcześniej byłby faktycznie niewyeksponowany, ale przecież front można uprościć.

Venus_m ciekawy pomysł dziękuje

Dziękuje również za pozostałe opinie.

Ciągle szukam strony na której znalazłem to zdjęcie, znalazłem je ponad tydzień temu i zapisałem na komputerze, historia przeglądarki jest niestety skasowana. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj mylisz i się i to bardzo, takie intarsje to bardzo droga sprawa, wielokrotnie droższa od białych frontów kuchennych z przemielonych wiórów pokrytych warstwą lakieru czy folii :)

 

 

poczytaj sobie

 

http://www.weranda.pl/archiwum/240-2010-02/7694-meble-intarsjowane-i-inkrustowane?cid=13

 

być może w realu tak, ale ta pokazana tak własnie wygląda, jakby była z odpadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkownik2013 jak znajdzieesz więcej zdjęc to wklej albo podaj stronę

Takie fronty w kuchni mogą byc ciekawe, ja osobiscie to juz nie moge patrzeć na te wszystkie lakierowane sklejki czy płyty meblowe, czy jak się to nazywa dokładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkownik, bardzo odważny plan :D

jeżeli uważasz, że to jest to, czyli Twój ukochany kierunek, w który zamierzasz pójść, to wiedz, ze nie będzie łatwo!!!

przede wszystkim, znaleźć speca od inkrustacji/inrtasji będzie mega trundo.

po za tym, cena, jak za zboże! każda próba nieudolnej oszczędności może spowodować, ze efekt będzie baaaardzo mizerny.

można też postawić na wersję mniej wymagającą, bardziej nowoczesną, czyli meble klasyczne, mniej zdobione + kredens/ dostawka w stylu, który pokazałeś.

oczywiście dobrze byłoby, gdyby pozostałe pomieszczenia również nawiązywały do tego stylu. choćby poprzez dodatki.

osobiście lubię eklektyzm. i widzę takie meble we wnętrzu z łączonymi stylami, właśnie. może nie jest to "mój" styl, ale w odpowiednich proporcjach dodany może na prawdę fajnie zagrać :D

 

tu np są różne"cuda"

marquetry kitchen furniture

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkownik, bardzo odważny plan :D

jeżeli uważasz, że to jest to, czyli Twój ukochany kierunek, w który zamierzasz pójść, to wiedz, ze nie będzie łatwo!!!

przede wszystkim, znaleźć speca od inkrustacji/inrtasji będzie mega trundo.

po za tym, cena, jak za zboże! każda próba nieudolnej oszczędności może spowodować, ze efekt będzie baaaardzo mizerny.

można też postawić na wersję mniej wymagającą, bardziej nowoczesną, czyli meble klasyczne, mniej zdobione + kredens/ dostawka w stylu, który pokazałeś.

oczywiście dobrze byłoby, gdyby pozostałe pomieszczenia również nawiązywały do tego stylu. choćby poprzez dodatki.

osobiście lubię eklektyzm. i widzę takie meble we wnętrzu z łączonymi stylami, właśnie. może nie jest to "mój" styl, ale w odpowiednich proporcjach dodany może na prawdę fajnie zagrać :D

 

tu np są różne"cuda"

marquetry kitchen furniture

 

niektóre piękne :)

 

chętnie bym postawiła taką u siebie..

http://2.bp.blogspot.com/-yq4DUHrlMDQ/Tdjsn-uE4hI/AAAAAAAALpk/hQ1toMrJNnA/s400/Craig-Thibodeau-Blanket%2BChest.jpg

 

 

 

użytkownik

 

załóż nowy wątek, tutaj pokazujemy gotowe, zrealizowane już kuchnie, a twoja nawet nie jest w fazie projektu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

 

Już jakiś czas temu miałam chwalić się blatem i efektem końcowym i co? I nic :) Blatu nie ma ale ma być w poniedziałek, już na 100%. Jakoś nie spieszy nam się za bardzo więc na chłopa nie naciskamy :)

 

Monia22, cieszę się że podoba Ci się moja kuchnia :) Nawet bardzo się cieszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...