Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

agatah,

 

Piękna, prosta i (mam wrażenie) ponadczasowa kuchnia, bez udziwnień, dobrze zgrana kolorystyka, pięknie wygląda płyta i zlew na tle blatu, ładne, minimalistyczne i nie rzucające się w oczy uchwyty w szafkach. Przyjemnie jest popatrzeć, a chyba jeszcze większa przyjemność przygotowywać w niej posiłki; gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greyfolf, bardzo dziękuję ;)

Kuchnia faktycznie jest prosta, bardzo prosta. Ale taka być miała.

Zawsze chciałam biąłą, prostą, z drewnem i szarością.

Cóż... mogłaby byc większa, ale jak się nie ma co się lubi... ;)

Gotuję dużo, bardzo dużo, sporo piekę (wiem, wiem, po zdjęciach tego nie widać :lol2:) i jest to przyjemne w tej kuchni :) DO tego możliwość obcowania z rodziną... bezcenne.

Kiedyś nie wyobrażałam sobie kuchni otwartej, bo zapachy, bo bałagan... ale teraz już nie widze zamkniętej. Nie widzę gotowania w odosobnieniu, w samotności, kiedy mąż robi coś innego w pokoju, a syn bawi się obok ;) Wyciąg daje radę, zapachów nie czuć, a w 5 minut po gotowaniu wszystko jest uprzątnięte :)

 

Anad65, obie ściany, zarówno szara przy czajniku, jak i biała przy płycie są pomalowane farbą do kuchni i łazienek, doskonale zmywalną. Poza tym... jeszcze nie było potrzeby mycia jej.:eek: Dopiero teraz sobie to uświadomiłam. Nic tam nie chlapie, nie pryska.

Jedynie na bieżąco - co 2-3 dni myję szybę całą, ale do 2 minuty i gotowe, a jak jest potrzeba to za płytą i zlewem. :)

W kuchni gotuję już prawie rok i bardzo sobie chwalę :)

Edytowane przez agatah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duś, a co konkretnie?

Większość posiłków jest przygotowywana na blacie między płytą a zlewem. Na przeciwko płyty jest piekarnik i lodówka, zawsze pod ręką. :)

To jest niewielki aneks, więc wszystko w zasięgu ręki, w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Zmywarka jest dostępna zarówno od zlewu, jak i płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia bardzo mi się podoba.

 

mam kilka pytań:

1. Kuchnia IKEA?

2. Blat drewniany ? Jeśli tak, to jaki? jak o niego dbasz, bo wygląda świetnie.

 

Dziękuję :)

 

Tak, Abstrakt biały.

Po roku trochę do wyregulowania są fronty szuflad (blat pracuje i nieco je przesuwa), ale poza tym nie mam zastrzeżeń. Nie widac brudu (no, poza ciemnymi plamami:D), nie rysuje się, a nie oszczędzam jakoś szczególnie.

 

Blat drewniany dębowy 4 cm, robiony przez lokalnego stolarza.

Olejowałam go przed montażem dwukrotnie olejem OSMO do blatów. I, wstyd przyznać, ale nie robiłam tego ponownie od prawie roku.:eek: Ale nic złego mu się nie dzieje :)

Mam już nawet zakupiony pędzel i jak tylko zrobi się cieplej to przelecę olejem ponownie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kusiło cię schowanie gniazdka - tego na środku szyby?

 

hmm, nie myślałam o tym.

Teraz zrobiłabym je niżej, ale już niedasię.

Gniazdko od czajnika i to na szybie będą wymienione na grafitowe, więc nie będą rzucały się w oczy aż tak bardzo :)

Inna sprawa, że używam tego gniazdka często, bardzo często, więc tak pod ręką mi pasuje. ;)

 

 

agatah, kuchnia jest piękna, zdecydowanie w moim stylu, prosta, bez zbędnych ozdób. Osobiście nie wyobrażam sobie kuchni bez drewna, ociepla wnętrze, sprawia że nie jest sterylnie. Super!

 

Cieszę się :)

U mnie podłoga cała drewaniana, blat drewniany.

A teraz nie wiem czy nie zrobiłabym tez drewna zamiast szyby nad blatem...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaję sobie sprawę, że aneks jest nieduży, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że płyta jest mocno wciśnięta w narożnik - masz tam po prawej wprawdzie "paseczek" miejsca, ale dla mnie trochę tam ciasno. mały garnek do odstawienia sie zmieści, ale przy większym trzeba będzie uważać, żeby nie upaćkać ściany (no i niestety już widzę jak ten nieosłonięty kawałek ściany będzie chłonął wszystkie kuchenne aromaty i parujące tłuszcze).

a propos ustawienia zlewu... mam mieszane uczucia. skoro już ma być w narożniku, to estetycznie wolałabym tradycyjny narożnikowy na ściętej szafce (choć jako posiadacz tak owego najlepiej wiem, że ma on również swoje wady). może po prostu nie jestem fanką ustawiania klasycznych zlewozmywaków w takich miejscach - ot taki mój widzi-miś

 

niemniej jednak uważam, że realizacja jest bardzo udana. wyszło bardzo schludnie (oby taki porządeczek zawsze tam panował hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatah

Piękna kuchnia. Prosta, bez udziwnień i niepotrzebnych półeczek, kolory współgrają fantastycznie, super kolor lacobela.

Nie sądziałam, że kuchnia z IKEA może tak świetnie wyglądać!

Uważam, że dobrze, że szyba jest tylko na wprost, po bokach byłoby za wiele. A kawałek ściany zawsze można przemalować po paru latach.

Jedyne co mi przeszkadza to to białe gniazdko na szybie, ale doczytałam, że masz zamiar zmienić na ciemne i będzie git - idealnie!

Gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...