Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy podpowiecie mi, gdzie w Warszawie można podejrzeć jakieś fajne kuchnie? Chodzi mi o pełne aranżacje ze sprzętem agd itd.

z góry ślicznie dziękuję :D

 

tak standardowo ... Blue City na górze, coś tam jest i można zobaczyć. Po drodze TTW Home al. Jerozolimskie , CH Jupiter jakies chyba też byly, Nie wiem czy rewelacyjen ale cos tam można podejrzeć..no i Domoteka jak pisze Venus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju, nie spodziewałam się tylu pozytywnych opinii:eek:

:)

Dziękuję Wam wszystkim serdecznie. Cieszę się, ze moja kuchnia spotkała się z taką aprobatą :)

 

 

to ja poprosze o info co masz na podłodze i

i co to za blat

jesli mozesz posłac cene deski na priv oraz blatu za m2

 

Na podłodze parkiet lity dębowy olejowany. Trzeci gatunek, znaczy z sękami, z bielą i przebarwieniami. Ale taki chcieliśmy, nie idealny, tylko taki, który "żyje".

Mój jest ze stolarni "Kaczkan" , układał mi go lokalny parkieciarz.

Nie widzę już tego mojego na stronie. Nazywał się rustikal.

 

Zaraz wyślę ceny.

 

 

zdaję sobie sprawę, że aneks jest nieduży, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że płyta jest mocno wciśnięta w narożnik - masz tam po prawej wprawdzie "paseczek" miejsca, ale dla mnie trochę tam ciasno. mały garnek do odstawienia sie zmieści, ale przy większym trzeba będzie uważać, żeby nie upaćkać ściany (no i niestety już widzę jak ten nieosłonięty kawałek ściany będzie chłonął wszystkie kuchenne aromaty i parujące tłuszcze).

a propos ustawienia zlewu... mam mieszane uczucia. skoro już ma być w narożniku, to estetycznie wolałabym tradycyjny narożnikowy na ściętej szafce (choć jako posiadacz tak owego najlepiej wiem, że ma on również swoje wady). może po prostu nie jestem fanką ustawiania klasycznych zlewozmywaków w takich miejscach - ot taki mój widzi-miś

 

niemniej jednak uważam, że realizacja jest bardzo udana. wyszło bardzo schludnie (oby taki porządeczek zawsze tam panował hehe)

 

Teraz patrzę na zdjęcie i faktycznie z tej perspektywy może wydawać się, że miejsca obok płyty jest mało.

Ale tam jest 36 cm. To nie aż taki wąski paseczek :)

Aż ustawiłam tam największą patelnię, garnek i woka. Wszystko się mieści i spokojnie można pracować na płycie.

Para i tłuszcze tam nie docierają. Poważnie. Od prawie roku nie myłam tej ściany i nic na niej nie widać. A jeśli zajdzie potrzeba to ona świetnie się zmywa (wiem, bo mam nią wymalowane również większe pół ;) łazienki.

CO do chłonięcia zapachów... nie wiem jak miałaby to robić. A nawet jeśli... to nie będę jej wąchać. Już większe ryzyko, że płyty pod szafkami czy same szafki coś wchłoną :D

 

Zlewozmywak narożny u mnie odpadł w przedbiegach.

Po pierwsze potrzeba na niego więcej miejsca niż u mnie jest - zawaliłby mi cały róg. Ty masz jednak miejsca więcej więc spokojnie mogłaś zamontować.

Po drugie korzystałam gdzies kiedyś i niewygodnie strasznie. Nie wiem dlaczego, nie umiem tego wyjaśnić, ale takie stanie przy ściętym narożniku mi nie pasowało. Uprzedziłam się i tyle.

Po trzecie - nie podoba mi się.

 

 

Switna kuchnia

A masz zdjecia piekarnika i lodowki

 

Mam, wieczorem wrzucę. Nie wiem dlaczego pominęłam :D

 

 

agatah , przepiękna kuchnia. Mam pytanie odnośnie szyby - czy szyba jest przezroczysta czy lakierowana na taki kolor jak ściana?

 

Dziękuję :)

Szyba jest lakierowana od spodu na RAL 2232.

Ma nieco inny odcień niż ściana, ale nie ma aż takiej różnicy jak widać na zdjęciu.

 

 

Agatah piękny aneks :) Bardzo fajnie przełamane sterylne materiały :yes: Też kiedyś nie mogłam pojąć otwartej kuchni, a teraz nie wyobrażam sobie inaczej :cool:

 

Aricia polecam Domotekę :yes: tylko zabierz ze sobą śliniak! :lol:

 

Dziękuję :)

:D

 

 

agatah

Piękna kuchnia. Prosta, bez udziwnień i niepotrzebnych półeczek, kolory współgrają fantastycznie, super kolor lacobela.

Nie sądziałam, że kuchnia z IKEA może tak świetnie wyglądać!

Uważam, że dobrze, że szyba jest tylko na wprost, po bokach byłoby za wiele. A kawałek ściany zawsze można przemalować po paru latach.

Jedyne co mi przeszkadza to to białe gniazdko na szybie, ale doczytałam, że masz zamiar zmienić na ciemne i będzie git - idealnie!

Gratuluję!

 

Jak też nie sądziłam, że będę miała szafki z Ikea, ale... znajomi mają nie z Ikea, za 3 razy więcej, a różnicy w funkcjonalności i wyglądzie nie ma trzykrotnej:lol2:

Szyby na bokach nie widzę jakoś... nie pasuje mi tam. Tam się nie chlapie, nie pryska... IMO jest dobrze tak jak jest.

Gniazdko będzie zmienione lada dzień :)

 

 

agatah kuchnia bardzo ładna, prosta, funkcjonalna, ponadczasowa. Idealnie dobrane kolory drewna, przynajmniej na kompie tak widać. Tylko ten lacobel , nie mój styl. Ode mnie 5+

 

Dziękuję :)

Kolory drewna prawie pasują. Ale to różnica w wykończeniu olejem podłogi i blatu. Dwa różne produkty i dają rózne nasycenie i wykończenie.

 

 

Agatah piękna kuchnia:yes::) przyjemnie popatrzeć, co do farby to bez obaw - u mnie jest tylko farba od blisko 2 lat, przecieram ścianę niemal po każdym gotowaniu a ona wyglada prawie jak po malowaniu:)

 

Ano właśnie wiem, że można mieć nad blatem farbę i doskonale się sprawdza.

U mnie to nie jest jakaś cudo farba - Dulux do kuchni i łazienek. Ale sprawdza się doskonale!

 

 

Agatah już gdzies widzialam Twoją kuchnię :yes: bardzo mi sie podoba :yes: fajnie dobrane szarości...pamiętasz może co to za kolorki ?

 

Wcześniej pytałam o lampy, pewnie stąd :)

 

 

Agatah jaki masz kolor lacobelu na ścianie?

 

Tak, tak koniecznie napisz skad takie piękne szarości na scianach :-) Chodzi mi o farby i lacobel.

 

Odpowiem hurtem :)

 

 

Kolory:

szyba - ral 2232

na ścianie z oknem - Dulux Kitchen & Bathroom (Kuchnia i Łazienka) emulsja lateksowa do ścian i sufitów Satin - Chłodny Cień

na słupku - lateksowa Beckers - Star Dust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja poprosze Agatah o info nt oswietlenia zamontowanego w szafkach , dolaczam sie rowniez do prosby o kolory farby i szkla

 

JUż piszę co i jak. Samo to robiliśmy :)

 

TO są płyty wykończeniowe z IKEA :D

Wyfrezowany rowek na profil aluminiowy http://allegro.pl/profil-groove-do-tasma-led-2m-szybka-2-metry-i3098079301.html

Klosz mleczny http://allegro.pl/klosz-mleczny-1m-do-profil-led-do-tasma-led-i3082650040.html

i ledy http://allegro.pl/tasma-listwa-led-1mb-60-smd-5050-ciepla-300-ip20-i2965958967.html

Płyty są przykręcone i przyklejone do spodu szafek, w to wklejone profile, ledy i na koniec wsunięte klosze :D

Zasliacz montażowy najzwyklejszy http://allegro.pl/zasilacz-led-montazowy-60w-12v-ip67-do-tasma-led-i3113308198.html

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... MUSZĘ zmienić baterię zlewozmywakową bo ta doprowadza mnie do szału. Strasznie szybko się zakamienia, chlapie na wszystkie strony bo jest bardzo wysoka... :(

Myślałam o takiej - http://www.ferro.pl/produkt-bateria-zlewozmywakowa-stojaca-z-wyciaganym-natryskiem-3618-BSA8A.html

(właściwie taka była pierwotnie w planie, ale nie wiedząc czemu zmieniliśmy zdanie żeby była czarna...)

 

Czy ktoś ma? Jak to się sprawuje?

 

http://www.ferro.pl/foto/1/b/BSA8A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatah to, ze szybka zarasta kamieniem to wina twardej wody a nie samej baterii. Ta, ktorą pokazałaś na fotce, jest bardzo podobna do mojej, tylko u nas nie ma metalowej poprzeczki. Powiem tak, 2 razy w tygodniu muszę czyścić bo woda twarda i matowieje, widać osad z każdej kropli wody. A chlapie tak, ze każdą bluzkę mam mokrą, dlatego w większości jest wyciągnieta na maxa i woda leci po samym dnie zlewu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tę baterię:

 

linus-sstal_blanco_0.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

i na bluzkę mi się nie leje, ale za to na szybie mam kamienne kropki :(

duże znaczenie ma kąt, pod jakim podkładamy pod kran zmywane przedmioty. zazwyczaj są one pochylone tak, że krople lecą właśnie w stronę ściany, stąd częstsze zachlapania właśnie w tym obszarze.

choć nie bez znaczenia jest też kształt miski...pamiętam jedno wesele, na którym każda dama wychodziła z toaleto lekko przemoczona od pasa w dół, z winy źle dobranej umywalki do kranu!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... MUSZĘ zmienić baterię zlewozmywakową bo ta doprowadza mnie do szału. Strasznie szybko się zakamienia, chlapie na wszystkie strony bo jest bardzo wysoka... :(

Myślałam o takiej - http://www.ferro.pl/produkt-bateria-zlewozmywakowa-stojaca-z-wyciaganym-natryskiem-3618-BSA8A.html

(właściwie taka była pierwotnie w planie, ale nie wiedząc czemu zmieniliśmy zdanie żeby była czarna...)

 

Czy ktoś ma? Jak to się sprawuje?

 

 

http://www.ferro.pl/foto/1/b/BSA8A.jpg

 

ja mam identyczna tylko innej marki i sobie chwale...nie jest idealna ale za taka cene nie narzekam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mloda0802 masz swietna kuchnie i mam w zwiazku z nij kilka pytan:

1) jakiej długości jest ta dłuższa ściana i jakiej szerokości sa poszczególne meble, poniewaz mi tez wypada zlew w rogu i zastanawiam sie czy jest wygodny w użytkowaniu oraz czy masz w szafce nad zlewem jakis ociekacz bo ja bym chciala miec chociaż planuje tez zmywarke.

1) Ile kosztowały mebelki?

Moja kuchnia ma ściane do zabudowy 3,30m ta dłuższa i 2m ta krótsza z tym ze na krótkiej po 80cm od rogu jest okno 100cm. chciałabym zeby była funkcjonalna i zebym miała gdzie co schować, ciekawa jestem dlatego wielkości iszerokości twoich szafek bo uklad miałabym identyczny. Czy coś byś teraz jeszcze zmieniła.?

pozdrawiam i czekam na odp

Magdziorka24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magdziorka24 odpowiadając na Twoje pytania:

1) ściana długa 3,35cm, krótka 1,55. Zabudowa na długiej ścianie od lewej strony: blenda 9 cm, lodówka w zabudowie 60 cm, piekarnik 60 cm, szafka 45 cm, okap 60 cm, szafka z ociekaczem 45 cm i potem szafka narożna i już na krótszej ścianie jamnik 95cm, a pod spodem zmywarka w zabudowie 60 cm i blenda 5 cm. Głębokość szafek to 58 i 35 cm(liczone z frontami).

2) zlew w rogu bardzo wygodny, ale szczerze rzadko z niego korzystamy, bo wszystko wrzucane jest do zmywarki. Na pewno nie zmieniłabym jego położenia, w przeciwieństwie do ociekarki, gdzie muszę się odchylać od zlewu żeby coś do niej włożyć. Myślę że ociekacz w rogu byłby lepszy, gdyż można myć naczynia przy jednocześnie otwartej szafce i od razu chować do niej naczynia. I to byłaby jedyna zmiana jaką bym teraz zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...