Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ola.U fajna kuchnia, mam pytanie o ekspres do kawy, zadowolona jestes, czy warto bylo, efekt zabudowy jest swietny, ja mam ekspres wolnostojacy i nie wiem czy kupowac pod zabudowe czy schowac moj w szafce, nie jest to tani zakup ale strasznie mi sie podoba

Ciekawa jestem Twojej opini:)

 

Widzę, że nikt nie odpisuje, więc pozwolę się wypowiedzieć za Olę, bo mam ten sam ekspres i uważam go za najlepszy zakup do nowego domu :yes:.

Też długo się wahaliśmy właśnie ze względu na cenę. Parzy pyszną kawkę: zwykłą czarną, espresso, latte, macchiato, cappuccino, podgrzewa wodę lub mleko i ma funkcję spieniania mleka (idealne, jeśli w domu są dzieci, które lubią pić kakao :yes:). Nie trzeba stać i ubijać ręcznie, ale to akurat jak kto lubi. Jest bardzo zautomatyzowany, co kilka tygodni wsypujesz ziarna kawy, a potem wszystko robi za Ciebie. Woła, kiedy potrzebuje mycia (opróżnienia pojemnika z fusami co kilka dni), czyszczenia wewnątrz (wsypujesz tabletkę i włączasz odpowiedni program czyszczący) i odkamieniania (do tego również jest program). Osobiście denerwuje mnie, że nie jest podłączony bezpośrednio do wody (co kilka dni trzeba własnoręcznie napełnić pojemnik).

 

Nie umiałabym porównać go niestety z wolnostojącym, bo nigdy nie miałam :(. Wiem, że niektóre wymagają większej obsługi, inne mniejszej.

Jeśli masz dobry ekspres wolnostojący, to może nie warto inwestować w nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie wierzę, że to powiem - mi również.

 

nataly - jak zwykle fantastyczna kuchnia. inwestor nie popisał się tylko z tymi podświetlanymi półeczkami w słupku między piekarnikiem a lodówką, ale ten piękny jasny kolor drewna skutecznie odwraca od tego uwagę. co to za fornir/okleina?

 

Witam , to był wynikowy wymiar z którym musieliśmy coś zrobić ... no i tak wyszło .;-)

Fornir - dąb bielony ale nie pamiętam od którego importera bo troszku ich mam .. ;-)

Miłego ,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu, u Ciebie w ścianie (a nie w ciągu szafek) podoba mi się to rozwiązanie :yes:.

 

nie wierzę, że to powiem - mi również.

 

Dziękuję bardzo :),to miłe :yes:,zwłaszcza ,że nie jesteście zwolenniczkami żaluzji

 

Ola.U fajna kuchnia, mam pytanie o ekspres do kawy, zadowolona jestes, czy warto bylo, efekt zabudowy jest swietny, ja mam ekspres wolnostojacy i nie wiem czy kupowac pod zabudowe czy schowac moj w szafce, nie jest to tani zakup ale strasznie mi sie podoba

Ciekawa jestem Twojej opini:)

Dziękuję :)

 

 

Widzę, że nikt nie odpisuje, więc pozwolę się wypowiedzieć za Olę, bo mam ten sam ekspres i uważam go za najlepszy zakup do nowego domu :yes:.

Też długo się wahaliśmy właśnie ze względu na cenę. Parzy pyszną kawkę: zwykłą czarną, espresso, latte, macchiato, cappuccino, podgrzewa wodę lub mleko i ma funkcję spieniania mleka (idealne, jeśli w domu są dzieci, które lubią pić kakao :yes:). Nie trzeba stać i ubijać ręcznie, ale to akurat jak kto lubi. Jest bardzo zautomatyzowany, co kilka tygodni wsypujesz ziarna kawy, a potem wszystko robi za Ciebie. Woła, kiedy potrzebuje mycia (opróżnienia pojemnika z fusami co kilka dni), czyszczenia wewnątrz (wsypujesz tabletkę i włączasz odpowiedni program czyszczący) i odkamieniania (do tego również jest program). Osobiście denerwuje mnie, że nie jest podłączony bezpośrednio do wody (co kilka dni trzeba własnoręcznie napełnić pojemnik).

 

Nie pozostaje mi nic innego ,jak podpisać się pod tym co napisała Ilona :)

Od siebie mogę dodać jeszcze ,że go uwielbiam :D i nie żałuję ani złotówki na niego wydanej :no:.Już nawet mąż mi go nie wypomina :p,co oznacza ,że również go polubił :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiemz e to takie niespelnione moje marzenie ten ekspres,STRASZNIE ALE TO STRASZNIE GO CHCIALAM I NAWET JUZ NIEWIEM CZY DLA KAWY CZY ZE TAK ZAJEBIS.E WYGLADA W MEBLACH

Poszlam go pomacac do studia kuchennego w Bielsku i pani widziala ze jestem chora i chyba go wyrwe:lol2:-wiec mnie pocieszyla zebym nie plakala bo parametry techniczne ma takie same jak SIMENS-a wolnostojacego 4000 tanszego..Wiec se zrobilam w meblach wyjezdzana polke na ekspres bo ja na blacie stawiac nie lubie i se jakos to tlumacze ze go nie mam..Ale jak sie kiedys dorobie wywale jeden piekarnik z zabudowy i se wypas wloze:lol2:

smacznej kawki kobitki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy od 11-tu miesięcy i też nie wyobrażam sobie innego, a mieliśmy różne: wolnostojący, przelewowy, tasimo... Znalazłbym w nim tylko jedną wadę: jakość zastosowanego tworzywa w dolnym, czarnym pasie. Myśleliśmy, że jest tam szyba, ale po kilku intensywniejszych próbach doczyszczenia pryskających kropel mleka pod światło doskonale widać rysy. Może wcześniejsze modele miały tam szybę, ale nasz niestety nie. Poza tym kawa i inne napoje wyśmienite.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryfpc, aż poszłam pomacać, bo też żyłam w przekonaniu, że to szyba :yes:.

I jednak nie :eek:.

 

Generalnie Siemens wypuścił ostatnio całą serię z tym szajsem plastikowym. Ogólnie super sprzęty (mamy w słupku oprócz expresu jeszcze mikrofalę, piekarnik z wyjeżdżanym wózkiem - ten jest naprawdę wypas), do tego płytę gazową 5-cio palnikową, zmywarkę , pralkę i lodówko-zamrażarkę. W każdym sprzęcie musieli wcisnąć jakiś tandetny plastik... O ile do działania i jakości sprzętów nie można się przyczepić, o tyle ten plastik zbija ogólną ocenę z 6-ki, na 5+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniula_bl, no to jakieś rozwiazanie ten winkiel ;) ale ja go nie bede miała niestety :/....

Nataly, baaaardzo dziekuje za zdjecia (przynajmiej teraz wiem o czym rozmawiam :))....

Olu, bardzo ladna kuchnia i żaluzja w ścianie (dla mnie zmienia to postać rzeczy :)) wygląda super!...

 

Jeszcze raz wrzucam projekt mojej kuchni...

Jakieś sugestie, opinie, zanim przysłowiowa klamka zapadnie :/ ?

Dodam, ze w całm domu ściany sa białe a podłogi drewniane...

11.jpg

Edytowane przez beti70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ekspresów to ja celowo wybrałam wolnostojący Jury bo według mnie robi lepszą kawę od kawiarek do zabudowy - to moja subiektywna ocena:D

Co do Siemensa to ja nie do końca się zgodzę z Gryf pc, ja mam pralkę i lodówkę - wybrałam Siemensa bo super wykonane i fajnie wyglądają. Te plastikowe elementy wewnątrz lodówki są naprawdę solidnie wykonane - dużo lepiej aniżeli w wielu innych:yes::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za super piekarnik, mogę prosić o model :D

 

 

 

Aneta s - nie wiem jaki masz model lodówki, nasz to StudioLine (ta z ledami w środku) i gdyby nie dbałość Żony, i jej delikatność, to już wyglądałaby gorzej niż nasz 10 letni side Samsunga...

Edytowane przez Gryfpc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...