Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

reni1980, przy projektowaniu tej kuchni miało być przede wszystkim wygodnie dla mnie, wygodnie czyli względnie mało sprzątania, funkcjonalnie czyli dużo szuflad by upchać wszystkie potrzebne rzeczy. ;)

 

Te szklane fronty, o których piszecie są tylko w dwóch podwieszanych szafkach, są to szyby mleczne, więc ekstra do czyszczenia, proste i funkcjonalne. nie wyobrażam sobie kuchni z lakierowanymi frontami, chyba że miałabym Panią do sprzątania ;P

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reni1980, przy projektowaniu tej kuchni miało być przede wszystkim wygodnie dla mnie, wygodnie czyli względnie mało sprzątania, funkcjonalnie czyli dużo szuflad by upchać wszystkie potrzebne rzeczy. ;)

 

ale tego ja nie kwestionuję a wygląd wizualny

 

Te szklane fronty, o których piszecie są tylko w dwóch podwieszanych szafkach, są to szyby mleczne, więc ekstra do czyszczenia, proste i funkcjonalne. nie wyobrażam sobie kuchni z lakierowanymi frontami, chyba że miałabym Panią do sprzątania ;P

 

nie ma znaczenia czy są 2 , 3 czy 4, a fronty lakierowane czyści się jeszcze lepiej niż szkło matowe, miałam szybę , mam teraz lakier to mam też porównanie:yes:

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inny gust, dla mnie kuchnia powinna być miła, a lakierowane fronty są po prostu zimne. mam kilka koleżanek świeżo po budowie, które poleciały w trendy i zrobiły sobie super nowoczesne kuchnie, z lakierowanymi frontami i teraz bardzo żałują, ale jak pisałam o gustach sie nie dyskutuje. z kuchniami wg mnie jest tak, że ma Pani domu sie fajnie w niej spędzać czas, a ja w mojej bardzo lubię gotować i chyba o to chodzi. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KC,

 

Fajna kuchania :-)

 

Ja bym dwie rzeczy zmieniła: dwie wiszące szafki z rogów powiesiłabym na ścianie z oknem - tej pustej. Tak aby było widać ich fronty a nie boki.

No i te gniazdk /włączniki - przy samym blacie i w kolorze nie rzucającym się w oczy - to nie jest ozdoba...

 

A poza tym to też bym chciała taką prostą kuchnię, która można wyczyścić w 5 minut.... Echhhh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzza ładna, konsekwentna kuchnia :) choć nie w moim stylu to bardzo ciekawa :)

mowisz, ze drugi zlew nie jest uzywany ??

 

KC82 lampe dalabym czarna (a odnosnie kontaktów - moze, gdyby byly idealnie zgrane z kolorem plytek, to nie rzucalyby sie w oczy, ze sa tak wysoko ;)

i z tymi szafkami Zuzza ma dobry pomysl (o ile jeszcze chcesz cos przestawiac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie nie zgodzic sie:yes:

Mam kuchnie w polysku a wczesniej mialam front w strukturze chropowatej w macie i latalam z szczoteczka do zebow zeby tluszcz z frontow wyczyscic.

Teraz wystarczy plyn do szyb i sciereczka Jan Niezbedny i wszystko sie swieci jak..:D

Mam male dziecko i czesto uciapane fronty-biszkoptem,raczkami i cala reszta i nie mam gosposi i wcale nie mecze sie z czysczeniem a mam bardzo czysto:cool:

Rowniez gotuje..:D

popieram, ja czasem samą mikrofibra wilgotną przecieram, bez płynów i jest git:wiggle:

 

Agi kuchnia super!

 

Zuzza bardzo fajna, dopracowana kuchnia:cool:

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, ale szafki muszą zostać tam gdzie są, na tej ścianie z oknem widzę raczej jakiś fajny kalendarz, bo na razie w tej kuchni brak mi kolorów. Niestety fundusze ;(((( no właśnie myślałam o jakiejś nowoczesnej lampie, np. Elmarco Bella http://www.elmarco.pl/_Lampa_Sufitowa_BELLA___1_41.html, ale wydaje mi się ze jest za długa do tej kuchni ( ma 70cm).;( Obok jest otwarta jadalnia i tam będzie lampa Markslojd nad stołem http://www.lifestylehome.pl/lampy-wiszace/1154-markslojd-stromboli-3-lampa-wiszaca-kolor-aluminium-102165.html.

Dziewczyny kontakty mamy takie w całym domu, mąż się uparł i niestety musiałam iść na kompromis. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KC czysto, schludnie, ale kuchnia to typowy przykład kuchni modny 15 lat temu, płyta meblowa, uchwyty i te szklane fronty:no:

 

Naprawdę? 15 lat temu moja mama przeniosła się z kuchni z frontami drewnianymi do białej kuchni. Moja znajoma z kuchni zrobionej (szybciej zakupionej w BRW) pewnie też z 15 lat w kolorze BIAŁYM właśnie przeszła pomarańcz i szary (notabenie świetnie jej to wyszło połączenie). Gdzie zatem napisane jest, że to było modne wtedy a wtedy?

 

W tym roku modny jest chyba turkus (albo limonka??? sama sie już pogubiłam ;) ), a jakoś jeszcze nie widziałam tutaj kuchni w tym kolorze, albo jako element dodatkowy... Zatem wychodzi, że wszystkie białe są już kompletnie nie modne, czyż nie?

 

KC82 - jak mąż tak się uparł, to trudno, ale przy najbliższej okazji wymiany natychmiast dobierz lepiej pasujące ;) A reszta mi się podoba, zachowanie ciągłości "wzorku" też musiało kosztować i w końcu też nie biała :)))

 

Zuzza - kuchnia moich marzeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...