Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gajzo, nie musisz wpadać w kompleksy, Twoja kuchnia zdecydowanie bardziej podoba mi się niż Kozy. Tamta jest strasznie przekombinowana jak dla mnie. Lubię prostotę, która jest u Ciebie. Równe podziały, starannie dobrane uchwyty, widać, że jest przemyślana. Nie gra mi jedynie podłoga z meblami. No i zlew przy słupku ale nie miałaś za bardzo miejsca, żeby go przesunąć, więc raczej musiało tak być. Jak się to sprawdza, bo mój zlew będzie przy ścianie (choć nie aż tak blisko) i troszkę się obawiam?

 

Nie wprowadzałabym dodatkowego koloru, jeśli chodzi o lacobel. Nie wiem, czy na ścianach jest szary czy oliwkowy, ale jak ktoś już wspomniał, najlepiej powtórzyć kolor ze ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-ula-, zlew od początku stanowił problem... kiedy kuchnia była jeszcze w fazie projektu, kilka osób na forum zwróciło mi na to uwagę. Długo zastanawiałam się nad tym gdzie by go przestawić, lub ewentualnie jak zmodyfikować kuchnię, żeby późniejsze użytkowanie go było wygodniejsze. Jak się później okazało, żaden następny projekt, nie gwarantował lepszej lokalizacji dla niego. Mało tego, próby przestawienia zlewu zabierały mi blat roboczny, albo dzieliły go na kilka mniejszych- niepraktycznych :). Kiedy już stanęła kuchnia, pierwsze co zrobiłam, to podeszłam do zlewu. Wyginałam się przy nim, rozpychałam łokciami :lol2: ... Okazało się, że bez obaw mogę zmywać, a wcześniejsze nerwy były zupełnie niepotrzebne :yes: .

 

Wybór locobelu, to moja zmora :bash: ... wiem, że ta oliwka, tak świetne współgra z kolorem mebli, że rzeczywiście szkoda ją zakrywać. Niestety kuchnia dzieli wnętrze z salonem. Pomieszczenie nie jest zbyt duże i obawiam się, że takie eksponowanie kuchni będzie niekorzystne dla salonu. Stąd też pomysł na śliwkową szybę, coby elegancko ujednoliciła ścianę kuchenną, będąc jednocześnie ładnym tłem dla pozostałej części pokoju... ale tak Was czytam i już sama nie wiem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajzo, nie musisz wpadać w kompleksy, Twoja kuchnia zdecydowanie bardziej podoba mi się niż Kozy. Tamta jest strasznie przekombinowana jak dla mnie. Lubię prostotę, która jest u Ciebie. Równe podziały, starannie dobrane uchwyty, widać, że jest przemyślana. Nie gra mi jedynie podłoga z meblami. No i zlew przy słupku ale nie miałaś za bardzo miejsca, żeby go przesunąć, więc raczej musiało tak być. Jak się to sprawdza, bo mój zlew będzie przy ścianie (choć nie aż tak blisko) i troszkę się obawiam?

 

Nie wprowadzałabym dodatkowego koloru, jeśli chodzi o lacobel. Nie wiem, czy na ścianach jest szary czy oliwkowy, ale jak ktoś już wspomniał, najlepiej powtórzyć kolor ze ścian.

 

Gajzo, no włąśnie tak jak Ula napisała... nie ma powodu do kompleksów... Twoja kuchnia zdecydowanie ładniejsza ;) ... u Kozy (sorki) za dużo się dzieje jak dla mnie... a szkło? ja bym śliwki nie dawała bo może się zrobić za ciemno, ale to tylko moja opinia ;)

Edytowane przez beti70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gajzo, świetna kuchnia :yes: - podoba mi się bardzo w swojej prostocie :yes:.

Tak jak zostało napisane wyżej - nie jest przekombinowana, a mimo to bardzo ładna i ciekawa.

 

Co do lacobelu - głosuję za jakimś jasnym kolorem. Zgadzam się, że kolor na ścianie jest świetnie dobrany do frontów :yes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Gajzo - czyś Ty oszalała z tymi kompleksami. Przecież kuchnię masz bardzo fajną, tylko że zupełnie inną od mojej a jak sama pisałaś białe są popularniejsze na forum i stąd całe zamieszanie. Co do lacobelu to jak szukałam do siebie to był taki ładny jaśniutki mnieniący się srebrem kolorek - intensywne aluminium może by ci pasował. :hug:

Zona m swego czasu wklejałam projekt żeby się poradzić w wątku projektowym i może dlatego kojarzysz gablotę:)

Wszystkim którzy zabrali głos dziękuję za ciepłe przyjęcie. Może komuś ta moja kuchnia ułatwi podjęcie jakichś decyzji budowlanych. Mnie forum wiele pomogło w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parę w pewnym zakresie tak - para nie ominie całkowicie krawędzi mebla czy frontu, ale jeśli gotujecie głównie pod przykryciem, to nie sądzę, aby stanowiło to jakieś wyjątkowe ryzyko. Nie wiem zupełnie, jak płyty fornirowane reagują na podwyższoną temperaturę - czy będziecie gotować na gazie czy na płycie indukcyjnej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moja kuchnia już stoi :). Marzyła mi się biała (to forum skutecznie wyrobiło we mnie specyficzny gust :lol2:). Ostatecznie postanowiłam się jednak wyłamać i powstało coś nieco bardziej tradycyjnego. Kuchnia jest w bezpośrednim sąsiedztwie z salonem, więc zależało mi na tym, aby nie przyćmiła całego pomieszczenia. Poniżej kilka zdjęć (kolorystycznie bardzo mocno przekłamanych). Brakuje jeszcze lacobelu, frontu nad okapem i kilku drobnych szczegółów...

 

 

http://gajzo.blog4u.pl/upload/DSC02119.jpg

 

http://gajzo.blog4u.pl/upload/DSC02125.jpg

 

http://gajzo.blog4u.pl/upload/DSC02130.jpg

 

http://gajzo.blog4u.pl/upload/DSC02127.jpg

 

http://gajzo.blog4u.pl/upload/DSC02131.jpg

 

Gdyby tu tylko była jasna podłoga, to dla mnie byłaby kuchnia idealna. KLASA!. Fantastycznie dobrałaś kolor ścian do forniru. Niesamowicie elegancka kuchnia.

A myślę, że i ta podłoga jest na 6 +, bo pewno w realu inaczej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pokazywałam moją kuchnię, ale jeszcze nieskończoną. Teraz prawie gotowa (zostało dokończenie szafki zlewozmywakowej i włączenie e sprzętów). Nie do końca wiemy jeszcze co dać pomiędzy blat i okap - chcemy szkło, tylko nie wiem czy jednobarwne czy lacobel (jaki kolor?)

 

Boję się wrzucać tutaj zdjęcia (jak większość), ale może kogoś zainspiruje :)

Zdj%25C4%2599cie0689.jpg

 

Zdj%25C4%2599cie0690.jpg

 

Zdj%25C4%2599cie0691.jpg

 

Zdj%25C4%2599cie0704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optima, jakbym widziała swoją kuchnię !

Dla mnie wersja nr 1 ,te obramowania drewniane wokół bieli będą super wyglądać.

Koniecznie pokaż gotową!

 

Powodzenia

 

gajzo,

bardzo mi się podoba, nie moje kolory, ale w prostocie jednak siła! Bardzo elegancko, lacobel dałabym koniecznie w kolorze ściany.

 

Niestety kuchnia kozy pomimo bardziej mi zbliżonych kolorów jest moim zdaniem przekombinowana, zbyt wiele wszystkiego na raz.

Edytowane przez skorlaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...