Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bry wszystkim.

 

Czy znajdzie się tu jakaś dobra dusza i mnie poratuje zakupami w IKEA Wrocław , ponieważ tylko tam dostępne są drzwiczki na które czekam od października , a następnie puści kurierem ?

 

Sprawa dość pilna ponieważ na stanie dostępne są 3 szt których potrzebuję.

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70220923/#/20260474

 

proszę o PW gdyby ktoś się skusił

Edytowane przez adass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jak ja szukałam studia kuchennego to pierwsze o co pytałam, to na jakim sprzęcie pracuje firma montująca, bo jeśli bym usłyszała, że nie wiemy, albo inne wykręty, od razu bym odeszła, jeśli słyszę , ze firma pracuje na fesstoli to już wiem z kim mam do czynienia, laik takiego sprzętu nie kupi, a porządny sprzet przy całej chęci i umiejętnościach to podstawa:yes::yes::yes::yes:

 

Nawiasem mówiąc to nie słyszałem o firmie Fesstola. A co Ci przyjdzie z maszyny za kilka czy kilkanaście tysięcy jeśli nie wykorzystasz jej możliwości lub taki zakup nie zarobi na siebie do końca życia. Sama maszyna nie jest tak istotna jak narzędzie( frez czy wiertlo) jakie ta maszyna napędza. Z drogimi spzerzetami często jest tak: "maszyna gwizda tylko maszynista pi.da."

 

Zgodzę się z opinią poprzedników że ważna jest praktyka. Niemniej jednak interesujące amatorów konkretne rozwiązania można podpatrzeć w salonach meblowych czy u znajomych. Nadal obstaje przy tym że wykonanie amatorskie nie równa się złe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyty były by chowane gdyby nie fakt ceny, koszt na jednej sztuki ok 100zł otwieranie przez dotyk super koszt 100zł cena uchwytów proponowanych przez was u mnie wyniosła by 2100zł to tyle samo ile meble nas kosztowały.. Lubie porządek a szuflady temu sprzyjają- osobo urządzenia , miski, garnki , artykuły spożywcze. Nie mogę patrzeć na otwierane szafki z półkami zapchanymi na maxa z których ciągle coś się wysypuje czy wypada.

 

Netinka - Blat jest oczywiście drewniany bambusowy, w sumie bambus to trawa wiec nawet nie drewniany lecz trawiasty :) jest olejowany olejem dopuszczonym do stosowania w kuchni.

 

piu- dekoracje oczywiście dobiorę, na razie stoi to co mam, na okno kupimy żaluzję bambusową, Widok z okna mam naprawdę przecudny, mam nadzieję ze nikt nie będzie chciał tam nigdy domu budować

 

 

 

a co się tyczy kredytów, moim zdaniem nie warto brać jeśli się nie musi, czasami wystarczy pomyśleć, żeby się nie wpakować w dożywocie, my budujemy dom 4 lata wzięliśmy na niego 20 tys kredytu by zrobić docieplenie. Nasz synek na tym nie cierpi. i może nas nie stać na to by wywalić 20 tyś na kuchnie czy na super szafę do wiatrołapu w cenie 1000-1500zł za mb ale stać nas na to by co roku wyjechać na tydzień na wakacje. Dlatego nie polecam kredytów i bez nich można mieć drewnianą podłogę zamiast paneli, inteligentne ogrzewanie podłogowe, centralny odkurzacz itd. i to nie przy prezesowskich zarobkach

 

to może i rolety zrobicie sami, trafiłam na taki sklep i ładne są tam te maty i donice i wiele innych różności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc to nie słyszałem o firmie Fesstola. A co Ci przyjdzie z maszyny za kilka czy kilkanaście tysięcy jeśli nie wykorzystasz jej możliwości lub taki zakup nie zarobi na siebie do końca życia. Sama maszyna nie jest tak istotna jak narzędzie( frez czy wiertlo) jakie ta maszyna napędza. Z drogimi spzerzetami często jest tak: "maszyna gwizda tylko maszynista pi.da."

 

Zgodzę się z opinią poprzedników że ważna jest praktyka. Niemniej jednak interesujące amatorów konkretne rozwiązania można podpatrzeć w salonach meblowych czy u znajomych. Nadal obstaje przy tym że wykonanie amatorskie nie równa się złe

 

 

Pewnie chodziło o firmę FESTOOL. I faktycznie narzędzia tej firmy są bardzo dobre. Ale nie wszystkie. Ja też mam różne elektronarzędzia FESTOOL, ale są też MAFFEL, I są lepsze. Co za ty,m idzie droższe. Za jakość i innowacyjne rozwiązania się płaci. Ale raz na wiele lat, a nie co chwila, jak się tym na codzień pracuje.Tylko, że nawet najlepszego elektronarzędzia się nie wykorzysta, jeżeli się nie ma doświadczenia i umiejętności. I nie wszystko się tym zrobi, ale można zrobić nimi wiele rzeczy dokładniej niz badziewiem z marketu. I nikt mi nie powie, że można bez narzędzi zrobić porządnie skomplikowaną kuchnię. Szacunek dla HAJMAL, że podjął się tego zadania, ale ta kuchnia jest bardzo prosta do wykonania. I mówię to jako stolarz, który już parę rzeczy widział. Nawet najlepszy stolarz nie zrobi dobrze, jak nie ma czym.

I nie zrobi ten, który ma czym a nie wie jak.

Przede wszystkim trzeba myśleć i chcieć.

A swoją dorgą kuchnia Hajmal nie podoba mi się. I tyle. Mam prawo do takiej opinii, jak i inni do oceny moich prac.

Edytowane przez fidoxradom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hajmal zrobił kuchnię sam,włożył swoją pracę i serce więc taka kuchnia już sama w sobie jest wartościowa,za kilka lat zrobi sobie drugą bo mu nie będzie szkoda że wywalił kupę kasy i musi siedzieć w tej samej kuchni dożywotnio,dom to nie meble w nim stojące tylko ludzie którzy w nim mieszkają :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło o firmę FESTOOL. I faktycznie narzędzia tej firmy są bardzo dobre. Ale nie wszystkie. Ja też mam różne elektronarzędzia FESTOOL, ale są też MAFFEL, I są lepsze. Co za ty,m idzie droższe. Za jakość i innowacyjne rozwiązania się płaci. Ale raz na wiele lat, a nie co chwila, jak się tym na codzień pracuje.Tylko, że nawet najlepszego elektronarzędzia się nie wykorzysta, jeżeli się nie ma doświadczenia i umiejętności. I nie wszystko się tym zrobi, ale można zrobić nimi wiele rzeczy dokładniej niz badziewiem z marketu. I nikt mi nie powie, że można bez narzędzi zrobić porządnie skomplikowaną kuchnię. Szacunek dla HAJMAL, że podjął się tego zadania, ale ta kuchnia jest bardzo prosta do wykonania. I mówię to jako stolarz, który już parę rzeczy widział. Nawet najlepszy stolarz nie zrobi dobrze, jak nie ma czym.

I nie zrobi ten, który ma czym a nie wie jak.

Przede wszystkim trzeba myśleć i chcieć.

A swoją dorgą kuchnia Hajmal nie podoba mi się. I tyle. Mam prawo do takiej opinii, jak i inni do oceny moich prac.

 

Zgadzam sie z opinią co do narzędzi, te z marketu to zazwyczaj mają mają luzu wszędzie tyle że masakra. Ale narzedziami z niższej półki niż Festool przy odrobinie wprawy i chęci też da się zrobić, wiadomo że dla zawodowego stolarza liczy się trwałość i niezawodnosc ale amator nie pracuje 8h dziennie przez 6 dni w tygodniu więc narzędzie bez luzow i w miarę powtarzalne mu wystarczy.

Co do kuchni Hajmal to owszem jest prosta do wykonania dla zawodowego stolarza dysponującego odpowiednim parkiem maszynowym, ale amator który nie ma wszystkiego pod ręką to się trochę musiał napocic żeby osiągnąć przyzwoity efekt i pomijając czy się komuś podoba czy nie( bo każdy ma inny gust) to wydaje mi się że ten efekt został osiągnięty bo Hajmal robił to dla siebie i wg swojego gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło o firmę FESTOOL. I faktycznie narzędzia tej firmy są bardzo dobre. Ale nie wszystkie. Ja też mam różne elektronarzędzia FESTOOL, ale są też MAFFEL, I są lepsze. Co za ty,m idzie droższe. Za jakość i innowacyjne rozwiązania się płaci. Ale raz na wiele lat, a nie co chwila, jak się tym na codzień pracuje.Tylko, że nawet najlepszego elektronarzędzia się nie wykorzysta, jeżeli się nie ma doświadczenia i umiejętności. I nie wszystko się tym zrobi, ale można zrobić nimi wiele rzeczy dokładniej niz badziewiem z marketu. I nikt mi nie powie, że można bez narzędzi zrobić porządnie skomplikowaną kuchnię. Szacunek dla HAJMAL, że podjął się tego zadania, ale ta kuchnia jest bardzo prosta do wykonania. I mówię to jako stolarz, który już parę rzeczy widział. Nawet najlepszy stolarz nie zrobi dobrze, jak nie ma czym.

I nie zrobi ten, który ma czym a nie wie jak.

Przede wszystkim trzeba myśleć i chcieć.

A swoją dorgą kuchnia Hajmal nie podoba mi się. I tyle. Mam prawo do takiej opinii, jak i inni do oceny moich prac.

 

bez wątpienia kuchnia wykonana przez ciebie jest o wiele szczebli bardziej skomplikowana w wykonaniu

 

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=187189&d=1367521031

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=187188&d=1367521027

 

Ale jak sam przyznałeś, właściciel tej kuchni nie będzie w niej gotował. "Opcja wystawowa". W dodatku w koszmarnym blokowisku.

To ja już wolę normalną kuchnię, gdzie się pichci na co dzień, a gdzie za oknem pachnie świeżo skoszoną trawą :) A za własnoręczną robotę to już w ogóle czapki w głów dla Hajmal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze a propos tych uchwytów

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=189699&d=1368386680

 

to ja kompletnie nie rozumiem, czego wy się czepiacie. Przecież nie jest to kuchnia w minimalistycznym stylu, gdzie te uchwyty by raziły. Podłoga w karo z obwódką, kolorystyka, to wszystko ze sobą gra. Niczego bym tu nie zmieniała.

 

Układ zlewu - potwierdzam, że jest bardzo wygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wątpienia kuchnia wykonana przez ciebie jest o wiele szczebli bardziej skomplikowana w wykonaniu

 

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=187189&d=1367521031

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=187188&d=1367521027

 

Ale jak sam przyznałeś, właściciel tej kuchni nie będzie w niej gotował. "Opcja wystawowa". W dodatku w koszmarnym blokowisku.

To ja już wolę normalną kuchnię, gdzie się pichci na co dzień, a gdzie za oknem pachnie świeżo skoszoną trawą :) A za własnoręczną robotę to już w ogóle czapki w głów dla Hajmal.

Na forum było wiele tego typu kuchni i właściciele zapewniali że w nich gotują to dużo i że taka wypasiona kuchnia nie oznacza ze jest tylko na pokaz. Tak wiec i w tej kuchni można jednak gotować jeśli właściciel będzie miał na to ochotę.

 

A koszmarne blokowiska to niestety ale jednak norma teraz. Tak budują developerzy a nie każdy ma kasę albo chęć mieszkać poza miastem gdzie może sobie trawę wąchać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jeśli nie znajdziesz nikogo, poproś ikea wrocław o wysłanie ich do ciebie, powinni to zrobić, w katowicach jest sprzedaż on line

 

IKEA nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej , nie stosują też przesunięć towaru pomiędzy sklepami.Katowice nie mają tego na stanie i nie wiadomo kiedy będzie.

Tak że moja prośba nadal aktualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawa dość pilna ponieważ na stanie dostępne są 3 szt których potrzebuję.

 

 

We wtorek będzie ich już 12 sztuk :)

 

Mogę się zgłosić na ochotnika, ale rezerwowego, bo póki co się do Ikei nie wybieram, ale pewnie prędzej czy później tam będę. Wszystko zależy ile możesz jeszcze poczekać i czy ktoś mnie nie wyprzedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wrzucam coś do pooglądania w ten marny poniedziałek.

 

Oto nasza kuchnia, jeszcze ciepła. Wprawne oko dojrzy kilka brakujących elementów ;) ale zasadniczo już jest i widać co wyszło.

Kolor- a jakże by inaczej - biały :) Producenta i model też wszyscy rozpoznają. hihi

 

Kuchnia ma 10 m2, jest przejściowa - ma dwa wejścia : jedno z korytarza drugie z jadalni , a te białe drzwi po lewej to spiżarnia.

DSC_0011.jpg

DSC_0015.jpg

DSC_0017.jpg

DSC_0024.jpg

Edytowane przez emi601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...