Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Leno, nieswojo mi krytykować ( ja przeżyłam uwagi do moje kuchni i jest ok ;) ) ale też uważam, że firanka nie robi za dobrze Waszej kuchni :(

jest z innej bajki ( ta podobna na oknie w salonie wygląda ok, nie razi) i w zestawieniu z fajnymi nowoczesnymi meblami w kuchni wydaje się nie za bardzo na miejscu.

widzę, że masz roletę zewnętrzną. Może w środku wystarczyłaby jakaś prosta gładka roleta ? biała na przykład.

 

No i drzwi do spiżarki, rozumiem że mają grać z całością domu, bo kuchnia otwarta, ale muszą też grać z kuchnią, coś za coś, albo grają z innymi drzwiami albo z kuchnią, a skoro są tak blisko mebli to uważam że powinny być zgrane z kuchnią. Nie trzeba ich od razu wyrzucać, może można je okleić? są w w sklepach duże naklejki, może jakaś z motywem wieżowa? to by nawiązywało do widoku nad blatem. Drzwi są płaskie więc to by się chyba dało zrobić.

 

Meble bardzo ładne i fajnie rozplanowane, do nich masz czadowe i konsekwentnie zastosowane uchwyty. To mi się podoba.

Masz też fajny i w moim odczuciu pasujący do stylu żyrandol.

 

radam! nie dawaj cegiełek na ten barek , będzie bałagan i wszystko z innej parafii, dziewczyny dobrze radzą! popieram ich opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

lena88 dla mnie kuchnia bez jakiejkolwiek konsekwencji, niby nowoczesna ale do nowoczesności jej daleko, może i z blatu jesteś zadowolona ale słowa po co przepłacać za granit są ......... myślę że jak ktoś nie ma o czymś pojęcia to lepiej aby sprawę przemilczał, jak popatrzysz na swój blat za 10 lat to zmienisz zdanie, granit prawdopodobnie przeżyje każdą kuchnię:yes:

Ściany wyszły nie bardzo ale pewno monitor przekłamuje, jednak jak patrzę na zdjęcia mówię :no:

 

źródlana wyszło bardzo fajnie, czystko, schludnie naprawdę ładnie, mieszane uczucia ma do tej nogi od barku:cool:, ale poczekam na efekt końcowy, ogólnie bardzo na :yes:

 

 

Za 10 lat to i kuchnia będzie do wymiany, więc moim zdaniem wybór blatu słuszny.

 

 

Lena88

 

Wstawki ciekawe, coś innego , choć na górze wolałabym już gładkie szafki :)

Firanka - zdecydowanie nie pasuje. Przy tych paskach na szafkach powinna być prosta, jeśli jednak lubisz taki typ dekoracji, to w końcu Twoje odczucia są najważniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam blat z Kronopol - Dolores :) mam taki od 3 miesięcy i cały czas wygląda jak nowy:) nic się nie rysuje a przynajmniej ja żadnych rys nie widzę :) świetnie wygląda z czarnym zlewem i płytą indukcyjną oraz białymi meblami :) w dodatku tani (ok. 100-120/m2) w porównaniu do blatów z kamieni a efekt też świetny :) po co przepłacać :) za mój blat dałam ok 500 zł a za taki z granitu dałabym ok 4500 ... i nie wiadomo jak tamten by się spisywał, trzeba by polerować...

 

oto moja kuchnia.. proszę o szczere opinie :) [ATTACH=CONFIG]192263[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]192264[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]192265[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]192266[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]192267[/ATTACH]

 

Firanki zdecydowanie do zlikwidowaniai też coś kolor ścian do mnie nie przemawia,albo mój monitor coś przekłamuje:/ Natomiast meble jak najbardziej na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lena88

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=192264&d=1369748409

 

A te firany to masz zeszyte razem na jednej taśmie? Bo może dałoby się je rozdzielić i zostawić tylko te panele w paski (odpruć kokardki) lub samą gładką ? Wyglądałoby super, a bez większych kosztów, poza dopłatą za powtórne wszycie taśmy, już pojedynczo.

 

Po mojej ostatniej wizycie w salonie firan i EUROFIRANACH wiem, jak bardzo trudno jest przekonać ekspedientki, że chce się proste, gładkie firanki :)

Byłam namawiana na "doszycie gipiury" albo wybór firan z bogatymi haftami, bo inaczej "będzie biednie"...

Mimo tego, że gładka firana, która najbardziej odpowiada moim potrzebom kosztuje za metr 3x tyle, co ta bogato zdobiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona ma kolejny pomysł na przełamanie kolorystyki kuchni,

Na ściance barku i na ścianie z wejściem chce żebym położył cegiełki

 

takie (tylko z fugą ecru)

[ATTACH=CONFIG]191784[/ATTACH]

 

chodzi o te ścianki

[ATTACH=CONFIG]191788[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]191789[/ATTACH]

 

radam5

 

 

Ta imitacja cegiełek popsułaby ładną kuchnię i mam nadzieję, że żona zrezygnuje z tego pomysłu ;)

Imitacja sama w sobie jest kiepskim pomysłem, a u Ciebie konkurowałaby ponadto z kwiatowym dekorem płytek i imitacją kamienia w przedpokoju.

 

Zamiast tego wolałabym wydać pieniądze na ładną ceramikę, w proponowanym już wcześniej przeze mnie kolorze kości słoniowej - Ivory lub kremowym

 

 

Np. z Villa Italia - są lekkie, mają ładne wzornictwo i idealny kolor, który będzie pasował do waszej kuchni

 

nicea_kubek_new.jpg

 

 

nicea1.jpg

 

Odrobina zieleni także by mogła być - zwłaszcza żywej - zioła w kremowych doniczkach, kwiaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... jaki kolor mają, lub powinny mieć wnetrza szafek w czarnej kuchni?

 

Witaj, ja przy czarnych szafkach wnętrza będę mieć białe, może to dziwnie wyglądać po otwarciu szafki - nie wiem, ale stolarz mówił że czarna płyta jest beznadziejna. Boki frontów (czarny lakier) będą jakby to nazwać poobklejane na czarno, spód szafek czarny, ale wnętrze i półki białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe opinie nt. mojej kuchni :) noga od stolika też mnie drażni, pierwotnie miał być zamiast niej blat do dołu, ale szkoda nam było miejsca siedzącego. W tym momencie jedyne co zrobimy to zmienimy ją na zwykła okrągłą noge :) "Stolik" potrzebny z tego względu, że niektóre czynności kuchenne typu krojenie sałatki wykonuje siedząc, a popijając kawke miło jest zza niego popatrzeć na męża próbującego swoich sił w gotowaniu ;)

Z kuchni przechodzi się do spiżarni (sciana za stolikiem). W tej chwili rozglądamy się za jakimiś drzwiami, ale prawdopodobnie kupimy zwykłe białe, gładkie i pomalujemy w kolor ściany.

Aha, blat to kronopol consuela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego wolałabym wydać pieniądze na ładną ceramikę, w proponowanym już wcześniej przeze mnie kolorze kości słoniowej - Ivory lub kremowym

Np. z Villa Italia - są lekkie, mają ładne wzornictwo i idealny kolor, który będzie pasował do waszej kuchni

nicea_kubek_new.jpg

nicea1.jpg

Odrobina zieleni także by mogła być - zwłaszcza żywej - zioła w kremowych doniczkach, kwiaty...

piu przepiękna ta ceramika! Ja chciałabym meble w takim kolorze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piu czy ja napisałam , że wybór blatu jest nie słuszny, nie.

Napisałam, że laminat to nie to samo co granit.

Kuchnia na 10 lat? no spoko;)

 

Lena też przecież nie napisała, że to jest to samo :

 

Ja polecam blat z Kronopol - Dolores :) mam taki od 3 miesięcy i cały czas wygląda jak nowy:) nic się nie rysuje a przynajmniej ja żadnych rys nie widzę :) świetnie wygląda z czarnym zlewem i płytą indukcyjną oraz białymi meblami :) w dodatku tani (ok. 100-120/m2) w porównaniu do blatów z kamieni a efekt też świetny :) po co przepłacać :) za mój blat dałam ok 500 zł a za taki z granitu dałabym ok 4500 ... i nie wiadomo jak tamten by się spisywał, trzeba by polerować...

 

 

Moim zdaniem na 10 lat blat z laminatu spokojnie wystarczy, a kuchnia z płyty także dłużej nie wytrzyma - będzie za bardzo porysowana, poobijana, nie mówiąc o tych szklanych wstawkach, które z pewnością trzeba będzie jeszcze szybciej wymieniać. Za tę cenę, jaką zapłaciła Lena - efekt świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie jedyne co zrobimy to zmienimy ją na zwykła okrągłą noge :

 

Nie okrągłą! Przecież w kuchni nie ma nic okrągłego. Wsadzić to co jest w tubus o przekroju kwadratowym w kolorze drewna szafek:

 

http://images43.fotosik.pl/1851/5da0e4ff58e7c2afgen.jpg

 

Do tego większa lampa nad stolikiem.

 

Jak chcesz wprowadzić kolor to lampa może być kanarkowo żółta, grafiki z kanarkowym kolorem gdzieniegdzie (nie cała żółta, tylko jakiś mały element) i żółte krzesło.

 

Inspiracja:

http://wnetrza-ze-smakiem.pl/wp-content/uploads/2013/02/biel-i-szarosc-kuchni-kolorowe-grafiki-zolte-krzesla.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na 10 lat blat z laminatu spokojnie wystarczy, a kuchnia z płyty także dłużej nie wytrzyma - będzie za bardzo porysowana, poobijana, nie mówiąc o tych szklanych wstawkach, które z pewnością trzeba będzie jeszcze szybciej wymieniać. Za tę cenę, jaką zapłaciła Lena - efekt świetny.

 

Mam tanią kuchnię z BRW w obcenym mieszkaniu. Ma 10 lat i gdyby mi "fachowacy" źle nie wypoziomowali kuchenki gazowej byłaby w idealnym stanie.

A tak od ciepła piekarnika (mam kuchnkę wolnostojącą) odkleiła się okleina w jednym miejscu.

Szafki wiszące oraz oddalone od piekarnika bez zmian.

Za to intensywnie szorowane, nie dbane specjalnie.

Dlatego zastanawiam się nad okleiną zamiast forniru w nowej kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Forum przeglądam już jakiś czas. Po kilku remontach przyszła kolej na kuchnię. Ponieważ na co dzień mieszkam w jednym z krajów skandynawskich, wybór koloru już od dawna był przesądzony - biały. Kuchnię projektowałem sam. Było kilka koncepcji i w życie została wprowadzona ta najbardziej minimalistyczna, ale wg mnie najbardziej pasująca do charakteru całego wnętrza. Zamiast wiszących szafek, które wg mnie są delikatnie mówiąc nie najładniejsze, pojawił się półwysep z szafkami. W grę wchodziło podprowadzenie do niego wody, ale czas jaki spędzam w kraju uniemożliwił tego rodzaju przeróbkę. Do skończenia pozostało jeszcze kilka drobiazgów ale najważniejsze prace już zostały wykonane.

ps. proszę nie zwracać uwagi na "dekorację" okna. W planach albo drewniana żaluzja albo roleta rzymska.

pozdrawiam

 

http://img837.imageshack.us/img837/2433/p1020776x.jpg

http://img811.imageshack.us/img811/1325/p1020790r.jpg

http://img853.imageshack.us/img853/552/p1020777y.jpg

http://img841.imageshack.us/img841/8268/p1020784i.jpg

http://img208.imageshack.us/img208/9994/p1020796c.jpg

http://img542.imageshack.us/img542/9491/p1020792j.jpg

http://img850.imageshack.us/img850/5720/p1020779r.jpg

http://img191.imageshack.us/img191/9118/p1020780nr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andmore ogólnie kuchnia ciekawa, ładna, świetnie wygląda ściana z okapem. Fajna kolorystyka całego pomieszczenia. Mam jednak kilka ale....

nie podoba mi się przedłużenie blatu na ściane. Może jakby ściana była biała byłoby ok a tak jak dla mnie za dużo tego szczęścia.

Troszkę mnie dziwi że mając tak dużą powierzchnię wcisnąłeś zlew obok płyty. Absolutnie nie dam się przekonać że to wygodne. Nie wyobrażam sobie myć garów i trzymać łokcia tusz nad gorącą parą wydobywającą się z garnka.

Mam też mieszane uczucia co do wysokiej zabudowy. Bez tego piekarnika w środku, albo z białym wyglądałoby to lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...