Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

andmore ogólnie kuchnia ciekawa, ładna, świetnie wygląda ściana z okapem. Fajna kolorystyka całego pomieszczenia. Mam jednak kilka ale....

nie podoba mi się przedłużenie blatu na ściane. Może jakby ściana była biała byłoby ok a tak jak dla mnie za dużo tego szczęścia.

Troszkę mnie dziwi że mając tak dużą powierzchnię wcisnąłeś zlew obok płyty. Absolutnie nie dam się przekonać że to wygodne. Nie wyobrażam sobie myć garów i trzymać łokcia tusz nad gorącą parą wydobywającą się z garnka.

Mam też mieszane uczucia co do wysokiej zabudowy. Bez tego piekarnika w środku, albo z białym wyglądałoby to lepiej.

 

Hehe jak byś czytała moje myśli ;-)

Muszę się zgodzić z korozją co do słowa . I jeszcze dodatkowo jedna rzecz, taka ładna kuchnia, ładne meble, piękne fronty a taka "chamska " plastikowa listwa pomiędzy blatem a ścianą . Kurcze teraz się tak już nie wykańcza . No szkoda bo jakoś mi to psuje efekt . Ale może to tylko mi tak ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuje wszystkim za uwagi.

 

f.5 tak, na ścianie jest łupek

 

Korozja u nas taki układ płyta-zlew funkcjonował przez kilka lat i nie było żadnego problemu. Może dlatego, że nikt nie zmywa podczas gotowania. Co do wysokiej zabudowy w planach jest jeszcze mikrofala nad piekarnikiem.

 

kanka9 niestety dopóki nie pojawią się dębowe listwy coś trzeba było założyć (najniższym kosztem, żeby nie było żal wyrzucać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa czyli te okropne , srebrne plastiki znikną ? To dobrze ;) a lodówka i zamrażarka (tak sądzę ) też mnie nie rażą i nawet mi się to podoba tylko faktycznie ten samotny piekarnik jakoś dziwnie wygląda i chyba lepiej by biały wyglądał bo by się wtopił w tło ale może jak będzie mikrofala to się zmieni ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...niby wszystko gra ale można sie przyczepić.Ja osobiście do wysokiej zabudowy.Te lodówki wyglądają jak drzwi do chłodni w markiecie trochę przesadzone.Fajne miejsce na wysoka zabudowę ale chyba nie do końca przemyślane zagospodarowanie.Jeszcze ma dojść mikrofalowkia to juz w ogóle będzie przedobrzone.Listwa przy blacie mnie osobiście aż tak nie razi zlew przy kuchence tez-kwestia wygody.Firanka absolutnie do zmiany!Poszlas w nowoczesność to bądź konsekwentna i powieś coś prostszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanka9 znikną, znikną. Czekamy na informację od naszego stolarza. Tak, to zamrażarka i lodówka. Nie lubię kupować przez internet, dopóki czegoś nie zobaczę na żywo i nie dotknę, dlatego przy najbliższej wizycie w Polsce zaczną się poszukiwania mikrofali.

 

fajna kobieta Ja to nie "ona" tylko "on" :) Może dlatego nie miałem i nie mam skojarzeń z chłodnią.

A co do okna, to pisałem w 1 poście, żeby nie zwracać na nie uwagi bo przyjdzie albo roleta rzymska albo drewniane żaluzje.

Edytowane przez andmore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa propozycja :)

Podoba mi się pociągnięcie blatu na boczną ścianę - w ogóle blat - śliczny! Łupek tylko nie w moim guście, ale skoro o gust chodzi to bez dyskusji :p

 

Podyskutowała bym tylko z tym wysunięciem blatu poza obrys zabudowy na półwyspie. Ja bym ten fragment zlicowała z boczną obudową...

 

Myślę, że jak dojdzie mikrofala to będzie fajniej!

 

A fugi na podłodze są białe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nesska Kuchnia miała być w stonowanych, chłodnych kolorach i tylko blat miał ją ożywić i nadać trochę ciepła.

Półwysep jest przy oknie z kaloryferem i niedaleko ścianki działowej (kuchnia nie jest połączona z salonem) więc chcieliśmy wykorzystać miejsca tyle ile się da, stąd taki kształt.

 

asiazett Przy montażu przymierzaliśmy też jak będzie wyglądał zlicowany blat i pozostało tak jak jest. Fugi są szare (podobne do koloru betonu) Niestety nie pamiętam symbolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andamore, mi się twoja kuchnia podoba bez zastrzeżeń. To duży komplement z mojej strony, bo na co dzień gustuję w takich staroświeckich :) Zmieniać nic bym nie zmieniała choć wyobraziłam sobie, jakby pięknie wyglądał blat z jednolitego drzewa z mało widocznym usłojeniem... Ale to już są koszmarne koszty i nie ma co gdybać :) Piękna, naprawdę piękna... A co to za lodówka? Fajna, że taka "rozdzielnopłciowa" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudowne materiały !!! Łupek i blaty przepiękne.

 

Sam projekt ... no cóż ... w 100% zgadzam się Korozja i Kanka9.

 

 

http://img811.imageshack.us/img811/1325/p1020790r.jpg

 

 

aha, jeszcze jedno - nie znam się na tym, ale czy ten okap nie jest za nisko?

Edytowane przez piu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe opinie nt. mojej kuchni :) noga od stolika też mnie drażni, pierwotnie miał być zamiast niej blat do dołu, ale szkoda nam było miejsca siedzącego. W tym momencie jedyne co zrobimy to zmienimy ją na zwykła okrągłą noge :)

 

Jeśli nogi - to dwie, kwadratowe drewniane, ale ja bym była za tym, by dać podparcie w formie prostokąta z płyty w kolorze frontów lub użyć do tego kawałka blatu, tj. pierwotnie planowaliście. I nic już nie będzie razić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mieszanymi uczuciami wstawie moja kuchnie, ale co tam... mnie sie tam podoba ;) Ogolnie jestesmy bardzo zadowoleni, choc kilku malych wpadek nie uniknelismy. Zdecydowanym plusem jest dla nas wygoda, bo gotuje duzo i czesto, wiec kuchnia jest intensywnie uzywana. Najwieksza poprawka to bedzie dodanie tafli szkla kolo zlewu. Co do szuflady 1,20 m mam mieszane uczucia. Wyglada pieknie, duzo sie miesci, ale w malej kuchni, gdy chce ja otworzyc, to zawsze ktos tam stoi i zawadza :D Natomiast absolutnie jestem zachwycona wyciagana wlewka w baterii i to rozwiazanie zdecydowanie polecam.

P1010576.JPG P1010565.JPG P1010572.JPG P1010566.JPG P1010569.JPG P1010571.JPG

Edytowane przez Turlututu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie. lubię rówoległe układy.

wszystko się ze sobą ładnie zgrywa.

 

na twoim miejscu pewnie zlew bym odsunęła od ściany (choćby jakieś 15 cm), ale domyślam się, że to było podyktowane miejscem montażu zmywarki. tak czy siak, moim zdaniem - udało się stworzyć i ładną, i wygodną kuchnię. (aaaa no i oprawki od kontaktów zmieniłabym na czarne :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...