Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podpowiedzcie mi proszę jak macie rozwiązaną sprawę wyższych blatów. Stolarz mówi, że jeśli chcę wyżej niż standard to albo wyższy cokół (np. 15cm zamiast 10) albo wyższa zmywarka do zabudowy. Jak to jest u Was?

 

ja myślę, że lepszy wyższy cokół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam blat na wys. 93cm, cokół 10cm, zmywarkę standardowej wysokości (nie wiem nawet czy jest coś takiego jak "wysoka zmywarka do zabudowy"). Oczywiście powstała szczelina pod blatem , ale stolarz zrobił tam blendę/zaślepkę/maskownicę. W zasadzie nie widać tego, a po zamknięciu zmywarki to wcale, bo wszystkie fronty mają tą samą wysokość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a_kajka - z tym cokołem to trochę u mnie jest problem bo zabudowa w kształcie litery U, z czego ściana po prawej to wysokie słupki. Jeden ze słupków to tylko niby-słupek a tak naprawdę są to drzwi do spiżarki, które wyglądają tak jak inne drzwi w słupkach (masło maślane, ale mam nadzieję, że da się zrozumieć :)). Pod tymi drzwiami tak jak wszędzie jest cokół. Już się boję czy nie będę o niego zahaczać stopą jak będę wchodzić do spiżarki, więc jak dam cokół 15 to będzie jeszcze wyższy próg. Stolarz mówi, że można ten próg do tych drzwi dociąć oddzielnie, ale moim zdaniem nie będzie to ładnie wyglądało.

 

agalind - są wyższe zmywarki, "zwykła" ma wysokość 81,5cm, ta wyższa 86,5cm, np. Siemens SX78T092EU (nie reklamuję - podałam tylko jako przykład :)). Obejrzałam Twoją śliczną kuchnię i faktycznie nic u Ciebie nie widać. Zadzwoniłam do stolarza i on mi powiedział, że owszem może tak zrobić ale wtedy front zabudowy zmywarki jest wyższy niż front samej zmywarki i panel jest wtedy niżej. Czy u Ciebie też tak jest? A jeśli tak to czy chciałoby Ci się zrobić zdjęcie uchylonej szafki zmywarkowej żebym mogła zobaczyć jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agalind - są wyższe zmywarki, "zwykła" ma wysokość 81,5cm, ta wyższa 86,5cm, np. Siemens SX78T092EU (nie reklamuję - podałam tylko jako przykład :)). Obejrzałam Twoją śliczną kuchnię i faktycznie nic u Ciebie nie widać. Zadzwoniłam do stolarza i on mi powiedział, że owszem może tak zrobić ale wtedy front zabudowy zmywarki jest wyższy niż front samej zmywarki i panel jest wtedy niżej. Czy u Ciebie też tak jest? A jeśli tak to czy chciałoby Ci się zrobić zdjęcie uchylonej szafki zmywarkowej żebym mogła zobaczyć jak to wygląda?

 

Całe życie cżłowiek się uczy;)

Front jest wyższy niż drzwiczki zmywarki, ale w użytkowaniu to wcale nie przeszkadza, przynajmniej mi:) Jak nie zapomnę to zrobię dzis fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi proszę jak macie rozwiązaną sprawę wyższych blatów. Stolarz mówi, że jeśli chcę wyżej niż standard to albo wyższy cokół (np. 15cm zamiast 10) albo wyższa zmywarka do zabudowy. Jak to jest u Was?

 

Witam , meble stawia się na nogach które mają różną wysokość . Są 10 ,12 , 15 , do tego odpowiednio reguluje się zmywarkę bo zmywarka musi mieć front takiej samej wysokości jak szafki obok ... Dalej czytałem że stolarz zrobił jakąś zaślepkę i jest to delikatnie mówiąc bzdura ponieważ zmywarkę przykręca się do bocznych szafek a nad nią musi być blacha lub folia zabezpieczająca przed wilgocią i jest to zamontowane w spodzie blatu . Ale jak ktoś wspomniał stolarz też całe życie się uczy .. Miłego , Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , meble stawia się na nogach które mają różną wysokość . Są 10 ,12 , 15 , do tego odpowiednio reguluje się zmywarkę bo zmywarka musi mieć front takiej samej wysokości jak szafki obok ... Dalej czytałem że stolarz zrobił jakąś zaślepkę i jest to delikatnie mówiąc bzdura ponieważ zmywarkę przykręca się do bocznych szafek a nad nią musi być blacha lub folia zabezpieczająca przed wilgocią i jest to zamontowane w spodzie blatu . Ale jak ktoś wspomniał stolarz też całe życie się uczy .. Miłego , Piotr

 

Mądrala, bo się zna! :p

Ty Piotrze lepiej podpowiedz jak zrobić wyższe szafki bez podnoszenia cokołów. Czy ratuje mnie tylko kupienie wyższej zmywarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrala, bo się zna! :p

Ty Piotrze lepiej podpowiedz jak zrobić wyższe szafki bez podnoszenia cokołów. Czy ratuje mnie tylko kupienie wyższej zmywarki?

 

Ja też całe życie się uczę ;-)

Tak jak pisałem wyżej zmywarka powinna mieć taki sam front jak szafki boczne , jak zrobimy wyższy front to będzie on na górze wystawał bo na dole nie może ponieważ "nie zawinie" się pod zmywarkę .. . Wspomniana wyżej zmywarka rzeczywiście jest wyższa i można ją jeszcze podnieść do góry i minimalna wysokość z blatem będzie wynosiła 900 - 910 mm . Miłego , Piotr

Więc paten jest jeden , zintegrowana zmywarka z wyższym frontem i oczywiście wyższe szafki boczne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne macie te kuchnie! :-) Ja też chętnie bym się swoją pochwalił, ale nowy jestem, a poza tym boję się, że mocno ją skrytykujecie ;)

 

Dawaj, dawaj :) Bycie nowym nie ma tu nic do rzeczy :) Co do krytyki - bardzo rzadko kuchnie są tu "mocno" krytykowane i w prawie każdej realizacji forumowiczki znajdują coś, co się im podoba, także... odwagi! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...