Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A płyta będzie biała czy czarna?

 

Płyta będzie taka,zwyklak

 

Nasz "na roboczo" wygląda jak w załączniku. Z boku jakby co płyta "Metal Design" bo nie chcieliśmy czarnej.

(sorki zdjęcie z komórki)

 

Dosyć ciekawie,nie powiem,choć chyba osobiście wolałabym,żeby zlew się jednak lekko " zlewał" z blatem.

1095x750_amica_plyta-gazowa-amica-pgxz6411-ptg4-1zpztra.jpg

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wtrącę się do dyskusji bo wczoraj byłam u sąsiadki , która posiada zlew granitowy beżowy i powiedziała , że woli już blaszany. Kupiła na wyprzedaży , wyglądał ładnie, ale okazało się ,że źle wyprofilowany i okapnik zamiast do wewnątrz zlewu "idzie" na zewnątrz. Sciekająca woda nie spływa do otworu tylko pozostaje w rowkach . Powiem szczerze ,że nawet nie pomyślałam o tym ,że tak może się zdarzyć.. .:o

Smakor podoba mi się Twoja kuchnia , chociaż ja wybrałabym zlew w kolorze np. blatu.

Ja sama chciałabym do swojej kuchni na pewno taki granitowy lub podobny.:)

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma nie być tak "ostro" To szary zlew będzie dobrym rozwiązaniem. I będzie pasował do szarej kuchenki. I na pewno utrzymanie go w czystości prostsze - choć na swój biały stosuję prosty i skuteczny patent. Zwykle mycie preparatami nie działa. Wystarczy nalać gorącej wody, miarka proszku do białego i zlew jak nowy po 1-2h :)

 

Wtrącę się do dyskusji bo wczoraj byłam u sąsiadki , która posiada zlew granitowy beżowy i powiedziała , że woli już blaszany. Kupiła na wyprzedaży , wyglądał ładnie, ale okazało się ,że źle wyprofilowany i okapnik zamiast do wewnątrz zlewu "idzie" na zewnątrz.

U nas dwie komory więc ociekacza nie ma. Jednak jest inny aspekt tego zlewu. "minimalistyczny" (nowoczesny?) design powoduje, że boki zlewu są proste, podobnie po środku między komorami co powoduje, że woda jeśli dostanie się poza komorę to już wolna droga żeby się rozlewać po blacie. stary zlew z franke blaszany miał jeszcze wokół takie przetłoczenie, dzięki któremu woda spływała do środka jak np. wyciera się krawędź komory. No ale coś za coś. Tak ładniej to wygląda choć jest delikatnie nie praktyczne.

I jeszcze przelew - też minimalistyczny - jakby ktoś zostawił odkręconą baterię to niestety przelew nie zdąży z opróżnianiem wody i się przeleje. Takie to uroki "nowoczesności"...

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem na tym wątku nowa i czytam ponieważ przyszła chwila na moją kuchnię, proszę o rade, szfki wiszące w kuchni będą w białym połysku, a dolne w grafitowym połysku, na osobnej scianie bedzie stał słupek w zabudowie z piekarnikiem i mikrofalowką a obok wolnostojąca lodowka typu side by side. prosze o rade bo nie wiem jaki okap mam wybrać , chciałam biały i białą płytę gazową , a reszta sprzetu : lodowka , piekarnik , mikrofalowka w kolorze inox, bo nic innego do wyboru za bardzo nie ma, są czarne lodowki i białe ale wtedy nie moge dobrac spretu od jednego producenta i bedzie tak od sasa do lasa. aha meble stojące tam gdzie bedzie piekarnik beda mialy fronty rowniez w bialym polysku od gory do dolu.

 

czy ktos z was ma biały okap i jak jest z utrzymaniem jego czystosci bo tego sie rowniez boje

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza ja mam co prawda biały blat i biały zlew a do tego czarną płytę, ale z doświadczenia powiem, że to był bardzo dobry wybór. Fajnie stapia się kolorem w blat, nie jest agresywny, w utrzymaniu czystości ok a używam 2,5 roku zaraz. Sprzęty mam inox a kuchnię czarną :yes: Ja bym wzięła szary, bo patrząc na swoją kuchnię wiem, że nie będzie agresywnie tak jak np z czarnym.

 

Aniqa może dlatego ten zlew był na wyprzedaży? wada fabryczna :o mój jest ok, wszystko ścieka tam gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie jaki zlew kupić do ciemno szarego blatu w kuchni (meble białe) miałam w zamyśle czarny,ale ostatnio natknęłam się na szare i mi się spodobały ;)

Pierwsze zdjęcie to czarny,który miałam zamiar kupić,a ten drugi to szarość,który mnie bardzo zaciekawił.

 

Gdybym miała doradzać z praktycznego punktu widzenia, poleciłabym szary lub inny jasny kolor zlewozmywaka :) Jestem posiadaczką czarnego SIDa Franke (jedna komora plus ociekacz) na szarym blacie (tzw. laminat "beton ciemny") i gdyby nie fakt, że mam czarną wolnostojącą lodówkę i czarną płytę, no i takiż piekarnik oraz baterię :) to chyba wolałabym coś jaśniejszego. Widać każdą wyschniętą kroplę wody, każdy osad z płukania, każdą kroplę tłuszczu.... Czarny zlew jest mega upierdliwy w utrzymaniu, ale chwalę sobie jedno - kuchnię mam otwartą i rzeczywiście taki kolor zlewozmywaka i nie rzuca się w oczy. Kiedy jest pusty, można uznać, że go nie ma :)

Jeśli masz się wkurzać, że wciąż masz na zlewie zacieki to weź szary, ale pamiętaj - możesz nie trafić z szarością i wtedy będzie Cię denerwować coś innego - niedobrana kolorystyka ;)

Powodzenia!

 

Aha, mam zlew z tworzywa, nie z konglomeratu. Chociaż niby Franke, to nie polecam. Brakło funduszy na konglomerat (choć ten model też nie był tani, bo coś koło 800 zł) to teraz klnę pod nosem przy każdym czyszczeniu. Kiedyś go wymienię... ;)

Edytowane przez Kamila_len
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila_len, to jakiś fatalny egzemplarz Ci się chyba trafił.

Ja mam czarny zlewozmywak ze zdecydowanie niższej półki, Alveus.

Nie widać nic.

Od wielkiego dzwonu go wyszoruję i zaolejuję. Na co dzień tylko spłukuję, we. przetrę czasami gąbką jak coś myję ręcznie.

Żadnych zacieków, osadów, a wodę mamy wyjątkowo twardą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się do dyskusji bo wczoraj byłam u sąsiadki , która posiada zlew granitowy beżowy i powiedziała , że woli już blaszany. Kupiła na wyprzedaży , wyglądał ładnie, ale okazało się ,że źle wyprofilowany i okapnik zamiast do wewnątrz zlewu "idzie" na zewnątrz. Sciekająca woda nie spływa do otworu tylko pozostaje w rowkach . Powiem szczerze ,że nawet nie pomyślałam o tym ,że tak może się zdarzyć.. .:o

Smakor podoba mi się Twoja kuchnia , chociaż ja wybrałabym zlew w kolorze np. blatu.

Ja sama chciałabym do swojej kuchni na pewno taki granitowy lub podobny.:)

ale że zlew z wyprzedaży, to nie powinno oznaczać, że z wadą? co?

wyprzedaż wyprzedażą, ale jak kupiła zlew niemarkowy, to co się dziwić? :bash:

jak już kupować granitowy zlew, to musi być dobry, bo inaczej to faktycznie lepiej zainwestować w porządny nierdzewny :yes:

a moim zdaniem FRANKE TECTONITE to faktycznie nie ma rewelacji jakościowej, mimo, iż tanie nie są

ja mam FRANKE granitowy czarny, a dokładniej kolor onyx i łatwo mi się go czyści, nie ma plam, ani zacieków i nawet nie zabezpieczam olejem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem FRANKE TECTONITE to faktycznie nie ma rewelacji jakościowej, mimo, iż tanie nie są

Hmm też się "nabrałem" na tectonite. faktycznie szału nie ma jeśli chodzi o utrzymanie w czystości. Choć patent z proszkiem do prania skuteczny w 100%. Co do ceny to chyba jednak są tanie. Za analogiczny zlew z Blanco musiałbym dać 1500-2000 zł a to jest 2,5-3x więcej :)

Jeszcze co do wątku "ukrywania zlewu" to może mam dziwne pogląd. ale ukrywanie zlewu w kuchni to jak ukrywanie wanny albo kibelka w łazience :) Ale ja mam zamkniętą kuchnię co w dzisiejszych czasach nie jest standardem :) Mi się kontrasty podobają i biały zlew w szarym blacie wygląda pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chociaż dyskusja na temat KA odbyła się kilka dni temu, może i ja wtrące tutaj swoje 3 grosze. Może komuś się przyda.

Faktycznie, mojej koleżance zeszła farba z haka.

Ja sobie kupiłam Kenwooda K-mix'a , a to dlatego, że był w promocji. Teraz juz bym go nie zamieniła na KA. Z dodatkowych przystawek mam dokupioną maszynkę do mięsa. Jest bardzo dobra i czesto jej używam. Wykonana jest z metalu, a w KA z plastiku.

Jak kogoś to interesuje moge podać jeszcze kilka innych różnic :) Oba używałam.

 

Co do różnicy w kolorze miedzy zlewem a blatem, mnie by taka różnica nie przeszkadzała. Ważne aby zlew i płyta były jakoś dobrane kolorystycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny zlew jest mega upierdliwy w utrzymaniu,

z tym sie nie zgodze .......... problemem nie jest kolor a material, z ktorego jest wykonany i powloka

od prawie 5 lat mam czarny Blanco (z powloka puradur) i jak dla mnie to najlepszy zlew pod sloncem :) a wczesniej mialam 2 inne Franke (metalowe)

moj obecny czarny zlew jest latwy w utrzymaniu czystosci, moge polozyc goracy garnek i nic sie nie dzieje, nie raz garnek wysunal mi sie z rak i uderzyl o zlew - nic sie nie stalo

wycieram do sucha szmatka, a co jakis czas czyszcze woda z octem i tyle (ale to ze wzgledu na twarda wode), nie ma zadnych plam, a to co pokazuja na filmikach reklamowych w tym wypadku jest akurat prawda :)

 

Iza30 u Ciebie widzialabym bialy zlew, lub wlasnie szary, ale jest kilka odcieni szarych zlewow i pewnie nie bedzie Ci latwo dobrac

jesli masz mozliwosc wybierania z probka blatu, to polecam to rozwiazanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...