Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

, trzeba uwazac na mokre naczynia bo potem czarne slady zostają .

na moim palisandrze nie zostają ciemne plamy. Widać za to rysy (jak np. cięzkim garnkiem przesunę po blacie). Ale po kazdym szlifowaniu i zaolejowaniu jest jak nowy (idealny).

Edytowane przez mirela99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam takie pytanie do właścicieli kuchni pomalowanych na biało:

 

czy takie ściany bardzo się brudzą? np. tlustym osadem,kiedy się gotuje i ogólnie,czy bardzo widać zabrudzenia? Czy może te farby specjalne do kuchni i łazienek, są dobre i nie "przyjmują" już tak brudu? czy może z czasem sie brudzą ,ale dobrze się je myje?

 

W niedługim czasie mam zamiar malowac kuchnie tzn. odświeżać i myślalam nad kolorem białym,ale mam wątpliwości...do tej pory ściany pomalowane były farbą z Magnata i,no co tu mówić,widać ,że są przybrudzone,a jest to kolor jakiś kremowy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlifuję papierem ściernym - grubym a potem drobnym (taka aksamitna powloka jest) i przy użyciu takiego kawałka drewienka obitego filcem, na niego papier i jadę :). Kiedyś użyłam szlifierki, szło szubko ale bez sensu jest szlifowac tak gleboko. Ręcznie to chwila. Ale tez przyznaję się, ze za rzadko to robię :).

 

U mnie w kuchni przy płycie ściana wygląda masakrycznie (chlapie sie bardzo, nawet sufit mam brudny) więc teraz będe malowac tylko farbami ceramicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, ręcznie to mi się nie chce.

Jeszcze nie szlifowałam, ale na dębie to nie widze potrzeby.

 

Jednak ja będę miała to zrobić to sobie kupię szlifierkę wolnoobrotową. :)

nie wiem jak na Twoim drewnie, ale u mnie widać było mazy (szlifierka w kółko kręci a ja szlifuję w jedną tylko stronę - wtedy ładniej wygląda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kuchnia forumowiczki " Basia KRK". Śliczna kuchnia!

 

Co do mojej SBS, to moja upatrzona lodówka ma 77cm głębokości, wnęka 60cm. Drzwi mają 10cm, więc 7cm będzie jeszcze wystawać. I co teraz?

Wolę żeby lodówka wystawała niż była szpara.

Edytowane przez Maciejka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam nieco inne pytanie, orientujecie się, czyja jest to kuchnia??

kiedyś zapisałam jako inspiracja, ale znaleźć już nie mogę czyja:

 

[ATTACH=CONFIG]214300[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]214301[/ATTACH]

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-Pochwalcie-si%C4%99-swoimi-kuchniami&p=6035935&highlight=basia_krk#post6035935

 

 

nie wiem jak na Twoim drewnie, ale u mnie widać było mazy (szlifierka w kółko kręci a ja szlifuję w jedną tylko stronę - wtedy ładniej wygląda).

 

U mnie nic nie widać.

Na miejscu stolarz coś jeszcze szlifował i nic nie widać gdzie było robione.

Myślę że to kwestia koloru drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam nieco inne pytanie, orientujecie się, czyja jest to kuchnia??

kiedyś zapisałam jako inspiracja, ale znaleźć już nie mogę czyja:

 

[ATTACH=CONFIG]214300[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]214301[/ATTACH]

 

 

Basi :)

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144590-Basi-i-Tomka-krakowska-przebudowa-projekt-indywidualny-%29/page19&highlight=barbara74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłam olej 3V3 w LM. Matowy. Zaolejowałam w weekend. MAsakra. Na matowej powierzchni widać najmniejsza plamkę, smugę. Nie wiem czy to problem oleju matowego czy ogólnie oleju tej firmy (dotychczas stosowałam Biofę). Nie ma lepszego chyba oleju niz biofa. Konsystemcja bardziej gęsta, pięknie błyszczy blat, jest pokryty gruba powłoką. Zaoszczedziłam z 40 pln a mam kiche na blatach :(.

 

tutaj po biofie:

http://img28.imageshack.us/img28/9588/dscf4692d.jpg

 

dzięki za informację. Ja jestem świeżynka, olejowałam pierwszy raz (mieszkam od czerwca), więc kupiłam pierwszy z brzegu, jaki znalazłam. Nie sądziłam, że oleje też się różnią. Poszukam tej biofy następnym razem i poprawię. Z tego, co piszesz, chyba mam matowy, bo u mnie widać wszystko i się tak nie błyszczy jak u ciebie.

no nic, dobrze tu częściej zaglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny :)

Jestem teraz podbudowana i chyba bedzie ten biały :)

Poczytałam też troche o tych farbach ceramicznych,bo budowe skonczyłam 5 lat temu,wiec jestem troszke do tyłu ;)

 

Ja nad płyta mam położone płytki,wiec z myciem jest ok,tylko widzę ze pod sufitem robią się ciemne smugi...ale skoro można szorowac po tych specjalnych farbach,to nie będzie w przyszłości problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie techniczne - dlaczego w rysunkach technicznych lodówki do zabudowy gniazdko jest umieszczone zawsze nad lodówką ?

 

mam gniazdka na dole i posrodku lodówki i nie wiem czy przerabiac aby jednak było u góry?

Prawdopodobnie chodzi o awarię sprzętu i mozliwosc jej odłaczenia od prądu ..... czy cos innego ?

 

Witam , ja zawsze ustalam gniazdka obok sprzętów AGD żeby był do nich dostęp .. a włożenie kabla nad lodówkę przed jej włożeniem raczej nie jest możliwy chyba że ktoś jest cyrkowcem ..hhee , miłego , Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...