Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ale ja pytałam o podłogę nie blat, twoja odpowiedź tyczy blatu ?

 

A pardon :) tak ja pisałam o blacie (od razu jak ktoś ciekawy to wie :D). Nie mamy ogrzewania podłogowego więc kafle nie wchodziły w grę no i chciałam jednolitą powierzchnię na całym dole bo jest otwarty. Sprawuje się bardzo dobrze, niszczy szybciej niż gdzie indziej ale tu się chlapnie tu coś wyleje a jeszcze nie konserwowałam naszej podłogi, już czas najwyższy. Pokryta olejowoskiem, dziś zrobiłabym olejowaną :yes: bo jest milsza w dotyku i lepsza w konserwacji choć bardziej kłopotliwa.

 

Agatah, nawyki to nie wszystko. Gości nawyków nie nauczę to raz. A dwa - zdarza się że coś skapnie pod szklankę która stoi i nie wiemy o tym, że tam mokro. Po trzecie w trakcie robienia kuchni blaty były przykryte kartonami, dom nieogrzewany i pod kartonami zebrała się wilgoć. Tu nawyki nie pomogą, zrobiła się czarna plama i już. Na szczęście szlifowanie i oejowanie wyrównało i jest ok.

 

U nas wszystkie gniazdka obok sprzętów :yes:

Edytowane przez yokasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja zawsze ustalam gniazdka obok sprzętów AGD żeby był do nich dostęp .. a włożenie kabla nad lodówkę przed jej włożeniem raczej nie jest możliwy chyba że ktoś jest cyrkowcem ..hhee , miłego , Piotr

 

co jesli po prawej jest tylko cargo wysokie jak lodowka potem juz sciana, a obok lodówki z lewej zamrazarka niska do zabudowy do szafki 60 ?

czyli kabel musial by miec 120 cm aby trafił do szafki nastepnej :( pod zlew.

apropos jesli ktos jest na etapie może zmierzy jakiej długosci są kable do lodowek do zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie techniczne - dlaczego w rysunkach technicznych lodówki do zabudowy gniazdko jest umieszczone zawsze nad lodówką ?

 

mam gniazdka na dole i posrodku lodówki i nie wiem czy przerabiac aby jednak było u góry?

Prawdopodobnie chodzi o awarię sprzętu i mozliwosc jej odłaczenia od prądu ..... czy cos innego ?

 

Ja mam akurat SBSa wciśniętego w meble także mogę w razie co cos podpowiedzieć z praktyki. Generalnie trzeba wnikliwie przeanalizować dane techniczne danej lodówki zwykle są odpowiednie rysunki które pokazują co i jak. niektóre lodówki wymagają nie akceptowalnych odstępów z boku do góry i z tyłu np. Beko czy Sharp. Wybrałem Bosch/Siemens bo tutaj odstępy boczne są minimalne, SBS wentylowany jest przez cokół. Z tyłu też może być niemal do ściany dociśnięta - ale wtedy producent zaznacza, że ciut więcej lodówka zużyje prądu. Przód niestety musi wystawać jak ma być na styk z meblami. W praktyce jest to drzwi+uszczelki. Wtedy bezpiecznie można otworzyć drzwi w pełni aż dojdą do ogranicznika nie obijając się o szafkę obok czy rączkę piekarnika który mam z boku.

Samsung kiedyś miał model umożliwiający zabudowanie na równo (specjalna konstrukcja zawiasów i boków lodówki) ale już nie ma jej w ofercie od 2 lat chyba. Wszystkie inne sprawiają większy lub mniejszy problem - zwykle większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

262572_10200614279333637_839864168_n.jpg a to moja kuchnia

mam pytanie czym pielegnujecie swoje fronty lakierowane w kuchniach ? mam czarne lakierowane fronty i utrzymanie ich w czystosci nie ejst proste gdyz widac "palce" ;) moze ktos zna dobry preparat ktory rowniez nie zostawia smug i jest delikatny...

Edytowane przez monika0109
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wykończenia - płyn do szyb moze uszkadzać powierzchnie (nawet jeśli nie zrobi tego od razu, to moze osłabiać lakier).

 

U mnie najlepiej sprawdza się czysta woda (najpierw przecieram wilgotną szmatką, a potem lekko poleruję suchą mięciutką). Trzeba uważać też na materiał, z jakiego wykonana jest ściereczka - niektóre moga rysować.Dodam, zę u mnie fronty białe, więc moze nie tak wymagajace jak czarne. W sumie moje w ogóle nie są wymagające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie iwem jak do czarnych, ale ja przy białych dostałam od wykonawcy zakaz uzywania płynu do szyb. Wyłącznie woda plus delikatne detergenty.

 

Czarny czy biały chyba bez różnicy. Samochodowy czarny jest delikatniejszy od białego - biały jest najtwardszym lakierem (podobno). A te lakiery do frontów to chyba też nie "plakatówki" więc takie środki nie powinny im zaszkodzić. W białym może chodzi bardziej o ryzyko zabarwienia bo wiele płynów do szyb jest np niebieskich - żeby się lepiej z czystością kojarzyć ;P BTW to palce raczej zejdą od zwykłej wody z dodatkiem kropli płynu do naczyń czy innego delikatnego środka. Ja staram się frontów nie dotykać - na szczęście mam uchwyty - a dużo nie brakło aby ich nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakichs przerobek, bo nie za bardzo wiem o co chodzi/ pierwszy raz wstawiam tu fotki, wiec moze cos zrobilam zle.... prosze o sugestie.

 

chodzi o ta biel, razaca.. masz moze zdjecia bez lampy? bo kuchnia wyglada interesujaco...tylko ten blask, jakby slonce po oczach dawalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...