Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja do tej pory własnie sama wodą i miękka sciereczka je czyszcze ale myslalam ze moze sa specjalne preparaty do takich frontów... próbowałam jeszcze pronto w sprayu do delikatnych powierzchni ale na dłuższa mete tez nie wiadomo czy nie osłabi lakieru..

 

Czysta miękka szmatka, woda i nieagresywny środek chemiczny do czyszczenia wystarczy w zupełności, aby kuchnia lśniła :) Trzeba tylko pamiętać, żeby nie czyścić mebli lakierowanych (dotyczy to też pokrytych folią bądź akrylem) środkami na bazie wosku, które nadają się tylko do mebli drewna litego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od dawna przeglądam forum muratora i w końcu zdecydowałam się napisać. Nasza budowa jest na etapie stan surowy otwarty jeszcze przez miesiąc, ale czekamy na elektryka i muszę zaplanować moją kuchnię. Jestem w niej pewna tylko dwóch rzeczy. Pierwsza to, że spiżarka będzie przerobiona na szafę wnękową, a pod oknem chcę umieścić zlewozmywak, niestety reszta pozostaje znakiem zapytania i liczę, że może ktoś już doświadczony jest w stanie mi pomóc:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziewczyny potrzebuję pomocy. Stoję przed wyborem okapu wyspowego typu tuba i mam ogromny problem który wybrać, ma służyć jako pochłaniacz.

Proszę o wypowiedzi kobitek, które takowe użytkują, a w wątku takie dość często się one pojawiają, więc proszę pomóżcie mi wybrać. Moje kryteria to w miarę cichy i łatwy w czyszczeniu, a może macie jakieś swoje patenty w czyszczeniu tych okapów? Opinie jakie spotykam, przy tych sprzętach to "trudność utrzymania w czystości":bash:

Pomóżcie, proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używałaś już wcześniej jakiegoś? Niestety chyba z definicji o tego typu sprzęcie można powiedzieć, że jest "trudny do utrzymania w czystości". Wszystko przez to, że BARDZO szybko na okapie zaczyna zbierać się lepki nalot (zwłaszcza jeżeli często smażysz - parujący olej albo oliwa to chyba najmocniej brudzą). Rozwiązanie jest prozaiczne, ale uciążliwe - okap trzeba myć codziennie, albo raz w tygodniu męczyć się z warstewką zaschniętego osadu i kurzu :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziewczyny potrzebuję pomocy. Stoję przed wyborem okapu wyspowego typu tuba i mam ogromny problem który wybrać, ma służyć jako pochłaniacz.

Proszę o wypowiedzi kobitek, które takowe użytkują, a w wątku takie dość często się one pojawiają, więc proszę pomóżcie mi wybrać. Moje kryteria to w miarę cichy i łatwy w czyszczeniu, a może macie jakieś swoje patenty w czyszczeniu tych okapów? Opinie jakie spotykam, przy tych sprzętach to "trudność utrzymania w czystości":bash:

Pomóżcie, proszę...

 

polecam Ci okap wyspowy polskiej firmy Toflesz,mam czarny i uwierz mi ze wcale nie wymaga specjalnego czyszczenia, nie kurzy sie wcale i jest naprawde super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak.

rura na owoce kojarzy mi sie z rurą przy ktorej tańczą panienki w najcie.

moze jestem skrzywiony a nawet na pewno.......

 

Juz widzę jak robimy impreze z Mackiem a 2 nie całkiem ubrane panie kręcą sie dookoła.

Macku niebieski blat tez jest spoko moja mama ma podobny tez do bialej kuchni tylko w takie jak by kamyczki - ten blat.

 

Jak juz panie skonczą sie wyginac i gimnastykowac na tej rurce to na blacie kręcimy BIG blanta jaramy go i ta niebieska przerwa pomiedzy dolnymi i gornymi szafkami to okno statku kosmicznego przez ktore widzimy bezkres kosmosu.

 

oczywiscie prowadzimy dialog z kapitanem picardem z STAR TREKA w oddali majaczy ET na rowerze ale to juz po białym proszku ktorym lekko pudrujemy sobie noski.

 

firanka z prawej to wrota do teleportacji w ponadprzestrzen.

generalnie kazdy pomysł mile widziany tylko przydaly by sie lepszej jakosci fotki - a kuchnia inna niz wszystkie na pewno nie nudna.

 

dodam jeszcze ze więsza od mojej ale nie widzę uchwytów do szafek

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta niebieska przewa pomiedzy dolnymi i gornymi szafkami to okno statku kosmicznego przez ktore widzimy bezkres kosmosu.

 

Miałam podobne skojarzenia, jeszcze słowo "kapsuła" przyszło mi do głowy. Wrażenie to pogłębiają jeszcze te zaokrąglenia blatu i szafek.

Niebieskość na ścianie mogłaby być ciekawa, ale doły górnych szafek to dla mnie trochę za dużo. I ten blat też tak średnio mi się widzi. Mocny ten niebieski, chyba zbyt mocny. Całe wnętrze musi być bardzo charakterne, żeby to się obroniło.

 

Ponadto nie zrobiłabym tej rury na owoce:

1. wiekowa idea.

2. Nie lepiej kupić jakąś paterę na owoce, koszyk, miskę itp., zawsze można przestawić, wymienić? Nie jest tak zobowiązująca jak rura dość mocno rzucająca się w oczy.

 

Nie dało się zrobić jednego ciągu kuchennego? Wygodnie jest korzystać z takiej pokawałkowanej kuchni? Wizualnie mnie to nie przekonuje, choć oczywiście są sytuacje, gdy nie ma to tamto i taki mus.

 

Jeszcze jedna sprawa. Rozumiem, że chciałeś mieć większą przestrzeń między płytą a zlewem i dlatego upchnąłeś płytę na samym brzegu, ale uważam, że płyta musi być wycentrowana w stosunku do szafki pod nią, więc to oceniam jako błąd a nie kwestię gustu. Zresztą, wydaje mi się, że utrudniłoby mi to korzystanie z niej.

 

 

Dopisek:

Mógłbyś zrobić zdjęcie tej kuchni bez włączonego oświetlenia podszafkowego? Coś mi się wydaje, że działa na Twoją niekorzyść :)

Edytowane przez Gosiaczek!
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...