Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rozdzielacz co


Gość

Recommended Posts

Czy ktoś mógł mnie rozjaśnić jaką funkcję spełnia rozdzielacz CO bo mój instalator twierdzi że to nie potrzebny wydatek i podraża nie potrzebnie wydłuża ilość rur potrzebnych do rozprowadzenia po budynku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozdzielaczem co jest dokładnie tak jak z elektrycznym. Zamiast jednego dużego i niefunkcjonalengo obwodu pozwala na zainstalowanie kilku mniejszych bardziej funkcjonalnych. Każdy z nich możesz potem osobno zamykać (np by zdjąć grzejnik do naprawy, lub malowania), czy regulować im temperaturę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to nowa instalacja to polecam jak najbardziej system rozdzielaczowy:

1 nie masz żadnych kształtek zalanych w betonie rurę powinno rozprowadzać się z kręgu a co za tym idzie awaryjność spada do minimum

2 kwestia równowagi hydraulicznej

3 równomierne rozchodzenie się ciepła do każdego odbiornika

4 łatwość regulacji instalacji

itd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rino przeglądając forum naczytałem się różnych opini o systemie rozdzielaczowym raczej wszystkie pochlebne ale też nikt nie zakwestionował że doborze wykonana inst. klasyczna chyba nazywa się trójnikowa jest zła ?. Nie mam w projekcie żadnychb "udziwnień" proszę o proste korzysci wynikające w wyższości rozdzielacza nad typowym układem rodzina jest 3 osobowa budynek będzie od razu eksploatowany w całości, wykonanie instalacji jednorazowo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkcje o których pisze bart mam już w samym grzejniku termostat to regulacja temperatury a tzw. portki w grzejniku VK pozwalają mi go odpiąć bez wyłanczania instalacji, ewentualna wymiana rury co w razie uszkodzenia też chyba odpada bo jak przepchnąć rure miedzianą przez peszel w wylewce ?

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: MAKiN dnia 2003-03-03 20:32 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe zalety opisałem troszkę wyżej, nie widzę projektu, ale z reguły w tradycyjnym układzie jest kilka pionów c.o w rozdzielaczowym z reguły jeden, oczywiście z peszla w razie awarii jesteś wstanie rurę wyciągnąć, ale proponuję tu peszel twardy wtedy jest ok. Kształtki zredukowane do minimum a co za tym idzie mniejsze opory i tak to można ciągnąc:smile:.

Pozdrawiam RINO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK ZROBISZ WSZYSTKO TAK JAK POWINNO BYĆ TO NIC NIE MA SIĘ PRAWA STAĆ, NIE STRASZ LUDZI !!!!, RÓWNIE DOBRZE MOŻE IM ROZWALIĆ INSTALACJĘ TRADYCYJNĄ JEŻELI SĄ BŁĘDY W SZTUCE. PROSZĘ NIE POPADAJMY W SKRAJNOŚCI, ŻE COŚ JEST NAJLEPSZE A RESZTA TO DZIADOSTWO.

POZDRAWWIAM RINO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...