Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolbet B - czym usunąć ?


Kulin

Recommended Posts

ewa i aleksander, qcze z tą lutlampą nie idzie to najlepiej, coś tam schodzi, ale 20 cm poniżej leca mi rurki od wody i ogrzewania i nie chce ich przypalić. Zastanawiam się czy nie przykręcić na to regispu i wygipsować, tak aby zrównało się to z tynkiem. Nie mam innego pomysłu na to :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sp5es to jest wewnątrz budynku, garaż jest na niższym poziomie i wystaje troszkę fundamentu. W kotłowni przed włożeniem pieca, gość wytynkował i teraz ten tynk odpada na tej powierzchni gdzie była ta izolacja. Siatka i klej, ciekawe czy będzie to trzymać, czy nie odparzy tego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada jest prosta - bitumu nie trzyma się nic, oprócz kleju bitumicznego.

Stąd zalecenie usunięcia.

Sam w garazu miałem taki problem - 50 cm od dołu pas wysmarowany jakimś czarnym mazidłem nieznanej prowiniencji.

Przemalowałem moimi kochanymi farbami silikonowymi (gorszych nie miałem - to jedyna przyczyna). na razie się trzyma, co nie oznacza że robię tam próby na ścieranie, czy męczę materiał. Wg mnie przy pierwszym ruchu to poleci.

 

Jak zwykle w takich wypadkach radzę obudzić duch eksperymentatora - połóż co chcesz na 1 m2, a po wyschnięciu zacznij to mordować, odrywać, szorować itd. Jak odlezie, nie ma co robić. Jak się trzyma, nie wierz teorii, dokończ robotę.

 

Ot praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Po izolacji tarasu pozostało mi pół wiadra izolbetu. Jest to straszne świństwo, klei się i śmierdzi.

PYTANIE:

 

Czy ktoś wie jak się pozbyć IZOLBETU prawidłowo?

 

Podejrzewam, że jak wleję do kanalizacji, to zapcham ją całkowicie.

Czy wylanie tego pod drzewo spowoduje jego uschnięcie?

Czy po wylaniu tego na glebę, gleba będzie skażona?

Wylanie tego na beton lub asfalt podowuje zniszczenie betonu bo wszystko

się do niego klei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Gość M@riusz_Radom
Nie posiadam karty technicznej produktu.

 

No to kup te pół wiaderka ( kurier za pobraniem ) które ma forumowicz kilka postów wyżej. Na wiaderku pewnie coś będzie napisane. No i obie strony będą zadowolone ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, szukam...może cśos wyczytam

A mi wcale nie jest wesoło bo muszę na wo postawione ściany i fundamenty rozwalić :-? Nie można tego stosować do wewnątrz..ale kto by pomyslał ze to rakotwórcze ??

A może to zostawić?

 

Dowiedziałam się przypadkiem ;

http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/16062009-2145

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...