Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator "tymi ręcami" robiony


adam_mk

Recommended Posts

Podzielę się moim pomysłem na by-pass - taki właśnie planuję zrobić. Rysunek na szybko w paincie więc się nie śmiać proszę. Ta niebieska część to coś ala trójkątna skrzyneczka jakby (bardzo prosta) umieszczona na nawiewie oraz po prostu klapa która przymyka wymiennik albo by-pass.

by-pass.jpg

Edytowane przez Mr_Mabram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Właśnie kiedyś myślałem o takim siłowniku ale obawiam się, że skok może być trochę mały. Nie miałem w ręku takiego siłownika i nie wiem ile (mm) czy (cm) poptrafi się wysunąć.

Myślałem też nad.....hmm ... elektryczna antena od samochodu po małych przeróbkach? :) Też by się sprawdziła.

Zastanawiam się tylko czy podpiąć ten by-pass do tej samej komory co bezie filtr (tzn. np: wyciąć dziurę w tylnej ścianie komory obok wymiennika) czy może wejść trójnikiem w główna rura nawiewu przed reku i zastosować oddzielny filtr do by-passu.

Edytowane przez Mr_Mabram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt się nie zdecydował na zmianę to podaję liste osób wg. kolejności zgłoszeń na PW

 

mg81 - R3G220 - 2szt.

henry22 - R3G220 - 4szt.

gosciu01 - R3G220 - 2 szt.

Andrzej76 - R3G220 - 2szt.

tomano791 R3G220 - 2 szt.

grzeniu666 - R3G220 - 2szt.

 

Pozostałe osoby muszą poczekać do następnej listy jeśli nie chcą zmieniać wentylatorów

 

Do listy dopisał się jeszcze

slawek_wlkp - R3G 175 - 2szt.

 

Jeśli ktoś jest jeszcze chętny na R3G175 lub 190 to prosze dac znać na PW

 

Na pozostałe wentylatory trzeba czekać więc nie ma sensu płacenia za nie teraz gdy ich nie ma(nawet nie wiem czy jest taka możliwość)

Co do ceny to wzrasta ona 1 kwietnia i obejmuje także tę listę więc powinna być taka sama także za miesiąc czy dwa.

Chyba że wprowadzą następną podwyżkę ale tego nie wie nikt :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W końcu przebrnąłem przez cały wątek. Bardzo ciekawy zresztą. Zwracam się z następującym pytaniem: jakiej ceny na wentylatory R3G133-AE07-02 mogę się spodziewać jeżeli dopiszę się do grupy organizowanej przez pioos?

Jak z dostępnością tego modelu?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało mi się zrobić zdjęcia centrali.Patrząc z lewej strony mam czerpnię ,wywiew z pomieszczeń,nawiew do pomieszczeń i z prawej wyrzutnia.

100_9536.jpg100_9539.jpg100_9537.jpg100_9538.jpg

 

Wymiennik został wyjęty dla lepszej widoczności. Temperatury to odpowiednio:

czerpnia:6 st

wywiew :19,5 st.

nawiew :14,5 st.

wyrzutnia :9,4st.

By-pas sprawdzony i uszczelniony jak należy.Przyznam że zgłupiałem i nie wiem gdzie szukać problemu.Gdzieś w centrali ginie mi jakieś trzy stopnie C.(z ogólnie traconych 5st C):confused::confused:.Czy to ocieplenie centrali :confused: ale to już niedługo będę ocieplał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie klapki by-passu - jak rozumiem wcześniej przed wejściem do reku będzie przepustnica kierująca przed wymiennik lub za wymiennik (?) czy w takim razie nie byłoby tak, że wentyl i bez klapki weźmie sobie powietrze albo z dolotu albo z wymiennika (skąd będzie dopływ)?

 

Tak jak "Jani" wspomniał wyżej nie przewiduję żadnej dodatkowej przepustnicy, bo niby po co mam komplikowac jeszcze układ. Klapa zamyka jedno z okien i nawet jak wstawię trójnik przed obudową na dolocie swierzego powietrza to nie sądzę żeby powietrze szło kanałem który będzie zamknięty. Powinno iść tam gdzie łatwiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna lista

Zamykamy 3 kwietnia i realizujemy zakup.

 

mg81 - R3G220 - 2szt.

henry22 - R3G220 - 4szt.

gosciu01 - R3G220 - 2 szt.

Andrzej76 - R3G220 - 2szt.

tomano791 R3G220 - 2 szt.

grzeniu666 - R3G220 - 2szt.

slawek_wlkp - R3G 175 - 2szt.

danielw - R3G175- 2 szt

 

Proszę nie pytać o 133 i 220 nie są narazie dostępne

Osoby chętne na te modele muszą czekać do następnej listy zakupowej.

 

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica jest zbędna.

Tą przepustnicą jest właśnie klapa By-pass-u.

Przed obudową można dać trójnik (orłowy), albo zaplanować kanał dedykowany dla By-pass-u w obudowie.

 

Trójnik "Y" jak mówkisz albo zwykły "T" nawet też by podpasował. Myślałem o tymżeby kanał zaplanować w obudowie ale jest to trochę skomplikowane "rzeźbić dodatkowy tunel".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...