Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator "tymi ręcami" robiony


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sterownik wiekszością zdecydowaliśmy, że w miarę szybko będziemy załatwiać, chciałbym to zrobić do końca roku, czyli gdzieś w połowie grudnia.

Tutaj jeszcze dostałem zdjęcie zestawu od producenta:

 

A czy jak zamówimy go do końca grudnia to dostaniemy go przed końcem roku, czy nie ma szans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że jest szansa, będę w poniedziałek już uderzał z konkretnym zamówieniem, dam Wam znać na maila na kiedy by trzeba organizować pieniążki

aktualizacja listy:

- kulca

- kawiarz

- reku

- diabelski

- Mr_Mabram

- brachol

- Jedrych

Witam.

Jeśli można, dopisuję się do listy.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że jest szansa, będę w poniedziałek już uderzał z konkretnym zamówieniem, dam Wam znać na maila na kiedy by trzeba organizować pieniążki

aktualizacja listy:

- kulca

- kawiarz

- reku

- diabelski

- Mr_Mabram

- brachol

- Jedrych

 

 

A niech tam - tez dopisz mnie do listy.

Pytanie : czy ten steronwik psuje do wszelkich wentylatorow czy trezba kupic rozne wersje (kiedys tak bylo chyba) ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lista bieżąca:

 

- kulca

- kawiarz

- reku

- diabelski

- Mr_Mabram

- brachol

- Jedrych

- GL35

- agraf

- szczukot

sterownik nie jest uniwersalny, zakup dotyczy sterownika w wersji C czyli do sterowania wentylatorami EC (0-10V), choć jak negocjowałem warunki była mowa o mniejszej ilości, więc może jak by ktoś chciał inną wersję to da radę, jak ktoś będzie zainteresowany to zapytam

Edytowane przez kulca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Centrale wentylacyjne FlexiLine 300, 400 to urządzenia o zaskakująco kompaktowej budowie. Ich standardowym elementem

są wentylatory EC (komutowane elektronicznie),z pełną regulacją prędkości obrotowej."

czyli wersja C równiez do Twojego reku

ale dla pewności zajrzyj do środka i zobacz ile wyprowadzeń mają silniki

a jak teraz sterujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie teraz mam ten oryginalny "sterownik" - czyli przelaczanie mechaniczne 3 pozycyjne :(

Mozna bylo dokupic lepszy - ale i tak wg mnie cienki - za jakies 2 tys !

 

Musze jeszcze podpytac, czy mozna przedluzyc ten kabel powyzej 10m, i jak sie sprawdzi jak bedzie to zwykly kael telefoniczny/alarmowy 4-zylowy. Bo taki mam wlozony w sciane :( I stawiam, ze mam z 15m.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie teraz mam ten oryginalny "sterownik" - czyli przelaczanie mechaniczne 3 pozycyjne :(

Mozna bylo dokupic lepszy - ale i tak wg mnie cienki - za jakies 2 tys !

 

Musze jeszcze podpytac, czy mozna przedluzyc ten kabel powyzej 10m, i jak sie sprawdzi jak bedzie to zwykly kael telefoniczny/alarmowy 4-zylowy. Bo taki mam wlozony w sciane :( I stawiam, ze mam z 15m.

 

Fantom

Według producenta sterownika max10m .Ja połączyłem istniejący kabel i wyszło mi 18m.Nawet działa:rolleyes:bez problemu.Oryginalny kabel jest wykonany ze skrętki komputerowej (4pary) i pary są poskręcane czyli wychodzą cztery kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wreszcie!! ostatnia strona. Dobrze że taka robota że można trochę poczytać.

Ruszam z robieniem reku w styczniu tzn chciałbym ale jeszcze nic nie mam.

W sumie mogę zacząć od sterownika już go widzę na ścianie przy kominku:)

Na wiosnę wchodzi ekipa od gładzi i malowania więc musiałbym poprowadzić kabelki do sterownika tak jak pisał kulca skrętka 4 pary plus jeszcze jakieś zasilanie potrzebne będzie chyba. Najbardziej mnie martwi ta odległość bo do gwc glikolowego będzie około 15 m.

Wymiennik raczej ten klingenburg, wentyle wiadomo 220, Nie chce się rozpisywać na razie i was zanudzać koncepcjami jakie pow. itd. będę opisywał podczas roboty.

Potrzebne mi te wentyle ale nie pamiętam czy ktoś jeszcze szuka. Jak znajdę chwilę to popytam w Niemczech w firmach ciekawe jakie tu ceny. Mieszkam w Polsce ale na samej granicy, praca itd.

Generalnie od samego początku obudowe chciałem zrobić z samego styroduru 3 cm ale ja mam koncepcję wzmocnienia go profilami UD 30mm ( w celu skręcenia ścianek oczywiście przez uszczelki. Do xps generalnie nie wszystko się klei ale wystarczy przetrzeć tarką taką do styr. i jest git, nawet blachę można w miejscu montażu EBMów. Ciąć trzeba na gorąco (lutownica) ewentualnie nożykiem ale wtedy powoli bo twarde dziadostwo -nożyk potrafi pęknąć i nierówno wychodzi czasami ( fot. pare postów wcześniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wreszcie!! ostatnia strona. Dobrze że taka robota że można trochę poczytać.

Ruszam z robieniem reku w styczniu tzn chciałbym ale jeszcze nic nie mam.

W sumie mogę zacząć od sterownika już go widzę na ścianie przy kominku:)

Na wiosnę wchodzi ekipa od gładzi i malowania więc musiałbym poprowadzić kabelki do sterownika tak jak pisał kulca skrętka 4 pary plus jeszcze jakieś zasilanie potrzebne będzie chyba. Najbardziej mnie martwi ta odległość bo do gwc glikolowego będzie około 15 m.

Wymiennik raczej ten klingenburg, wentyle wiadomo 220, Nie chce się rozpisywać na razie i was zanudzać koncepcjami jakie pow. itd. będę opisywał podczas roboty.

Potrzebne mi te wentyle ale nie pamiętam czy ktoś jeszcze szuka. Jak znajdę chwilę to popytam w Niemczech w firmach ciekawe jakie tu ceny. Mieszkam w Polsce ale na samej granicy, praca itd.

Generalnie od samego początku obudowe chciałem zrobić z samego styroduru 3 cm ale ja mam koncepcję wzmocnienia go profilami UD 30mm ( w celu skręcenia ścianek oczywiście przez uszczelki. Do xps generalnie nie wszystko się klei ale wystarczy przetrzeć tarką taką do styr. i jest git, nawet blachę można w miejscu montażu EBMów. Ciąć trzeba na gorąco (lutownica) ewentualnie nożykiem ale wtedy powoli bo twarde dziadostwo -nożyk potrafi pęknąć i nierówno wychodzi czasami ( fot. pare postów wcześniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obciążalność styków to 3A, producent pisze że przy GWC glikolowym można pompę zamiast przepustnicy podłączyć, że ta jest wtedy zbędna

 

kulca jesteś pewien że jest to 3A a nie 0,3A gdzie to na stronie jest bo coś nie mogę znaleźć. Producent napisał to w mailu do ciebie?

To tak bardziej profilaktycznie pytam bo pompka obiegowa musiała by i tak na 3 biegu latać żeby brać te 0,3A ale może dzieciak przełączy czy coś przez pomyłkę..

Myślicie że moduł wykonawczy będzie można gdzieś przy reku na nieogrzewanym strychu pospinać? Puszka hermetyczna będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulca jesteś pewien że jest to 3A a nie 0,3A gdzie to na stronie jest bo coś nie mogę znaleźć. Producent napisał to w mailu do ciebie?

To tak bardziej profilaktycznie pytam bo pompka obiegowa musiała by i tak na 3 biegu latać żeby brać te 0,3A ale może dzieciak przełączy czy coś przez pomyłkę..

Myślicie że moduł wykonawczy będzie można gdzieś przy reku na nieogrzewanym strychu pospinać? Puszka hermetyczna będzie?

W załączniku wycinek z instrukcji, na końcu dane techniczne. Puszka jest hermetyczna, ma dławiki do przeprowadzania przewodów więc na strychu spokojnie może być

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...