Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator "tymi ręcami" robiony


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Za niecałe 10% robić sobie problemy z gwarancją? Daj zarobić sprzedawcom parę złociszy.

Rzecz w tym ,że takowych brak (sprzedawców). Mam tylko opcje zakupu u producenta , chyba że znasz kogoś kto rozprowadza te sterowniki dla klientów detalicznych.

Z e-maila producenta zrozumiałem, że nie ma on sieci sprzedaży bo robi te sterowniki na zamówienie. Nie ma popytu na takie rzeczy w ilościach handlowych.

Do kol.Szczukot : Jeżeli nie dojdzie do zamówienia grupowego to byłbym zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Sama sprzedaz uzalezniona bedzie od tego, co uda mi sie zrobic 'tymi recyma' na maszynce a Androidem ktora odpalam. Jak uda mi sie przeniesc tam to co mam do tej pory (pomiary temperatur w domu) i dograc sterowanie ogrzewaniem, to zrobie tez obsluge rekuperatora.

 

a jak masz zamiar przejść z androida na sterowanie wentylatorami? bo chyba ten sterownik to umożliwia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej czy jest jakaś aktualnie otwarta lista na wentylatory PAPST? A jeżeli nie to może są chętni?

 

Mi potrzebne są 2 szt. R3G220-AD17-02 lub 2 szt. R3G220-AE50-01 w zależności od ceny.

 

Witam.

Jestem zainteresowany zakupem 2 sztuk R3G220-AD17-02. Czy ktoś może doradzić gdzie można to nabyć w jakiejś przyzwoitej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do EBM do Warszawy, jak dzwoniłem kiedyś na serwis, bo myślałem że mi siadł jeden, gość wtedy proponował zakup nowego w cenie chyba tylko o 50 większej niż wyszło nam w zakupie grupowym. Powiedz, że z forum muratora dzwonisz i że jak Ci dadzą dobrą cenę to ich polecisz nastym forumowiczom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do EBM do Warszawy, jak dzwoniłem kiedyś na serwis, bo myślałem że mi siadł jeden, gość wtedy proponował zakup nowego w cenie chyba tylko o 50 większej niż wyszło nam w zakupie grupowym. Powiedz, że z forum muratora dzwonisz i że jak Ci dadzą dobrą cenę to ich polecisz nastym forumowiczom.

Dzięki za odpowiedź.

Czy ktoś mógłby mi podesłać jeszcze Program Klingenburga do obliczenia wymiennika?

[email protected]

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako nowy użytkownik forum witam serdecznie wszystkich entuzjastów VM , zamierzam sam robić wentylację u siebie w domu więc z zainteresowaniem przeczytałem cały wątek. Mam pytanko, czy ktoś robił u siebie instalacje na kanałach pcv ? jeśli tak to bardzo proszę o opinię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem skrzynkę tak jak miałem poprzednio, czyli wlot ciepłego od góry.

Tu parametry przy wlocie od dołu, nie umiem wyjaśnić skąd mniejsza temperatura na wlocie, czujniki są umieszczone jednakowo, w każdej wersji działały zamiennie.

Temperatury po lewej stronie od góry temperatura z czerpni, dół lewa temperatura na wyrzucie. GWC nie posiadam.

http://images.tinypic.pl/i/00491/cmcn6dxvli0g.jpg

A tu przy wlocie ciepłego od góry, czyli tak jak miałem kiedyś. Pomiary w obu wersjach robione przy takich samych warunkach temperatury, wilgotności.

http://images.tinypic.pl/i/00491/03dk3tn4tf05.jpg

Generalnie czuję, że teraz jest lepiej. Przy wlocie od dołu czułem leżąc na łóżku chłodny powiew, teraz nie ma tego wrażenia. Czyli komfort lepszy. Nie miałem okazji sprawdzić zamarzania, ale mrozów jest tak mało że nie ma to znaczenia. Tymbardziej że mam w sterowniku procedurę odmrażania.

Edytowane przez kulca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może spływający na ciepłą stronę wymiennika kondensat, odbiera ciepło płytom wymmiennika.

Ogrzania woda spływa do kanalizacji...

 

Przerobiłem skrzynkę tak jak miałem poprzednio, czyli wlot ciepłego od góry.

Tu parametry przy wlocie od dołu, nie umiem wyjaśnić skąd mniejsza temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś na 1000% pewien, że nie pomyliłeś czujników?

Na 100%

 

czyli brakuje 900% pewności ;)

Ja oczywiście sobie żartuję i dla mnie 100% wystarcza, bo przekonuje mnie to co widzę na zamieszczonych fotkach,...... ale teorie niektórych legły w gruzach. Krótko mówiąc, wygląda na to, że rysunki większości producentów są prawidłowe :D

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...