Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator "tymi ręcami" robiony


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś z was ma może dobry patent by wymienić samą matę filtracyjną a nie cała kasetę od centrali vents vut 200?

[ATTACH=CONFIG]353983[/ATTACH]

 

W zasadzie proste. Dorabiasz swoją "ramkę" pod tkaninę i po sprawie korzystając z tej kasety którą masz. Tylko w razie gwarancji ktoś przyczepić się może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A warstwę dać jedną czy można dwie? Pytam na "zapas", bo dopiero co kupiłem centralę a całą instalację planuję skończyć do końca maja.

 

Jedna filtru g4 wystarczy. Tylko filtr wymieniać co 2 -3 miesiące. Najlepiej sprawdzać jak wygląda i będzie wiadomo jaka częstotliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co pamiętam to ma.

Wciska sie na kilka sekund pierwszy przycisk chyba i przechodzi się na minimalne obroty jakie są ustawione w konfiguracji..

 

 

Fantom

Tylko trzeba pamiętać, że minimalne obroty to 10% mocy i niżej się nie da ustawić.

Można zrobic sobie mały (włącznik-wyłącznik) w obudowie sterownika i wykorzystać 2 przewody ze skrętki i podpiąć je pod styk przekaźnika w sterowniku, który jest odpowiedzialny za "presostat' i to wejście wysterować że jak zewrzemy styki naszego przełącznika to programowo w funkcji ustawiamy wentylator nawiew-wywiew "STOP",

wtedy się całkowicie zatrzymują dopóki nie rozewrzemy styku ponownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam. Planuję zakup sterownika Alres MSR-14 i mam pytanie do osób które go mają. Czy jest w nim funkcja zatrzymania wentylatorów (awaryjnie). W instrukcji na stronie nic nie ma. Funkcja jest mi niestety potrzebna przez wzgląd na kopcących sąsiadów (!). Pozdrawiam.

"szczukot" ma rację. Należy ustawić w setup'ie MIN na =0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Hmmm, co to miało być za reku z 20 wentylatorami ???

 

Fantom

 

Ja tez je mam i nawet więcej jak 20szt.i był to bardzo trafny zakup w sumie za jeden wentyl wyszło 8zł chodza juz 8miesięcy bez zarzutu umieściłem je w skrzynkach skrzynki wygłuszyłem wełną i jest naprawde cicho na max.a kupowanie wentyli za prawie 2tys.chyba mija się z celem to już lepiej kupic firmówkę a wczoraj zrobiłem sobie takie coś i zajęło mi to nie całą godzine.

20160529_175104.jpg

20160529_180028.jpg

20160529_175104.jpg

20160529_180028.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wentyle 6224 mają naprawdę dużo zalet, dla przykładu, nie ma prądu, podłączamy wentyle pod aku z auta i chodzą bez problemu bez żadnych dodatkowych przetwornic itp i pobierają około 12w/1 szt. Bez problemu chodzą też zasilane samym panelem PV :)

A gdzie ty mieszkasz ze wyłączaja ci tak często prąd u mnie jeśli się zdarzy cos takiego to raz w roku i przychodzi pismo że wyłączą a nawet jeśli by wyłączali to się chyba nie uduszę taszczyc akumulator na strych dla paru chwil w roku to dla mnie totalny bezsens zresztą na dzien w okresie letnim i tak wyłączam centrale a załączam na noc gdy jest chłodniej, i tu montaz panela PV też mija się z celem bo gdy świeci słońce to chyba lepiej nie wtłaczać gorącego powietrza do domu chyba ze taki panel byłby użyty do ładowania akumulatora ale tu już instalacjia robi się skomplikowana i bardziej awaryjna tymbardziej na strychu gdzie jest wszystko drewniane i większe ryzyko pożaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ty mieszkasz ze wyłączaja ci tak często prąd u mnie jeśli się zdarzy cos takiego to raz w roku i przychodzi pismo że wyłączą a nawet jeśli by wyłączali to się chyba nie uduszę taszczyc akumulator na strych dla paru chwil w roku to dla mnie totalny bezsens zresztą na dzien w okresie letnim i tak wyłączam centrale a załączam na noc gdy jest chłodniej, i tu montaz panela PV też mija się z celem bo gdy świeci słońce to chyba lepiej nie wtłaczać gorącego powietrza do domu chyba ze taki panel byłby użyty do ładowania akumulatora ale tu już instalacjia robi się skomplikowana i bardziej awaryjna tymbardziej na strychu gdzie jest wszystko drewniane i większe ryzyko pożaru.

 

no to fakt, takich awarii prądu są w roku może 1-2 razy po 2h każda i akurat wtedy gdy jestem w pracy :) z tym wtłaczaniem gorącego powietrza nie do końca bym się zgodził, są dni takie jak teraz - temp. około 20 st i pełne słońce. W mieszkaniu gdzie teraz mieszkam mam otwarte okna i jakbym je zamknął to w mieszkaniu zrobi się około 27st a z oknami otwartymi 24st. A pełne słońce+panel PV gwarantuje prace wentylatorów na pełnej mocy i duże przewietrzanie. To wszystko będę już testował jak zrobię instalację wentylacyjną i zamieszkam w przyszłym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...