Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt LUKRECJA GL304 pracownia ATRIUM


Recommended Posts

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 236
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

dom wszystkomający, ale...

1. kotłownia - jeśli zostawisz wejście z garażu, będzie służyła jako drugi przedsionek. Miejsce na przechowywanie tych wszystkich potrzebnych rzeczy - raczej symboliczne. Zostanie upychanie w garażu, w najgorszym wypadku jeden samochód trzeba będzie eksmitować.

2. wykusz w jadalni + konsekwencja tego na górze - balkon. Przy zwartej bryle budynku najbardziej ryzykowny punkt jeśli chodzi o ucieczkę ciepła. Z drugiej strony jedyna fantazja w projekcie.

3. łazienka na górze w sporej części zajęta przez skosy. Szkoda, że mija się z łazienką na dole, bo chyba jeden pion wszystkiego nie obsłuży (moja wiedza instalacyjna tak daleko nie sięga)

4. grzechem byłoby marnować ciepło z kominka i nie wspomóc ogrzewania góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj

Kupiłem ten projekt po długich poszukiwaniach. Najpierw długo był Jantar z APA Charkiewicz, ale koniec końców stanęło na Lukrecji. Kotłownia niezbyt duża, ale wielki garaż i tam można wygospodarować kącik gospodarczy. Chcę dobudować mu drewniany ganeczek, taki jak w Jantarze i mam zakusy aby zlikwidować ten wykusz (ryzalit) pozostawiając balkon - z powodów wcześniej opisanych - potencjalne miejsce ucieczki ciepła, no i kłopoty z izolacją balkonu. No i żonka chce aby między kuchnią a salonem zrobić przesuwane drzwi. Pokój nad garażem przeznaczymy na część gospodarczą - można zrobić pralnię - graniczy z łazienką, suszarnię i jeszcze zostanie kąt na garderobę. A niepotrzebne rzeczy - na strychu. Poza tym trudno mi było zauważyć jakieś większe wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dom prosty nie znaczy prostacki czy brzydki. Zresztą o gustach się nie dyskutuje, bo to rzecz względna. Osobiście uważam, że może dom nie jest porywający wyglądem, ale to też zależy jak go jeszcze wykończysz, jaka będzie kolorystyka itp. Poza tym dom prosty to mniejsze koszty i mniej problemów z budową. W porównaniu do GL 19, w którym podoba mi się jedynie układ kuchnia-jadalnia-salon (i to tylko przez podobieństwo do GL 41), w twoim projekcie przynajmniej pokoje mają regularny kształt. Kolejna zaleta całkiem spory salon i dwustanowiskowy garaż. No minusem może być usytuowanie WC dokładnie na wprost jednego z wejść do salonu. Z doświadczenia wiem, że bywa to co najmniej niezręczne.

 

Pozdrawiam i życzę (jeżeli jeszcze się zastanawiasz) podjęcia słusznego - własnego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 months później...
  • 5 weeks później...

Qrcze, nie zwróciłem na to uwagi. W bloku, gdzie od zawsze mieszkam, jest 2,85. Obecnie przetrawiam projekt http://www.boduch.pl/plan-z.php?planID=65&show=przekroj ale nie zwróciłem jeszcze uwagi na to, że jest tam tylko 2,55 m na parterze. . Też chyba będę musiał troszkę podwyższyć parter. Ale najpierw spytam po rodzinie i u znajomych u których bywam, jakie mają wysokości jako że nie zauważyłem aby było u nich za nisko.

Mieszkałem kiedyś na stancji w dworku, gdzie sufit był na wysokości 3,5 m. Ale powierzchnie były "troszkę" inne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robimy trójkątny daszek oparty na drewnianych słupach, tzn. robi architekt w ramach adaptacji. Jak będę miał gotowy projekt to wkleję zdjęcie. wydłużenie daszku spowoduje obniżenie linii dachu. On i tak jest wydłużony o jakieś 2-3 dachówki w stosunku do reszty ,a jak popatrzysz na przekrój to widać że brzeg daszku pokrywa się z podestem przed drzwiami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robimy trójkątny daszek oparty na drewnianych słupach, tzn. robi architekt w ramach adaptacji. Jak będę miał gotowy projekt to wkleję zdjęcie. wydłużenie daszku spowoduje obniżenie linii dachu. On i tak jest wydłużony o jakieś 2-3 dachówki w stosunku do reszty ,a jak popatrzysz na przekrój to widać że brzeg daszku pokrywa się z podestem przed drzwiami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ponizej zamieszczam opis zmian jakie wprowadzamy do projektu (tylko kosmetyka):

 

* parter

- parter podniesiony o 0.5 pustaka

- rozmieszczenie drzwi w wiatrolapie bedzie takie jak w projekcie Tosiek

- scianka dzialowa miedzy kuchnia a salonem zostanie wyduzona o ok. 80 cm

- okno w kuchni poszerzone do 180 cm

- z tylu garazu dodatkowe drzwi na srodku i po 1 szerszym oknie po bokach

 

* pietro

- okna nad wykuszem proste/zwykle

 

Wciaz zastanawiam sie co zrobic z daszkiem nad wejsciem. Raczej zamienie go

na daszek 2-spadowy. Zamierzam tez dodac czesciowe zadaszenie tarasu - daszek 2 spadowy podparty 2 kolumnami.

 

Jezeli macie jakies uwagi dot. projektu gl304 lub pomysly na daszek nad wejsciem to prosze podzielcie sie nimi na forum.

 

Gdyby byla mozliwosc obejrzenia domku "na zywo" w okolicach Bydgoszczy w promieniu do 150 km to chetnie skorzystam. Zdjeciami domku lub/i z budowy tez jestem zainteresowany. Prosze o info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...