Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OPINIE NA TEMAT FIRMY BUDOWLANEJ


Recommended Posts

no właśnie, jedni piszą że dobrze budują inni że źle... tak jest nie tylko z tą firmą, ale ze wszystkimi o których mowa jest na tym forum. Najlepiej jest chyba pojeździć po budowach, jeżeli jest taka możliwość porozmawiać z inwestorami... zawsze jest tak że nie da się każdemu dogodzić, bo jak ktoś się chce doczepić to na pewno znajdzie powód. My na 100% będziemy chcieli budować z firmą, jeszcze nie mamy wybranej, ale jeździmy na pierwsze spotkania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie,

Pragnę wszystkich zainteresowanych ostrzec przez firmą BM-System Lech Karpowicz, Karakule 100 (woj. podlaskie), NIP 9660229759, Regon 050055634.

 

Człowiek na początku sprawia wrażenie bardzo mądrego, obiecuje złote góry, itd...

 

...po 10 miesiącach nie udało mu się wykończyć mojego domu w stanie surowym zamkniętym, za wszystkie roboty kazał płacić sobie z góry (a ja głupi płaciłem). "Fachowiec" zawsze bez pieniędzy, nie posiada nawet 50 PLN na paliwo... Nie płaci swoim podwykonawcom (tynkarzom, pomocnikom, itd..)

 

Budowa w wykonaniu tego fachowca to jeden wielki "syf". W koło walają się butelki, paczki po papierosach, stare opony, które nie wiadomo po co fachowiec przywozi. W sumie wyrzuciłem już trzy kontenery odpadów komunalnych. Człowiek nie szanuje narzędzi (po co ma szanować, kiedy wszystkie kupuje za kasę inwestora na bieżąco, a po rozstaniu zabiera je ze sobą - bo są przecież jego włansością), materiałów budowlanych, ani też roboty (ani swojej własnej, ani też czyjejś).

 

...w sobotę nie wytrzymałem i wyrzuciłem go z roboty. Dzisiaj sam wziąłem tydzień urlopu i od rana spędzam czas poprawiając partaninę w.w Pana.

 

Począwszy od poddasza, gdzie miał wykonać izolację wełną, zamocować płytę GK, okna i podłogę... odkręcam dzisiaj karton-gips, a tam między krokwiami zero wełny :( Profile same "tańczą" :( Podłoga skrzypi :( Prąd niewyprowadzony :( - po prostu masakra.

 

Pierwsze piętro to istna żenada :( Pralnia dramat, podwieszane sufity nierówne, ściany bardzo niestarannie poszpachlowane, posadzki krzywe (największe nierówności to około 1,5 cm).

 

Parter to również dramat. Wiecznie odpadający sufit w sypialni, porozwalane jarzeniówki, nieskończona elektryka, w nowych tynkach i gładziach wyryte dziury - młotem :( pod przewody elektryczne, które miały być wcześniej zatynkowane :(

 

1. Posadzki na pierwszym piętrze są krzywe.

2. CO, wod-kan, elektryka nieskończona

3. Tynk z sufitu w salonie odpada

4. W koło domu tragedia

5. Klamki w oknach pourywane

6. Schody na poddasze nie skończone

7. i wiele, wiele innych

 

"Fachowiec" wyciągnął ode mnie kupę pieniędzy, praktycznie nic z założonych rzeczy nie skończył. Na szczęście podpisał ze mną umowę cywilno-prawną o wykonanie robót budowlanych, więc sprawy na bank tak nie zostawię i spotkamy się w Sądzie.

 

Dla wszystkich zainteresowanych usługami w.w "Pana" mogę pokazać własną budowę oraz pokazać zdjęcia, które sukcesywnie wykonuję.

 

Największy żal mam sam do siebie, że dałem się zrobić w konia przez Pana "Złotoustego". Zamiast płacić mu po wykonanej robocie dostawał kasę przed.

 

Jeszcze raz wszystkich przestrzegam przed firmą BM-System Lech Karpowicz, Karakule 100 (woj. podlaskie), NIP 9660229759, Regon 050055634.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam damian jak mozesz to podeslij kilka fotek z tej " roboty " tego pana na maila [email protected] i jakis tel kontaktowy do siebie a o tym panu to slyszalem tez duzo ilu on ludziom pieniedzy nie poplacil to szkoda slow oszust naciagacz partacz w dodatku , bo kto kladzie tynki a pozniej robi bruzdy na przewody malo tego swoim pracownikom podaje inne nazwisko dla zmylenia by przy niewyplaceniu mogli szukac ale wiatru w polu he wiec jak mozesz podeslij filka fotek i jakis tel do siebie dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam nadzieję, że na dobry wątek trafiłam, bo wielkość tego forum trochę mnie przeraża. Przymierzamy się właśnie do budowy domu i szukamy firmy, która zbuduje w całości. O kilku, z którymi rozmawiamy znalazłam jakieś wątki na forum, o innych nie. Zapytam więc zbiorowo o doświadczenia z Arkadą (tego trochę jest), z Wellmade (też jest), Dach-mur (znalazłam jeden wątek), Espiro (tu wyszukiwarka nic nie pokazuje) i AAG-Bud (też nie znalazłam). Będę wdzięczna za wszelkie opinie. Wyceny dostałam też od firm Cupriak, Złotniccy i Joda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam damian jak mozesz to podeslij kilka fotek z tej " roboty " tego pana na maila [email protected] i jakis tel kontaktowy do siebie a o tym panu to slyszalem tez duzo ilu on ludziom pieniedzy nie poplacil to szkoda slow oszust naciagacz partacz w dodatku , bo kto kladzie tynki a pozniej robi bruzdy na przewody malo tego swoim pracownikom podaje inne nazwisko dla zmylenia by przy niewyplaceniu mogli szukac ale wiatru w polu he wiec jak mozesz podeslij filka fotek i jakis tel do siebie dziekuje

 

Na prośbę Piotra i żeby nie być gołosłownym wklejam parę fotek prezentując obraz tego co zastałem po tym "wspaniałym" fachowcu.

20110912301 [640x480].jpg

20110913374 [640x480].jpg

20110913387 [640x480].jpg

Edytowane przez -=Damian=-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszych wydarzeń z firmą BM-System Lech Karpowicz.

 

Dzisiaj dostałem ze sklepu, z którego mój wspaniały "fachowiec" brał materiały budowlane, faktury wystawione na moje nazwisko. Wszystko byłoby OK (bo 10.09.2011 zakazałem wydawania towaru dla tego Pana), gdyby fakt, że nim napisałem maila do sklepu, to powyższy Pan tam się pojawił i dobrał sobie na moje konto na parę stówek materiałów i narzędzi. Dział sprzedaży rozkłada ręce, gdyż dopiero po zaistniałym fakcie zakazałem wydania towaru.

 

Moim skromnym zdaniem to kradzież, wyłudzenie, itp. bo skoro go zwolniłem z roboty, a on pojechał do sklepu i nabrał sobie na zaś materiałów...

...co na ten temat sądzicie?? Zgłosić to organom ścigania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Czy ktos zna te Firme Budowlana?

Inter-Bis

 

Przedsiębiorstwo Prywatne

 

ul. Wyb. M. J. Piłsudskiego 21/7

 

37-700 Przemyśl

 

 

 

 

 

Biuro Techniczne

 

ul. Swojczycka 38/213

 

51-501 Wrocław

 

Nigdzie nie moge znalezc opinni o tej firmie. Ta Firma jest chetna do podjecia sie dla mnie budowy domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Witam.

Chciałbym odświeżyć wątek dotyczący firmy Wellmade. Interesuje mnie kontakt z klientami, którzy wypowiadają się niezwykle pochlebnie o firmie Wellmade na jej stronach. Poszukuję również opinii osób, które wypowiadały się w tym wątku i innych a byli/są klientami Wellmade. Jakie wnioski i czy wszelkie problemy zostały rozwiązane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
UWAGA na firmę JOKER. Pan Juliusz Słowikowski z Mysłowic w 2012 roku wykonywał na moje zlecenie wykończenie wnętrza domu. oto moje obserwacje: jakość - słaba (nierówno położone płytki, gładzie mało "gładkie", kilkakrotne wykonywanie tych samych prac), terminowość - gdyby nie potrzeba wykonywania tych samych prac kilkakrotnie, to kto wie może by się wyrobili, po wykonaniu około 90% prac zniknęli - niestety z kasą. Musiałem brać następną firmę do wykończenie. Teraz próbuję wyegzekwować poprawki (żle zmontowane geberity) ale kontakt z Panem Słowikowskim jest niemożliwy (widząc kto dzwoni nie odbiera lub traci zasięg).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
  • 2 months później...
Jeśsli będziecie mieli jakikolwiek kontakt z firmą Instalmiro ktorej szefem jest p. Bialachowski to uciekajcie jak najszybciej. Nie dosyć że stracicie pieniądze, to w dodatku zostaniecie z robotą zleconą skonczoną w polowie. Tylko same klopoty przez tego czlowieka. Są problemy z odzyskaniem pieniędzy i unika nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witaj, budowalem z ta firma, okradli mnie na okolo 80tys zl. Wlasciciel Pana Bartek Matysiak to cwaniacsek i oszust. Oszukal w łodzi prawie kazdy wiekeszy skald budowlany i wiele ludzi. Mamosa z ul mokrej , budowal tez hotel na bodajze Beskidzkiej, tez okradl. Trocka z izabelina. Sprawa jest na prokuraturze na łódz, górna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 1 month później...

Z czystym sumieniem polecam firmę "Expansionem". Świadczą usługi remontowe i wykończeniowe kompleksowo. Mają swojego elektryka i hydraulika z uprawnieniami. Solidni, dokładni, terminowi i co najważniejsze wykonali remont w przystępnych cenach. Gładzie, zabudowy z karton gipsu, glazura i terakota i inne wykonali bez zastrzeżeń.

 

Firma "Expanisonem": 791-102-660

 

https://www.facebook.com/pages/Expansionem/887052424650241?sk=timeline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Niestety nie polecam współpracy z firmą Szulbud z Nasielska a wręcz stanowczo odradzam!!!. Mieliśmy to nieszczęście i daliśmy się nabrać na dobre wrażenie wstępnych rozmów i ustaleń realizacyjnych przez p. Szulińskich. Budują aby skasować pieniądze i zapomnieć. Żadnych przemyśleń na temat jak coś zrobić lepiej, mnóstwo błędów i generalnie należy ich unikać. Wady i usterki wykonawcze, a przede wszystkim liczne niezgodności z projektem, ważące na istotnych elementach budynku. Oczywiście w każdej chwili służę dowodami potwierdzającymi wszystko co mam do powiedzenia na temat Szulbud-u. Po przyznaniu się do ewidentnej fuszerki budowlanej, Pani Jolanta umawia się na poprawienie swojej pracy i oczywiście nie pojawia się w umówionym terminie. PARTACTWO, NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ, NIEKOMPETENCJA, KŁAMSTWA to jest w mojej ocenie obraz współpracy z p.Szulińskimi z Nasielska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...