Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PRALNIA - gdzie wygospodarować miejsce, jak urządzić


Zalekawasaki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 340
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli nie ma miejsca przy łazienkach, to już lepiej w piwnicy, niż zagracać ładne łazienki, ale powinien być zsyp.

Ja mam pralnię w bloku - ok.3 m2, a w pralni - zabudowa stanley z wysuwanymi ogromnymi koszami na bieliznę brudną i czystą, ale do prasowania, regały na chemię, kosmetyki, żelazko, suszarki do prania, miski, deska do prasowania i rękawnik i różne takie bzdurki. Do tego półki na ręczniki i bieliznę pościelową.

W nowym domku pralnia będzie miała około 15 m, albo i więcej, ale będzie tam też kocioł, zlew gospodarczy, suszarki będa rozstawione, tak samo deska do prasowania . Chcę zrobić ciąg najtańszych mebli kuchennych, żeby w szafkach można było trzymać różne gratki, a blat na zlew i na takie różne techniczne prace.Będzie też kącik z maszyną do szycia.Chcę tam wyłożyć glazurą i terakotą, aby było czysto i miło, w końcu te parę godzin w tygodniu będzie sie tam prasować.W dodatku ja mnóstwo rzeczy robię "własnymi ręcami" - więc to będzie też taka mini pracownia.To będzie bardziej suterena niż piwnica, bo z normalnym oknem na normalnym poziomie, tylko 2.2 m wysokości.No i dobre światło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ciekawą poradę. Zainteresował mnie pomysł połączenia pralni razem z pomieszczenie technicznym gdzie jest kocioł ogrzewania. Czy nie ma jakiś przeciwskazań technicznych. Czy w twoim przypadku to konieczność (oszczędność miejsca), czy też są jakieś dodatkowe zalety takiego rozwiązania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy dom z piwnicą. Jak sądzicice czy warto umieścić w niej pralnię. Jeśli tak co powinno się znaleźć na jej wyposażeniu, a co nie. Jakie powinny być jej wymiary i minimalna powierzchnia. Podzielcie się doświadczeniami :lol:

 

Odpowiem na pierwsza tylko czesc pytania - wg mnie napewno warto.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy dom z piwnicą. Jak sądzicice czy warto umieścić w niej pralnię. Jeśli tak co powinno się znaleźć na jej wyposażeniu, a co nie. Jakie powinny być jej wymiary i minimalna powierzchnia. Podzielcie się doświadczeniami :lol:

 

Jesli juz budujesz dom z piwnica to na cos te metry nalezy przeznaczyć.

Najlepiej własnie na wszelkiego rodzaju pomieszczenia pomocnicze jak pralnie np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pralni będzie kocioł gazowy, więc estetyczny i nie będzie przeszkadzał.Zobaczę,jak to będzie po wymurowania i zamontowaniu tych wszystkich urządzeń, być może wybuduje się tam małą ścianke do przesłonięcia.Nie chcę po prostu dzielić zbytnio pomieszczeń, żeby nie narobić sobie klitek, w dodatku po co dodatkowe koiszty na ścianki, ościeżnice, drzwi.

Radzę przeszukać temat zsypu do pralni.Ciekawe pomysły!Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Do tego wszytkiego co juz wczesniej napisano dodam jeszcze, ze mam zamontowaną mała wannnę długosci 1m wyżej niż wanna do kapieli. W przypadku konieczności prania recznego nie trzeba bedzie sie nisko schylać.

Anka

Dzięki za podpowiedź. Mojej żone bardzo spodobał się pomysł z wanną. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Do tego wszytkiego co juz wczesniej napisano dodam jeszcze, ze mam zamontowaną mała wannnę długosci 1m wyżej niż wanna do kapieli. W przypadku konieczności prania recznego nie trzeba bedzie sie nisko schylać.

Anka

 

Wanna w piwnicy to dobry pomysł, bo myty pies pazurami nie porysuje "wyjsciowej" wanny dla gospodarzy umieszczonej na wyzszej kondygnacji niż piwnica. To pomysł dla tych co maja psa oczywiscie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

mam pytanie do wszystkich, ktorzy juz uzytkuja swoja pralnie

- jakie powinny byc jej minimalne wymiary, zakladajac, ze ma w niej zmiescic sie pralka, suszarka bebnowa, ze dwie suszarki stojace, deska do prasowania, kosz na brudna bielizne i sama nie wiem co jeszcze ...

 

chodzi mi o to, ze chcialabym aby moja pralnia byla funkcjonalna i nie okazala sie jakas mala klitka w ktorej tylko pralka sie zmiesci a rozkladajac suszarke nie bede mogla dojsc np do okna ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pralnię malutką ale jest w niej wszystko co potrzeba i jeszcze poruszać się można...akurat za kominem jest wnęka w której idealnie mieści się pralka..w trakcie stawiania ścianek działowych już było wiadomo że tam musi być pralka...toteż uwaga...po prostu wyobraź sobie sprzęty lub narysuj na podłodze i wyobraź sobie swój ciąg technologiczny prania...i pomieszczenie samo się narysuje...u mnie jest pralka potem suszarka stojąca potem deska do prasowania...miejsce na kosze na brudną bieliznę,,,i mały ale zawsze zlewik w narożniku....wszystko sie miści a pomieszczonko może ma 1,5x1,5 m2....grunt to ustawność,,,,noi oczywiście OKNO.... u mnie jest płaciowe -pamiętaj żeby było z atestem do pomieszczeń tzw. mokrych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...