Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PRALNIA - gdzie wygospodarować miejsce, jak urządzić


Zalekawasaki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 340
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam pytanie do wszystkich, ktorzy juz uzytkuja swoja pralnie

- jakie powinny byc jej minimalne wymiary, zakladajac, ze ma w niej zmiescic sie pralka, suszarka bebnowa, ze dwie suszarki stojace, deska do prasowania, kosz na brudna bielizne i sama nie wiem co jeszcze ...

 

chodzi mi o to, ze chcialabym aby moja pralnia byla funkcjonalna i nie okazala sie jakas mala klitka w ktorej tylko pralka sie zmiesci a rozkladajac suszarke nie bede mogla dojsc np do okna ....

 

 

szafa

jeszcze powinna tam być

żeby było gdzie odwieszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pralnię dużą, ponad 30 m2, w wysokiej piwnicy, z oknem i dodatkowym anwiewen, gdyz jest tam takze piec gazowy. Pralnie jest jednocześnie suszarnią i prasowalnią. Jest tez szafa, do ktorej od razu odkładamy posciel i reczniki. Ubrania niestety musimy nosić do odpowiednich garderób :wink: :D :D . Jest bardzo funkcjonalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Mam pralnię w piwnicy - duże pomieszczenie ok 30 m2, tam jest też brodzik, umywalka i kibelek, ma być sauna kieeeedyś :roll: Obok - w kotłowni - suszę pranie. Ale przydałby się szyb, którego nie mam, bo moje dziecko młodsze ciągle coś brudzi i muszę biegać po schodach. Dużym plusem pralni w piwnicy jest to, że w części mieszkalnej nie słychać pralki. (Prasuję niestety w jadalni, bo muszę mieć małego na oku.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
ja na te potrzeby zaadaptowałem poddasze garażu (strych). Zamiast dachu wielospadowego zrobiłem dwu spadowy i okno w szczycie. Wejście mieści się na poziomie spocznika schodów na poddasze (z dwoma schodkami w górę). Z kanalizacja i wodociągiem nie było problemów bo przez ścianę graniczy łazienka na poddaszu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie w zupełnosci!

 

jesli pralnia to tylko koło sypialni bo tam mamy brudne ciuchy! nie wyobrazam sobie zeby biegac z praniem z dołu na górel albo z gory na dol.

 

my sypialnie bedziemy mieli na gorze i tam tez pralnie. dodatkowo jeden balkonik zeby mozna bylo suszyc pranie na powietrzu i zeby nie trzeba bylo biegac z nim na dol!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...