Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PRALNIA - gdzie wygospodarować miejsce, jak urządzić


Zalekawasaki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 340
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moja pralnia do remontu, więc zdjęć nie będę zamieszczać, bo za piękna nie jest. Ale mam w niej wannę, obecnie dużą. Po remoncie mam w planach zmienić ją na taką małą metrową. jest to wygodne, bo można uprać w niej jakiś dywanik z łazienki, czy coś ręcznie. Kąpię tam też psa i większe kwiatki, płukam ścierki itp. Dlatego uważam, że powinna być, jeśli miejsce na to pozwala.

Co do koszy na brudną bieliznę, to jestem trochę zboczona, bo mam ich kilka, ale mniejszych (na jeden wsad do pralki). Na białe, czarne, czerwone z różowym, zielone z niebieskim, beżowe z żółtym :wink: :lol: No i na rzeczy do gotowania, typu ręczniki czy pościel. Wszystko zależy od miejca,, jakim dysponujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś zakładałam podobny temat:

 

http://forum.muratordom.pl/pralnia-wszelkie-pomysly-mile-widziane,t142551.htm

 

moja już prawie gotowa - inspiracje właśnie powyżej ;) - jak zrobię zdjęcia to wkleję. Mam podniesioną wanienkę 70x100 + miejsce na pralkę, suszarkę i kosze na bieliznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie w tej chwili zamówiłam suszarkę Siemensa WT46560BY.

Mam juz pralkę Siemensowską z której jestem bardzo zadowolona (1400obr/min).

Będę ustawiała w słupku - nad pralką, z wykorzystaniem specjalnego łącznika i zamontuję też wąż do odprowadzania kondensatu do kanalizacji, wiec będzie bezobsługowa.

Zdecydowałam się na najbardziej energooszczędny model A+, bo przeliczyłam, że 4 suszenia prania (dobrze wywirowane na 1400), praktycznie zniwelują mi się w kosztach z brakiem prasowania :-) (min 3h w tygodniu 2,4KW żelazko). Przy klasie B dopłacałabym rocznieok. 250-270zł a róznica w cenie pomiędzy interesującymi mnie modelami była ok. 800zł.

 

Nie myślałam o suszarce, ale spotkalismy się ostatnio ze znajomymi, którzy nas na taki sprzet namówili.

Faktycznie wkurzało mnie rozwieszanie i suszenie na kilku suszarkach prania weekendowego (wtedy idzie 4-5 pralek) a potem zbieranie i prasowanie. Według nich większość rzeczy, pod warunkiem poskładania od razu po zakończeniu suszenia, nadaje się bez prasowania do ubrania, prasują tylko koszule męskie :-). Oby, też na to liczę, tym bardziej, że mąż sam sobie je prasuje.

W dodatku podobno idealnie zbiera sierść z ubrań (przetestowanli na sobie 1 duzy pies i dwa futra kocie :-)) - a ja mam 2 koty, w tym długowłosego :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pralnia (13 m2) jest urzadzona/umeblowana w nastepujacy sposob:

• umieszczona na cokole wanna metalowa (dlugosc 1.2 m),

• pralka,

• suszarka kondensacyjna,

• 2 pojemniki na brudne ubrania

• pojemna szafa stojaca do przechowywania:

- zapasow proszkow, plynow, roznych srodkow chemicznych, sciereczek, gabek

- papieru toaletowego, chusteczek higienicznych, papieru kuchennego

- roznego rodzaju trzonkow (miotly oraz koncowki do mycia posadzek, szyb, etc.)

- misek, wiaderek

• plaskie szafki wiszace z artykulami aptecznymi i zapasem kosmetykow

 

Poza tym pomieszczenie to jest wyposazone w grzejnik plytowy i jest podlaczone do systemu wentylacji mechanicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest toaleta, wanna, zlewozmywak dwukomorowy, głęboki, pod nim szafka, większa szafa (wysuwana na dole, w której znajdują się kosze na pranie i półki u góry na środki chemiczne), krzesło i oczywiście pralka. Tyle. Suszarnia jest gdzie indziej, prasowalnia też nie w tym samym pomieszczeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dabell i jak sie sprawuje Twoja suszarka?

Ja wlasnie pierwszy raz wlaczylam swojego Siemensa (tylko ze to ten bez pompy ciepla, WT46S513PL) i jestem zalamana: wszystko jest strasznie wygniecione, a mialy byc T-shirty do szafy :cry: :cry: :cry: Nie wlaczylam wprawdzie opcji zmniejszajacej zagniecenia (kolejne pranie do testow w trakcie ;)) ale i tak jestem zniesmaczona... Albo moze cos jeszcze zle robie?

 

Generalnie jest miekie (ale nie zeby jakies nie-wiadomo-jak) i pachnie proszkiem. Do tego jest calkiem suche. I tu kolejne pytanie: czy Ty tez masz progamy bawelniane: do prasowania, do szafy, bardzo suche i extra suche? Bo na tym do szafy JEST suche, to jakie jest przy tych wyzszych??? I po co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiejsze suszarki automatyczne dzielimy na: ewakuacyjne i kondensacyjne.

 

Ewakuacyjne wymagają podpięcia do wentylacji. Są prostsze w konstrukcji i tańsze ale co raz trudniej dostępne i stosunkowo energochłonne...

 

Kondensacyjne nie potrzebują podpięcia do wentylacji, choć niektóre modele mają opcję podpięcia do kanalizacji (Miele, Bosch, Siemens itd. - choć w przypadku tych dwóch ostatnich firm będzie konieczne dokupienie specjalnego zestawu). Obecnie najpopularniejsza na rynku forma urządzeń suszących. Troszkę więcej o suszarkach pisałem tutaj. Tam są też wypowiedzi użytkowniczek.

 

Co do modelu to zwróć uwagę na zużycie energii, jeżeli masz zamiar suszyć większość prania to każda kWh będzie na wagę złota i w tym przypadku bierz pod uwagę tylko urządzenia w klasie energetycznej A. Klasę B traktuj jako ostateczność gdyż zakładając, że wykonasz około 300 cykli suszeń w ciągu roku to oszczędność w tym przypadku sięgnie blisko 300zł... Więc w przeciągu 3 lat odrabiasz różnicę w cenie.

 

A ja świadomie wybrałam suszarkę klasy B (1,600 zł), różnica w cenie między klasą A to ok. 1,500 - czekać z 5 lat na zwrot tej rónicy - nie bardzo się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiejsze suszarki automatyczne dzielimy na: ewakuacyjne i kondensacyjne.

 

Ewakuacyjne wymagają podpięcia do wentylacji. Są prostsze w konstrukcji i tańsze ale co raz trudniej dostępne i stosunkowo energochłonne...

 

Kondensacyjne nie potrzebują podpięcia do wentylacji, choć niektóre modele mają opcję podpięcia do kanalizacji (Miele, Bosch, Siemens itd. - choć w przypadku tych dwóch ostatnich firm będzie konieczne dokupienie specjalnego zestawu). Obecnie najpopularniejsza na rynku forma urządzeń suszących. Troszkę więcej o suszarkach pisałem tutaj. Tam są też wypowiedzi użytkowniczek.

 

Co do modelu to zwróć uwagę na zużycie energii, jeżeli masz zamiar suszyć większość prania to każda kWh będzie na wagę złota i w tym przypadku bierz pod uwagę tylko urządzenia w klasie energetycznej A. Klasę B traktuj jako ostateczność gdyż zakładając, że wykonasz około 300 cykli suszeń w ciągu roku to oszczędność w tym przypadku sięgnie blisko 300zł... Więc w przeciągu 3 lat odrabiasz różnicę w cenie.

 

A ja świadomie wybrałam suszarkę klasy B (1,600 zł), różnica w cenie między klasą A to ok. 1,500 - czekać z 5 lat na zwrot tej różnicy - nie bardzo się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

My rowniez mamy taka wanne "podwieszana"....juz teraz (jeszcze nie mieszkamy) suuuper sie sprawdza i naprawde polecam takie rozwiazanie.

 

na zdjeciu obok wanny jest miejsce na pralke...ktorej sie jeszcze nie dorobilismy :):)

 

http://img504.imageshack.us/img504/9131/dscn2548ds8.jpg

Witam!!!

gdzię mozna kupic taką wanienke ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Nie jestem pewna czy to do mnie ale odpowiem :D U mnie górna krawędź wanny jest na wysokości 80cm i jest mi wygodnie (mam trochę ponad 1,70 wzrostu) Taka wanna to naprawdę super sprawa, można przeprać większe rzeczy typu koc/legowisko dla psa, opłukać dużego kwiata, wykąpać owczarka niemieckiego i spaniela jednocześnie.. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważny jest dobór odpowiednich sprzętów, pralki suszarki itp. Wentylacja w pomieszczeniu pralnianym musi działać sprawnie, nawet trochę na wyrost, bo tam gdzie jest pralka i suszarka, robi się bardzo wilgotno i ciepło. dwa razy sprawdzić uszczelnianie, - żeby uniknąć ew. pleśni. na tym nie powinno się oszczędzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...