Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jestem znudzona monotoni? ?ycia.


znudzona

Recommended Posts

Czytam Was; tryskacie humorem, energią, entuzjazmem, a mi nic

juz nie chce się.

Mam 44 lata, męza od 22 lat tego samego,dzieci na studiach, pracę stale tę samą, nawet na trasie: dom-praca-dom nie zmieniło się nic od 20 lat. Tych samych znajomych, sąsiadów.

Jejku jak wieje nudą w mym zyciu.

Z nudow większy mam apetyt a więc i większą wagę, mieszkam w takiej pipidowce, że nawet na spacer nie ma gdzie pojśc.

Największą atrakcją jest podjadanie ciasteczek przed telewizorem, spanie, wstawanie, nudna praca, nudni ludzie i nudna JA.

Nudnie brzydka pogoda w naszym kraju.

Jak to zmienić?

Przydałby mi sie jakis wyjazd za ocean? Zobaczyc innych ludzi,

obyczaje, by moc spojrzec z dystansu na swe życie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej, skoro jest Ci nudno, to dobrze trafiłaś :smile:

Tu, przy odrobinie własnej inicjatywy, możesz nieźle się rozerwać :lol:

Głowa do góry i trzymaj się FORUM ! Wiosna tuż, tuż, słoneczko świeci coraz odważniej- dobrze będzie.

A że mąż od 22 lat ten sam ? To tylko powód do radości.

Że dzieciaki studiują - toż to sama radość.

Więc nie bądź taka Znudzona i zaglądaj do nas częściej :smile:

Ciepło pozdrawiam. Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..witaj znudzona:smile: :smile:

 

...tak musisz tu zagladac czesto...:smile: ale i do kawiarenki wpasc na kawke ...

Maż od tylu lat ten sam??? Kobeto ciesz sie..:smile: i dzieci bez problemowo chca sie uczyc...tez powód do radosci:smile:

Wolisz klopoty z mezem..i dziećmi? chyba nie...

Wiec glowa do góry...:smile:

Teska

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze sprobujesz jakiegos rekodziela? niekoniecznie haft czy robotki na drutach, ale witraze albo plecenie koszykow czy makramee? fotografia? teraz mozna robic takie cuda w komputerze! Potem mozesz swoje produkty ofiarowywac rodzinie i przyjaciolom w prezentach urodzinowych... Nie kpie, naprawde! Teraz tak malo wlasnej pracy ofiarowuje sie innym. Myslalas moze o wolontariacie? Szpital dzieciecy? hospicjum? Jak zaczniesz myslec o przyjemnosciach innych, a nie wlasnych, to moze uda ci sie przezwyciezyc wlasne znudzenie. zobaczysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-03-10 17:31, znudzona wrote:

Czytam Was; tryskacie humorem, energią, entuzjazmem, a mi nic

juz nie chce się.

Mam 44 lata, męza od 22 lat tego samego,dzieci na studiach, pracę stale tę samą, nawet na trasie: dom-praca-dom nie zmieniło się nic od 20 lat. Tych samych znajomych, sąsiadów.

Jejku jak wieje nudą w mym zyciu.

Z nudow większy mam apetyt a więc i większą wagę, mieszkam w takiej pipidowce, że nawet na spacer nie ma gdzie pojśc.

Największą atrakcją jest podjadanie ciasteczek przed telewizorem, spanie, wstawanie, nudna praca, nudni ludzie i nudna JA.

Nudnie brzydka pogoda w naszym kraju.

Jak to zmienić?

Przydałby mi sie jakis wyjazd za ocean? Zobaczyc innych ludzi,

obyczaje, by moc spojrzec z dystansu na swe życie?

 

" Quod sit futuram cras, fuge quaerere, et quem fors dierum cumque dabit, lucro appone, nec dulces amores sperne, neque tu choreas, donec virenti canities abest morosa" ( Horacy ) Unikaj pytań, co będzie jutro, a każdy dzień, jaki da ci los, za zysk uważaj i nie gardź słodyczą miłosną, dopóki z dala jeszcze od ciebie, młodego, drażliwa starość !.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pozdrawiam Znudzoną

i pozdrawiam MA za Twoje pomysły o robótkach tworczych które ja nazywam zabijaczem wolnego czasu. Ja właśnie robię sweter na drutach dla męża i postanowiłam do końca marca go skończyć. Szukam sobie roboty zimą, bo jak budowa się skończy to nie ma co ze sobą zrobić i głupie mysli do głowy przychodzą. Trzeba znaleźć sobie hobby, lub inne zajęcie.

Znudzona uśmiechnij się już wiosna !!!

Piszesz, że trochę kilogramków się nazbierało. Nie przejmuj się ja też mam trochę sadełka ale z tym właśnie walczę i postępy są.

Chociaż mój mąż twierdzi, że woli mnie "przy kości" bo jest się do czego przytulić he he. Może zrób sobie dietkę oczyszczającą, pogimnastykój się w domu namów koleżankę razem raźniej. To ci się humor polepszy. Jak będziesz chciała pogadać więcej zapraszam na priva.

:wink: Pozdrawiam emems.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie zapraszaj Znudzonej na priva, bo w końcu nie dowiemy się, czy posłuchała czyichkolwiek rad i czy jej smutki przeszły :sad: Prawdę mówiąc, bardzo mi brakuje jakiegokolwiek odzewu ze strony osoby, która założyła wątek. A może to po prostu podpucha?

Pozdrowienia dla wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znudzona:

 

Precz ciasteczka i precz nuda

Kosmetyczka czyni cud

W małą czarną wciśnij ciało

Jakby tego było mało

Zmień fryzurę wraz z kolorem

Wciel się w nową żony rolę

Zaproś męża na kolację.

Napisz później kto miał rację.

 

ps

Jedne sobie to chwalą, inne nie są zadowolone,

Gdy "atrakcyjność" ich męża rośnie o znudzoną żonę!

 

powodzenia

Ania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znudzona? Każdy popada w rutynę życia jeśli go nie zmienia,nie urozmaica ,jednostajność to nuda więc na przeciw przygodzie :lol:

Ja np.uwielbiam zmiany wszelakie ,mam już 6 pracę /każda z innej branży/mimo mych 30 lat.W każdej potrafię się znaleźć ,choć aktualna bardzo mi odpowiada,mimo to myslę np.o dodatkowej działalności gosp.

Pomysł budowy domu zrodził się również z chęci jakiejś zmiany w życiu .Dobrym lekarstwem na tego typu chandry są podróże -te dalekie i nawet te bliskie/ ja np.lubię objeżdżać samochodem okoliczne wioski ,wycieczki do lasu itp/ ,wszelki rodzaj aktywności fizycznej ,zadbanie o własny wygląd - bo to bardzo ważne ,kosmetyczka,basen,fryzjer ,nowy ciuch.

a najważniejsze to posiadanie jakiegoś/jakichś hobby ,film,książka w ogóle-cokolwiek aby nie zgłupieć.

Może to i podpucha ale temat dla każdego z nas :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emems, ja po prostu nie mam wolnego czasu. Jak ostatnio zrobiły mi się dwie godziny luzu, to zrobilam górę pierogów ruskich. Troche siedzę w internecie, a tak poza tym to... chyba im więcej lat przybywa, tym codzienność jest bardziej zajmująca (czyt.: zajmuje więcej czasu) i momentów bez przydziału coraz mniej. Kiedyś wymyśliłam sobie kurs włoskiego, uczyłam sie roboty srebrnej biżuterii itp. Prawda, którą ja propaguję jest inna niż ta, którą proponuje Agnes: jak najmniej zajmować się sobą, wszystko co się robi - robić w konkretnym celu i zapomnieć o tym, że remedium na smutki to kosmetyczka, basen, fryzjer, nowy ciuch.

Pozdrowienia dla wszystkich na tym forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-03-12 12:42, ma wrote:

emems, ja po prostu nie mam wolnego czasu. Jak ostatnio zrobiły mi się dwie godziny luzu, to zrobilam górę pierogów ruskich. Troche siedzę w internecie, a tak poza tym to... chyba im więcej lat przybywa, tym codzienność jest bardziej zajmująca (czyt.: zajmuje więcej czasu) i momentów bez przydziału coraz mniej. Kiedyś wymyśliłam sobie kurs włoskiego, uczyłam sie roboty srebrnej biżuterii itp. Prawda, którą ja propaguję jest inna niż ta, którą proponuje Agnes: jak najmniej zajmować się sobą, wszystko co się robi - robić w konkretnym celu i zapomnieć o tym, że remedium na smutki to kosmetyczka, basen, fryzjer, nowy ciuch.

Pozdrowienia dla wszystkich na tym forum!

 

Dziwne? :eek: To zajmowanie się sobą jest działaniem bezcelowym????

Czyli wygląd i zdrowie nie ma nic do rzeczy ????

Jakaś przedpotopowa prawda,bo wiadomo że sport i aktywność fizyczna podnosi poziom endorfin /odpowiedzialne za dobre samopoczucie/ zapobiega wielu chorobom ,otyłości i w ogóle wszystko co dla nas najlepsze.A odrobina egoizmu żadnej kobiecie nie zaszkodziła wręcz przeciwnie ,jest bardziej szanowana i siebie również bardziej szanuje .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem,że ten egoizm nie jest przymusowy.

Jestem w stanie uwierzyć,że niektórym endofrin dostarcza zrobienie góry pierogów ruskich,a już na pewno patrzenie jak najbliżsi wsuwają je z zapałem.

:smile:

ps.Pierogów nie potrafię robić,ale inne rzeczy tak.

Liczę na przepis.:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes,

Moje "jak najmniej zajmować się sobą" nie mialo oznaczać zaniedbania, ale raczej nieskupianie się na sobie - ja po prostu nie poszłabym nigdy do kosmetyczki czy na zakupy W CELU poprawienia sobie samopoczucia. Ogólnie, wcale nie jestem przeciw tężyźnie fizycznej i dobremu wyglądowi, ale moim celem nie jest moja sylwetka czy strój oraz moje dobre samopoczucie, ale raczej skuteczność w pracy, dobre funkcjonowanie domu, zdrowie i zadowolenie mojego otoczenia itp. Z tego wyniknie, niejako pośrednio, moja satysfakcja z życia.

Dobre samopoczucie to nie tylko dobre mniemanie o sobie. Jednocześnie, skupiania sie na sobie nie nazwałabym egoizmem, chyba że jest celem samo w sobie. I wydaje mi się, że trudno wywalczyć szacunek dla siebie egoizmem. Altruiści zawsze zdobywali więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgodzę się to nudne ,czasem potrzebuję stabilizacji ale gdy ona trwa za długo szukam urozmaicenia ale to kwestia osobowościowa ,każdy jest inny. a lubię wlaczyć,działać ,zdobywać .Stres-gdy nie jest nadmierny jest naprawdę dobrym bodźcem .

A rozczulanie się nad sobą/inaczej skupianie-to nie jest dobre wyjscie/i tego nie preferuję ,ale nie wyobrażam sobie zaniedbania własnej osoby ,braku ruchu,byle jakie włosy ,wszystko musi być dopracowane-jestem pedantyczna cóż i lubię dbać o siebie to mi sprawia ogromną przyjemność i jest relaksem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...