Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie

Sezon budowniczy rozpoczęty :) Pogoda dopisuje.U nas wszystko do przodu,zaczynamy od piwnic (rzut na zdjęciu)...Zamieszczamy również zdjęcie z placu budowy (sprzed tygodnia),w następnym tygodniu wylewamy strop...Powodzenia dla wszystkich !!

http://images25.fotosik.pl/211/36aba6852792f0e7.jpg

http://images24.fotosik.pl/213/2de345358748cc78.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej,

 

Drążę temat wizualizacji ;)

Tym razem łazienka na "górze"

 

http://images24.fotosik.pl/214/a244951d4d90988b.jpg

 

http://images30.fotosik.pl/213/4dd8d2838b7e1919.jpg

 

Nie chcieliście mi odpowiedzieć dlaczego mam się bać elektryka, to odpowiedzcie proszę, czy mam się bać instalatora :D

 

P.S. Zmniejszyłem zdjęcia, gdyż "rozwalały" układ forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w takim razie mam pytanie, jak udało Ci się rozwiązać problem kanalizacji, że umieściłeś kibelek w "drugim" końcu łazienki.

 

Czy masz pion kanalizacyjny w gabinecie?

 

Bo jeśli nie tam, tylko w pom. gosp. to przy zachowaniu potrzebnego spadku rura kanalizacyjna musiałaby biec Ci pod sufitem w gabinecie a w samym pom. gosp. to chyba by wychodziła na wysokości głowy :lol: :lol:

 

Pewnie więc jakoś ciekawie to rozwiązałeś, więc przyznaj się jak? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Barwniacy :)

 

Tomku: problem kanalizacji rozwiązałem w dość specyficzny sposób, a mianowicie totalnie przeprojektowałem parter. Garaż wywaliłem na zewnątrz zamieniając go w wiatę. ;)

Mój gabinet jest z "przodu" - tam gdzie był garaż. Rozwiązanie to spowodowało, iż łazienka na dole jest już przyzwoicie duża, a żona w "swojej" pralnio-suszarnio-prasowalni ma miejsce, by w sposób tańczący prasować moje koszule i jej bluzeczki.

 

Sly: program to Arch Cad - mam koleżankę, która pozwala mi się pobawić, swoim oprogramowaniem również ;). Dodatkowo należy Ci się nagroda: bezbłędnie rozszyfrowałeś układ 1x 4 mego komina (który nota bene jest dokładnie za grzejnikiem drabinkowym).

 

Największy problem to wanna, mimo że podniosłem (jak większość z Was) ściankę o jeden pustak, to za Chiny ludowe nie chce się zmieścić bliżej ściany i trochę mnie martwi tem straszny, wielki podest...

 

A teraz czekam na Wasze odpowiedzi w kwestii ilości punktów oświetleniowych. Z elektrykiem rozmowa się przeciągneła na przyszły tydzień, gdyż za pieniądze kolegi ( u którego wcześniej pracował) wyjechał sobie na tydzień do Egiptu.

 

ehh... dlaczego mi były durne studia w głowie, zamiast wyuczyć się porządnego fachu? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo należy Ci się nagroda: bezbłędnie rozszyfrowałeś układ 1x 4 mego komina (który nota bene jest dokładnie za grzejnikiem drabinkowym).

W sobotę lecę do Polski - odbiorę osobiście :D

 

ehh... dlaczego mi były durne studia w głowie, zamiast wyuczyć się porządnego fachu? :p

Przy takim stwierdzeniu należałoby się też zastanowić w jakim kraju się urodziliśmy :roll: Ale faktycznie, gdyby człowiek to wiedział to po podstawówce by się na jakąś budowę załapał 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly: program to Arch Cad -

Czy dokładnie taka jest nazwa :?: Bo wydaje mi się, że ArchiCAD :?:

 

Bo jeśli tak to już "kupuję" :wink:

 

Masz rację. Kupuj, kupuj, tylko zrezygnuj z jednej łazienki :D A jak jesteś w miarę oszczędny w planowanych "wodotryskach", to za równowartość ArchiCada możesz mieć nawet dwie :p

P.S. Mam rzut poddasza w pdf'ie - czy wiecie jak przerobić to na np. jpega, aby wrzucić na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile płacicie za czas, w którym można sobie tak poprojektować dowoli? :wink:

 

Ja wczoraj do 24tej układałem sytropian i teraz wszędzie widzę te cholerne rurki, przez które pomieszczenie 3,5m2 układa się 2 godziny.. :evil:

 

A jeszcze żeby było weselej, to o 21szej zadzwonił gość od wylewek, że jednak się nie wyrobi i że jutro nie przyjedzie.. On w sobotę może być..

To ja się pytam, po co ja brałem ten urlop?!?! :o

 

I tak z każdym budowlanym dniem przybywa mi rok życia.

Powinnismy pod koniec budowy zamieszczać na forum nasze zdjęcia porównawcze z przed i po :lol: Coś jak przy kuracji odchudzającej :D

 

Ja w każdym razie osiwieję chyba jeszcze tym miesiącu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Wam poukładali rurki od CO i wody. U mnie goście od rurek powiedzieli, że rurki najlepiej kłaść przed tynkami zaraz po chudziaku, a podłogówka po styropianie (z tym się zgodzę). No i poukładali rurki od CO i CWU bezpośrednio na chudziaku. Po czasie doszedłem do wniosku, że przez to będą duże straty ciepła (ciepła woda na cyrkulacji i grzejniki), bo przecież taki peszel, czy też otulina z gąbki (ma chyba 5mm) prawie wcale nie chroni przed stratami ciepła i będzie to uciekało w chudziak.

Tak więc pod wszystkie rurki będe tera kładł folie i styropian. Pewnie pomieszczenie 3,5 metra będę kładł pół dnia.

A Wy jak macie?

Pozdrawiam

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zgapiłem i mam teraz rury cwu na chudziaku :( I teraz zastanawiam się, bo lada moment kładę folię i styropian, czy wyjąć te klamry przytrzymujące te rury do chudziaka (są co 3m, więc nie jest ich dużo) unieść wszystko i włożyć pod spód folię i 5cm styropianu?

Warto poświęcić na to czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...