Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam.

Odnośnie pisma, które zapewne dostaną wszyscy nabywcy projektu.

Jestem po konsultacji i wyjasnieniach z Panią Sukiennik, projektantem dachu "Barwnego" w biurze konstrukcyjnym pana Biryło .

Według tego co powiedziała problem pojawił sie po katastrofie w Katowicach, w zeszłym roku, po której to zostały zaostrzone wymagania konstrukcyjne. Stare były spełnione, natomiast aby spełnić nowe należy wprowadzić poprawki naniesione w projektach późniejszych.

Starają się też upewnić, czy wykonawcy na poszczególnych budowach wykonywali dachy zgodnie ze sztuka budowlana (bardzo miło z ich strony). Chociaż jest to działka Kierownika budowy, oni chcą to sprawdzić ze swojej strony i ewentualnie coś doradzić, jeżeli będą jakieś wątpliwości.

Na wcześniejszych stronach (sprzed roku lub coś około) Pani Sukiennik wypowiadała się już odnośnie dachu.

Mi potwierdziła słuszność naszych modyfikacji, chociaż nie twierdziła, że są one obowiązkowe. Nasz góral zalecił belki narożne 22x18 zamiast 20x20, oraz podwójne jętki. Pani konstruktor stwierdziła jedynie, że te dodatkowe jętki mogłyby być prostopadle w stosunku do pierwotnych.

Dla spełnienia nowych norm zalecała zamocowanie belek narożnych do murłat dodatkowo za pomocą blaszanych profili.

Całość problemu znowu jest chyba trochę rozdmuchana, ale dla osób mających wątpliwości podaje numery telefonów:

Biuro projektowe pana Biryło: 091-4281823

Tam można otrzymać nr do pani Doroty Sukiennik i skonsultować wszystko dokładnie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie dach nie trzeszczy. Miejmy nadzieję, że się nie zawali. Krokwie dałem 18x22, dałem też prostopadle dodatkowe jętki. O ile dobrze pami,ętam były też dawane dodatkowe blachy na łączeniu krokwi narożnych z murłatą. Murłata 14x14. Dach wydaje się naprawdę bardzo stabilny.

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Moglby mi ktos przyslac wymiary pokojow i garazu z projektu Barwnego ? Poprosze na email tmk5252 @ gmail.com . Dzieki.

 

A która wersja barwnego?

 

OK dzieki juz mam, murator mi wyslal. Wersja postawowa. Chcialem sprawdzic czy ten prysznic sie zmiesci do lazienki na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Moglby mi ktos przyslac wymiary pokojow i garazu z projektu Barwnego ? Poprosze na email tmk5252 @ gmail.com . Dzieki.

 

A która wersja barwnego?

 

OK dzieki juz mam, murator mi wyslal. Wersja postawowa. Chcialem sprawdzic czy ten prysznic sie zmiesci do lazienki na dole.

Tylu osobom się zmieścił to i Tobie się zmieści :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnych słupów. I śpię spokojnie.

 

Witam, Planujemy z zona zakup projektu Barwny wersja podstawowa. Przed zakupem mamy kilka pytan do osob,które juz wybudowaly ten domek:

 

Łazienka na dole:

1. Jak sie sprawuje u Panstwa prysznic na dole w łazience. Czy nie jest za ciasno ? Mam na mysli lazienke zrobioną tak jak w tym projekcie: http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=373

 

Łazienka u góry

2. Czy ustawienie ubikacji w lazience na pietrze jest OK. Jak to sie sprawdza na codzien. Chcemy podniesc sciane kolankowa o 24 cm (jedna cegle). Czy wystarczy jedno okno w łazience na pietrze ?

 

Schody

Jakie Panstwo zastosowaliscie schody ? Czy schody tak jak w projekcie są wygodne ?

 

 

Dzieki za wszelkie informacje od osob, które juz mieszkaja w Barwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Łazienka na dole

Układ mam trochę inny niż przedstawiony w projekcie Delikatny. Kibelek i prysznic jest tak samo natomiast umywalka jest narożna. Przy takim ustawieniu w łazience jest bardzo wygodnie ii naprawdę wydaje się dużo więcej przestrzeni niż jest w rzeczywistości.

2. Schody mam zabiegowe betonowe, na razie nie wykończone. Chodzi się po nich wygodnie.

3. W łazience na górze mamy dwa okna, ścianka kolankowa podnisiona o 1 pustak. Pod oknami kibelek i bidet - na razie nie zamontowane, ale wydaje się że będzie OK.

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny układ. 66m2 salonu z otwartą kuchnią robi wrażenie. Garderoba przy sypialni - rewelacja. To drugie pomieszczenie 3m2 to łazienka? Przy takiej dużej powierzchni parteru pokusiłbym się o wygospodarowanie dwu małych pomieszczeń:

 

- spiżarki

- pomieszczenia na szczotki, odkurzacze, środki czyszczące itp.

 

Ciekaw jestem poddasza, macie zrzut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomieszczenie 3m kw. to rzeczywiście łazienka - trochę mała, ale na górze bedzie większa...

 

Z tą spiżarka to dobry pomysł, tylko gdzie byś ją wygospodarował - może pójdziemy tym tropem...

 

Rzut poddasza:

 

http://images27.fotosik.pl/322/7377e0ef62823d4f.jpg

Tam na pewno znajdzie się miejsce na szczotki w pom. gosp. 14m kw.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich Barwniaków! :)

Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami projektu Barwny C132 wersja podstawowa (lustrzane odbicie). Jesteśmy na etapie papierologii - w tej chwili adaptacja projektu. Od dawna śledzimy wątek (przeczytany "od deski do deski") i stwierdzamy z całą pewnością że jest to bezcenna skarbnica wiedzy (nawet robiłam notatki :p). Budować zamierzamy w okolicy Bielska-Białej. Wiemy że na forum udzielały się osoby z naszej okolicy (Pszczyna, Cieszyn) i tu prośba do Nich: Czy można zobaczyć w realu wasze Barwne domki? Prosimy o kontakt [email protected] Pozdrawiamy gorąco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nasz domek jest w stanie surowym zamkniętym. Właśnie wkracza elektryk i hydraulik.

Zamierzamy tak jak większość z Was upchnąć prysznic na dół (powiększyliśmy łazienkę do komina), planujemy też podłogówkę w przedpokoju, kuchni i łazienkach.

Trochę martwię się o kuchnię, nie wiem gdzie umieścić kuchenkę... przecież tam, gdzie jest w projekcie nie ma żadnego wyciągu, wentylacji...

Skasowaliśmy połowę spiżarni na rzecz wiatrołapu i kuchni, zastanawiam się, czy w tym miejscu nie umieścić kuchenki, czy ktoś z Was tak ma albo planuje?

pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiamy sie nad tym projektem, czy ktoś buduje na śląsku (bielsko-biała, katowice, Gliwice lub okolice)? Jeśli tak i ma juz zadaszony domek to prosze o info bo chcielibysmy zobaczyć na żywo domek jesli by była taka możliwość. Najlepiej wariant I ale ten podstawowowy projekt też może być bo jest podobny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...