Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Barwniaków,

Jesteśmy na etapie szukania wykonawców. Czy już robiliście wycenę ile za stan surowy otwarty: robocizna i matriały? Wykonawcy za murarkę + więźba dachowa od 23 do 35 tys, pokusiliśmy się o wycenę na generalne wykonawtwo pod klucz, ale cena zwaliła nas z nóg - 650tys, po odrzuceniu bajerów typu brama na pilota itp wyszło 550 tys. Ale daliśmy też do innej firmy za stan developerski wyszło 280 tys (bez c.o.),

 

Ja piep..... :D

650tys??? :o :o :o

swiat powariował :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Barwniaków,

Jesteśmy na etapie szukania wykonawców. Czy już robiliście wycenę ile za stan surowy otwarty: robocizna i matriały? Wykonawcy za murarkę + więźba dachowa od 23 do 35 tys, pokusiliśmy się o wycenę na generalne wykonawtwo pod klucz, ale cena zwaliła nas z nóg - 650tys, po odrzuceniu bajerów typu brama na pilota itp wyszło 550 tys. Ale daliśmy też do innej firmy za stan developerski wyszło 280 tys (bez c.o.),

 

Te 650 tys. to lekka przesada chyba. jak dla mnie kosmos!!!

Ale to 280tys. za stan developerski to tradycyjną metodą?

Bo mi za Barwnego z keramzytu (dom w trzy miesiące!!!) za stan developerski (czyli bez białego montażu, podłóg i malowania ścian) krzyknęli bardzo podobnie - 270tys.

Pozdrawiam kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Barwniaków,

Jesteśmy na etapie szukania wykonawców. Czy już robiliście wycenę ile za stan surowy otwarty: robocizna i matriały? Wykonawcy za murarkę + więźba dachowa od 23 do 35 tys, pokusiliśmy się o wycenę na generalne wykonawtwo pod klucz, ale cena zwaliła nas z nóg - 650tys, po odrzuceniu bajerów typu brama na pilota itp wyszło 550 tys. Ale daliśmy też do innej firmy za stan developerski wyszło 280 tys (bez c.o.),

 

daj mi namiar na tą firmę to chętnie z nimi porizmawiam na temat tej kalkulacji bo oni sięchyba z nie powiem czym lub kim na mózgi pozamieniali...

jeśli wycena barwnego to 650..no 550 tyś to ludziska chyba z gliny stawiają swoje domy że im wychodzi 300 tyś za stan deweloperski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczę się wklejać img.

 

Tak widzę mojego Barwnego. Góra będzie później, na razie dół. To coś okrągłe w garażu to OC a kominów dwóch nie ma bo planuje rekuperator jednak, chyba żeby miało się coś jeszcze zmienić

http://images21.fotosik.pl/258/e78ca89f6f0a8b30.jpg

 

A te zielone w salonie to nie krowie placki tylko kwiatki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz jestem pod wrażeniem, to taki większy Skrzacik po Twoich przeróbkach... :)

A mnie i tak najbardziej podobają się... rybki... :) :) :)

Pozdrawiam kasia

 

Dobrze że rozpoznałaś że to rybki bo się martwiłem że są niewidoczne :roll:

To fakt że taki mix Barwnego i Skrzata wyszedł. Inaczej spuchnięty Skrzat :lol: Na górze minimalne zmiany planuję. "Projekt" jest właśnie w przygotowaniu i na dniach będzie jego premiera na Forum. Zapraszam. Gwarantuje darmowy wirtualny popcorn !!!:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zahir1000 - mam identyczny uklad domu wzgledem kierunkow swiata:):)

 

Bardzo ciekawy uklad pomieszczen Tobie wyszedl. Ja cchcialem dolna lazienke przerobic na mini gabinet (+ przesueniecie sciany w strone pom. gosp) - niestety zonie pomysle sie nie spodobal:)

dolną łazienkę na gabinet ???...........aha zapomniałem że masz Skrzata na myśli :lol: bo u nas to by Ci za duży gabinet nie wyszedł :lol:

układ względem kierunków mamy chyba idealny, na tarasie i w salonie słonce od wschodu do zachodu , rzadko kiedy tak się udaje nie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich sympatyków Barwnego! :)

 

Mam na imię Grzegorz, na razie jestem szczęśliwym właścicielem projektu (i adaptacji) Barwnego, lada moment mam być szczęśliwym posiadaczem działki i zezwolenia na budowę. Później (aż do wprowadzki) to chybę będę nieszczęśliwym budującym..... przeraża mnie ilość problemów jak i to, że zupełnie się nie znam na budownictwie....

Np. ostatnio mój kierownik budowy zadał mi pytanie czy mam jakieś preferencje w temacie ścian... Jedyną odpowiedzią jaka mi się cisnęła na usta, to to że mają być proste ;) i dobrze by było jak byłyby ciepłe...

A tak na poważnie: jak radzicie z czego wybudować te ściany???

 

P.S. Jak wrzuciłem w wyszukiwarkę takie zapytanie wyskoczyło mi milion odpowiedzi, natomiast mnie zależy na odpowiedziach Waszych tzn. Barwniaków ;) Czy można zawęzić wyszukiwanie do tego tylko forum? Niechciałbym zadawać pytań, na które już wielokrotnie odpowiadaliście. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Yelcyn !!!

Widzę że pojawiłeś się tu i w Grupie Opolskiej zarazem, no i fajnie bo w końcu następny opolanin się zdecydował na Barwnego :) . Razem pójdzie rażniej :)

Co do materiałów na ściany to dominuje tu beton komórkowy + styropian, ja mam jeszcze trochę czasu na decyzję, ale raczej ceramika mi w głowie na 90% . porotherm lub poroton. Popatrz w czym się specjalizuje twoja ekipa i kierownik budowy oraz sprawdź ceny u dostawców w twoim terenie. Jeśli na budownictwie znasz się tak dobrze jak ja czyli wcale :oops: to serfowanie po forum jest bardzo wskazane.Ten link pomoże Tobie w wyborze typu ściany mam nadzieję http://www.republika.pl/mieszkaj_lepiej/przegrody_zewnetrzne.htm

no i oczywiście przestudiuj naszą Grupę od początku by nie zadawać powtarzających się pytań jeśli można tego uniknąć, jak kolwiek czasem warto temat odświeżyć :roll:

Powodzenia Barwniaku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow.

Przymierzam sie do "Barwnego". Do niedawna bylem zwolennikiem projektu c77 " Zreczny". Wydaje nam sie jednak, ze "Barwny" jest lepiej rozplanowany.

Nie posiadam jeszcze projektu, ale mamy zamiar ruszyc z kopyta pod koniec lata. Na razie pillnie studiuje forum ( naprawde sporo sie mozna dowiedziec!). Nie planujemy wiekszych zmian w projekcie ( jak sie naucze to wkleje img ze zmianami). Mam jeszcze prosbe ( tu usmiech :D do posiadaczy projektu) - czy moglby ktos podac mi wymiary kuchni i salonu?

Z gory dziekuje

Pozdrawiam i zycze Szczesliwego Nowego Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...