Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jest duza różnica między sianą kolankową w pokojach nad kuchnią i nad garażem - kuchnia jest cofnięta (po przez ganek) i sciana kolankowa wychodzi wyzsza - ok 1,5 m.

Ta sama różnica między łazienką i pokojemi nad pok.dziennym. Nie podnosilismy sicianki kolankowej, tylko o 12 cm - technologicznie, z powodu wysokości tego jedynego porothermu pod wieńcem. W projekcie jest 34 cm od wylewki. 1 porotherm (25 cm) + wieniec (22 cm) to 47 cm - 13 cm więcej, niz w projekcie.

 

http://img403.imageshack.us/img403/7430/lazienkafp5.jpg

 

Jedyna siana działowa, jaką postawiliśmy i na tym koniec, to działowka w łazience, żeby można było postawić wanne. Za działówką schowek. Musi tam byc też dojście, do zrobienia ocieplenia.

Skosy prawie do podłogi mają swój urok.

Drzewo:

 

Krokwie 7x18

4x8,5 8x7,5 8x6,5 8x5,5 8x4,5 8x3,5 8x2,5 4x2,0

 

Narożne 4 x 1060x18x22

 

Jętki 7x18 8x5,5

 

Murłata 12x12 8 x 600

 

łaty 6x4cm 700 mb najlepiej 5metrowe

Kontrłaty 5x2,5cm 400 mb

Deska okapowa 200 mm x 32 mm 12szt x 5 m

deska pod pas 150 mm x 25 mm 12 szt po 5 m

 

Belki pod taras i ganek 20x25cm

1x6m

1x8m

 

łat było na styk, kontrłat troche zostało

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duza różnica między sianą kolankową w pokojach nad kuchnią i nad garażem - kuchnia jest cofnięta (po przez ganek) i sciana kolankowa wychodzi wyzsza - ok 1,5 m.

Ta sama różnica między łazienką i pokojemi nad pok.dziennym. Nie podnosilismy sicianki kolankowej, tylko o 12 cm - technologicznie, z powodu wysokości tego jedynego porothermu pod wieńcem. W projekcie jest 34 cm od wylewki. 1 porotherm (25 cm) + wieniec (22 cm) to 47 cm - 13 cm więcej, niz w projekcie.

 

/ciach/

 

 

 

no to u nas będzie identycznie tylko moim wyszło 14 cm :D więcej niż w projekcie :D

 

http://images22.fotosik.pl/113/0e36501a8a1b62aam.jpg

 

u nas strop... od poniedziałku jedziemy dalej .... dachówka już czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach dachówki z okuciami+membrana+rynny+okna połaciowe=32.175zł

 

Same okna - 8gł. +1 dodatkowe + wyłaz kominowy 0koło 13.500

cana bez drzewa.

 

Sciana w łazience docelowa. za nią będzie schowek na dobytek - miednice, wanienki, itp. Sciana 1 m od kolankowej, ale to jak komu pasuje. U nas tak, aby nie przeszkadzała w ocieplaniu. Po za tym żadnych działówek pod skosami - szkoda powierzchni.

Czy ktoś z forum namierzył już, gdzie jest najtańsza wełna minerałna - potrzebuje to do nast. transzy kredytu.

 

http://img46.imageshack.us/img46/4950/pokojdziennyfr6.jpg

http://img519.imageshack.us/img519/2430/nadpokdziennymgy2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie budowniczy Barwnego :) Ale nam się produkcja Barwnych domków rozwinęła :D piszmy, piszmy , każde spostrzeżenie przy budowie jest na wage złota !

My czekamy na strop, ma byc w poniedziałek, ściany pomurowane, kominy też, dziś murowali słupy, bo my robimy murowane a nie wylewane. Niestety dopiero jutro wizja lokalna na budowie, dziś nie mogliśmy pojechać :(

Zbyszki pięknie ten wsz domek juz wygląda. Czekamy na więcej zdjęć :D

Rafyxxx iZbyszki mam pytanko jakie długie śruby dawaliście te od wieńca w stropie aż przez ściankę kolankową tę niższa? I czy śruby w słupkach kotwione były od wieńca stropu czy od ścianki kolankowej- tej wyższej?

pozdrawiamy Misia i Krzyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sruby - w sklepie mają pręty 1m. Ciąć na poł i zakrzywic na końcu do wieńca. Osadzone tylko w wieńcu na ścianie kolankowej. U mnie było 40 srób, więc 20 prentów na poł + 40 nakrętek i podkładek (tych większych). Muszą wystawac na tyle aby chwycić murłate i pare cm zapasu.

Jutro wstawiają okna na dole. I elektrycy. brama może na pocz. przyszłego tygodnia. mam 2 tyg. na zamkniecie. Potrzebuje wełne do nast. transzy . Czy ktoś sie orientował gdzie tania?

 

Acha, warto zrezygnowac ze spiżarki - i tak jest za mała. Działówki na górze ustawiajcie, jak wam pasuje, bo na planie te wnęki za kominami są bez sensu. Powiększenie łazienki na dole kosztem kotłowni to w zasadzie standard.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć - odzywam się w koncu po dłuższej kredytowej przerwie.

 

Chciałem się zapytać, czy w ramach "pierwszej łopaty" uznajemy też pierwszego spychacza, jako warunek wpisania na listę?

:lol: :lol: :lol:

 

Jeśli tak to bardzo proszę uwzględnić mnie w wykazie BB (Budujących Barwniaków)!!!

W końcu się i u mnie zaczęło. Musze przyznac że to niesamowite uczucie zobaczyć jak pan ze spychokoparką zaiwania w tę i nazat po mojej działeczce :) Naprawde super - czuję że moj sen zaczął sie spełniać (mam nadzieję że to nie będzie koszmar).

 

Jutro szalunki, geodeta i przygotowania pod ławy. A od poniedziałku fundamenty.

 

W kazdym razie wszystko wygląda... Budująco!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejek bardzo nam przykro że spotkało cię coś takiego !!! Faktycznie nic tylko ukoić ból zaznajamiając się z jakimś mocnym trunkiem. Na każdej budowie zdarzają się różne przypadki, tylko dlaczego nas nie omijają !!! Oby to był ostatni raz kiedy czytamy takie wieści, czego życzę Wam i Nam drodzy Barwni Budowniczy.

My stoimy z pracami i czekamy na strop, w poniedziałek ma przyjechać jego część. Nie możemy sie już doczekać aby mieć ten strop z głowy i tylko go sobie grzecznie pielęgnować podlewajac. Dziś rozwaliła mnie wiadomość odnosnie ceny za pracę pompy do betonu, dojazd 200 zł, plus godz pracy pompy 240 zł i tylko się modlić oby się w godz zmieścić i zalać strop. Beton B20 u nas kosztuje 274 zł brutto na m3.To cena z dziś. Dziś szalelismy w tartaku i wybieraliśmy dechy na wieniec, kupiliśmy ok 0,7 m3 desek 25(tj ok 270mb o różnych szer od 10-15 cm) i 1m3 desek 40. Takie dostaliśmy wytyczne od naszych murarzy. Ceny w tartaku też bardzo ciekawe...

Piszcie czasem ile co u was kosztuje, porównamy sobie jak to jest w Polsce z cenami. W poniedziałek stal, też podam ceny od nas.

Pytanko do Zbyszków i Rafyxxxa na żebra rozdzielcze dawaliście stal fi 16 czy 12 tak jak to jest w projekcie? Bo nasi murarze obstają przy 16.

Pozdrawiamy i życzymy udanego wolnego,

Andrzejek Trzymaj się , teraz moze być już tylko lepiej, nie takie rzeczy się poprawia na budowach, tylko wiadomo wszystko to KOSZTY :evil: Napisz co i jak u ciebie , trzymamy kciuki.

Misia i Krzyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...