Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No i się w końcu wpisuję .

 

 

ag-nieszka123 -Mazury

Raffyxxx -Lubin

zbyszki -Zachodniopomorskie

loko777 -Konin

tslonce -Łódzkie

Misia i Krzysiek -okolice Wrocławia

Lahore -Warszawa Michałowice

andrzejek.ch -warm.-mazur.

Jureklo -Warszawa

monia77w1 -Sulejówek-Cisie

Tejot3 (Tomek i Patka) -Warszawa

Thomass28 -Toruń (Mała Nieszawka)

emanuel -Warszawa

gucha82 - Toruń - okolice

landudno - Łódż - okolice

ravo77 (Aga & Ravo) - Łódz - okolice

Yelcyn - Kędzierzyn-Kożle

sly123 - Chwaszczyno k/Gdyni

konrado - ok.Warszawy

klaudi092 (Klaudi i Szprotka) -

arturw13 (Gosia i Artur)- Jelcz-Laskowice koło Wrocławia

agacia - dolnośląskie Modła-Głogów

JutaPaz - Starogard Gdański/okolice

JARPIS - Zachodniopomorskie

KOdi - Rokietnica k/Poznania

lukas3339 - Ostrów Wlkp.

Basia i Andrzej - ok.Cieszyna

Hawkinsy - Ciechanów

Chodaki - Szczecin

HISZPAN7711 -

tomikiczi - Grudziądz

zahir1000 - Opole :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Dziś jestem pierwszy raz na forum "barwnego" ponieważ jestem lekko zdecyowny zakupic ten projekt. Podpisałem dziś umowę przedwstęoną i zaczynam sie rozglądać. Proszę o przesłanie mi zdjęć "barwnego" juz wykończonego lub jakaś wizualizaję. Z góru dziękuję. Mój mail: [email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "barwnych". Dziś jestem pierwszy raz na forum "barwnego" ponieważ jestem lekko zdecyowny zakupic ten projekt. Podpisałem dziś umowę przedwstępną na zakup dziłaki i zaczynam sie rozglądać za projektami . Proszę o przesłanie mi zdjęć "barwnego" juz wykończonego lub jakaś wizualizaję. Z góru dziękuję. Mój mail: [email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no schody będą miej więcej takie:

 

http://images24.fotosik.pl/81/7717bfb2a45552fa.jpg

 

i będą szły tuż za kominkiem, tylko nie chciało mi się ich wrysowywać na plan :wink:

 

Tomikiczi,

 

Przemyślałeś na spokojnie Twój wybór? Nie wyobrażam sobie takich schodów przy wielu sytuacjach:

- małe dzieci

- wracam okrutnie "zmęczony" ze spotkania z przyjaciółmi i jak tu wejść do żony?

- wypijam kilku drinków z żoną w sypialni i jak tym razem zejść?

- żona kupuje jakiś drobiazg - powiedzmy, że 2 na 2 metry - jak toto wtachać po tych schodach?

 

Choć takie rozwiązanie ma i dobre strony: moja teściowa za Chiny by nie weszła na górę... :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

już 33 osoby na liście które budują Barwnego, pewnie drugie tyle tych, którzy kupili projekt. Niedługo bedzie tak, że Barwny będzie częściej spotykany niż kika lat temu topowa Manuela z Archipelagu (teraz Dobre Domy). Ciekawe tylko dlaczego Barwny nie jest na liście TOP10 Muratora. A może budują go zdecydowanej większości internauci - co ma odzwierciedlenie w ilości postów na grupie.

Pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniliśmy układ ścianek na poddaszu, wzorując się nieco na Zbyszkach. Wygospodarowaliśmy około 5m2 na garderobę. Powiększyliśmy pokój nad kuchnią, kosztem pokoju nad salonem. Schody (żelbetowe, dwubiegowe ze spocznikiem) przesunięte zostały nad pomieszczenie gospodarcze, w efekcie korytarz na piętrze jest obszerniejszy, a z łazienki nie wchodzi się wprost na schody.

 

http://leo.wsinf.edu.pl/~ravo/house/garderoba2.jpg

 

Wklejam plan pomieszczeń, może się komuś spodoba. Jeśli macie uwagi, widzicie jakieś wady - piszcie, będe wdzięczny. Być może czegoś nie uwzględniliśmy, a to dopiero plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravo77,

 

pomysł z garderobą super. U mnie będzie tak samo. Żadna szafa nie zastąpi nawet najmniejszej garderoby.

 

Co do schodów zastanawia mnie pewna rzecz. Jeżeli przesuniesz spocznik nad pomieszczenie gospodarcze to czy będzie się wygodnie wchodziło, czy nie będzie się trzeba schylić?

Jak rozplanowałeś schody na dole, jaką będą miały wysokość?

Ja też się zastanawiam czy nie zrobić schodów żelbetowych.

Mam pytanie do osób, które zrobiły takie schody. Ile płaciliście za robociznę i ile Wam poszło betonu?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia77w1,

 

Pomieszczenie gospodarcze ma u nas nieco inna funkcję niż w projekcie, generalnie zostało zlikwidowane wejscie do niego z ogrodu. Pod spocznikiem zrobiliśmy "schowek/garderobę" z wejściem z korytarza. Pomieszczenie będzie miało już po wylaniu posadzki 198cm wysokości, więc wystarczająco jak na schowek.

 

Schody na dole: stopień ma 17cm wysokości, 26cm szerokości (poszerzone zostaną później drewnianymi trepami). Schody zalewane były razem ze stropem, ciężko wyliczyć ile dokładnie weszło m3 betonu na same schody, łącznie ze stropem - 14,5m3. Robocizna w ramach stanu surowego, więc również ciężko oszacować.

 

Zdecydowaliśmy się na wylewane schody ponieważ:

- mogliśmy je zrealizować na etapie stanu surowego

- ekipa zgodziła się wykonać je w ramach umowy na stan surowy, bez dopłat (więc wyjdą nas dużo taniej niż drewniane)

- można je eksploatować bez finalnego wykończenia

- wykończenie (drewniane trepy + poręcze) będzie niedrogie

- jest pewność, że nic nie będzie skrzypieć

- można zrobić pod spocznikiem niewielki schowek (ok. 3m2)

- wykonanie spocznika nad pom. gosp. przesuneło całe schody wgłąb korytarza o prawie metr (droga do łazienki na parterze nie wymaga omijania 1 stopnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, nie będę miał za wiele czasu aby uzupełniać Listę Budujących Barwniaków, budowa się zaczęła a że jestem sam to muszę wszystkiego sam dopilnować, tak więc dobrze byłoby żeby mnie ktoś zastąpił, aby ją kontynuować. Chyba że akurat wejdę na forum to to zrobię, ale mógłbym kogoś niechcący ominąć a tego byśmy przecież nie chcieli prawda.

 

ag-nieszka123 -Mazury

Raffyxxx -Lubin

zbyszki -Zachodniopomorskie

loko777 -Konin

tslonce -Łódzkie

Misia i Krzysiek -okolice Wrocławia

Lahore -Warszawa Michałowice

andrzejek.ch -warm.-mazur.

Jureklo -Warszawa

monia77w1 -Sulejówek-Cisie

Tejot3 (Tomek i Patka) -Warszawa

Thomass28 -Toruń (Mała Nieszawka)

emanuel -Warszawa

gucha82 - Toruń - okolice

landudno - Łódż - okolice

ravo77 (Aga & Ravo) - Łódz - okolice

Yelcyn - Kędzierzyn-Kożle

sly123 - Chwaszczyno k/Gdyni

konrado - ok.Warszawy

klaudi092 (Klaudi i Szprotka) -

arturw13 (Gosia i Artur)- Jelcz-Laskowice koło Wrocławia

agacia - dolnośląskie Modła-Głogów

JutaPaz - Starogard Gdański/okolice

JARPIS - Zachodniopomorskie

KOdi - Rokietnica k/Poznania

lukas3339 - Ostrów Wlkp.

Basia i Andrzej - ok.Cieszyna

Hawkinsy - Ciechanów

Chodaki - Szczecin

HISZPAN7711 -

tomikiczi - Grudziądz

zahir1000 - Opole

tom68 - Jastrzębie Zdrój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ravo77 jak już decydujesz się na zrobienie garderoby (super pomysł, sam się też zdecyduje na garderobę) to lepiej jest zrobić drzwi do niej z tego zaznaczonego żółtym kolorem pokoju i mieć ją pod ręką w karzdej chwili z sypialni.

 

A ponadto piszę jeszcze do tych, którzy są na etapie parteru i ław kominiarskich. Ja na dole zastosowałem inne rozwiązania, tak jak pisałem w poście powyżej, ale nie opisałem tam likwidacji komina wentylacyjnego. A więc:

 

http://images13.fotosik.pl/94/94a699997114143a.jpg

 

a widać to na tym zdjęciu:

 

http://images28.fotosik.pl/83/529d51294afd3a67.jpg

 

Dzięki takiemu rozwiązaniu mam na dachu jeden komin miej, możliwość powiększenia kuchni, no i wentylacja od kuchenki idzie bezpośrednio do góry w ścianie. Jak bym miał robić kuchenkę w miejscu gdzie pierwotnie miała być wentylacja, to z salonu widać by było wszystkie gary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ravo77 jak już decydujesz się na zrobienie garderoby (super pomysł, sam się też zdecyduje na garderobę) to lepiej jest zrobić drzwi do niej z tego zaznaczonego żółtym kolorem pokoju i mieć ją pod ręką w karzdej chwili z sypialni.

 

A ponadto piszę jeszcze do tych, którzy są na etapie parteru i ław kominiarskich. Ja na dole zastosowałem inne rozwiązania, tak jak pisałem w poście powyżej, ale nie opisałem tam likwidacji komina wentylacyjnego. A więc:

 

a widać to na tym zdjęciu:

 

Dzięki takiemu rozwiązaniu mam na dachu jeden komin miej, możliwość powiększenia kuchni, no i wentylacja od kuchenki idzie bezpośrednio do góry w ścianie. Jak bym miał robić kuchenkę w miejscu gdzie pierwotnie miała być wentylacja, to z salonu widać by było wszystkie gary.

 

A jak rozwiążesz przejście tych kanałów wentylacyjnych przez wieniec oraz przez murłatę? Zastanawiałes się nad tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na etapie projektu kombinowałem z tymi kanałami wentylacyjnymi - zamiast nich chciałem dac rury spiro właśnie w tym miejscu gdzie ty zrobiłeś. Poczytałem trochę grupę dyskusyjną i pogadałem z naszym projektantem. W tym miejscu trzeba by było zbyt wysoko ponad dach wyciągnąc ten kanał wentylacyjny, by nie było ryzyka odwróconego ciągu. A w moim przypadku, kiedy będę miał kuchenkę gazową to musi być poprawna wentylacja wywiewna w kuchni.

Jeżeli będziesz używał tego kanału tylko do okapu (w dodatku mechanicznego) to możesz dać wyjśćie nawet pod dachem. Ale jeśli będzie to kanał wentylacyjny do kuchni z kuchenką gazowa to lepiej nie eksperymentować i zrobić tak jak jest w projekcie.

Pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...