Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam... delikatny zastój widzę na naszym forum :)

Czyżby wszyscy pracowali nad wykończeniami? Oby :D

U nas Pan Elektryk układa kabelki...

Ale nie o tym chcieliśmy... widzieliście nowe wersje naszego barwnego? Podzielcie się spostrzeżeniami... według mnie mało mają wspólnego z NASZYM barwnym. Jakieś takie duże i to chyba mało zgrabne :-? Ale podobno ludzie w Polsce coraz większe domy budują, zatem powodzenia! Do mnie nie przemawia...

 

Pozdrawiamy,

A&M

 

A od kogo masz kabelki ?

Ponoć z Niemiec się ściąga bo niby tańsze czy cóś :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no właśnie. kredyty, kredyty...

a stan surowy ile kosztuje? bo nie wiem czy sie porywać na budowę... mimo ze bardzo bym chciała

 

pozdrawiam

 

aniaaas: to bardzo trudne pytanie ;) Wpierw musisz sobie odpowiedzieć czy jesteś szczęściarą jak Zahir:

 

ja za stan "O" zapłaciłem 25 tyś. robota i materiały, bez papierologii.

 

czy pechowcem jak Yelcyn:

 

ja za stan 0 zapłaciłem 50 tysięcy (brak nośności - domek sadowiony na wielkiej, ogromnej, zbrojonej jak schron atomowy płycie...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Może to za szybko ale postanowiliśmy się zarejestrować na Forum już na etapie planowania budowy! Oglądaliśmy setki projektów i wydawałoby się, że będziemy mieli dylemat, który wybrać ... a tutaj, któregoś dnia żona otrzymuje maila, w którym widnieje projekt Barwnego i ... nasze poszukiwania się zakończyły (przeglądaliśmy jeszcze kilka projektów, ale to było bez sensu; wiedzieliśmy, że pozostaniemy przy Barwnym). W przyszłym tygodniu planujemy zakup projektu, a na wiosnę START!!! Świetnie, że istnieje takie forum dyskusyjne, wiele już się dowiedzieliśmy, ale liczymy na jeszcze więcej wskazówek (szczególnie od sly123, tomikicz i JutaPaz ze względu na bliskość; szacunek również dla zahir1000). Szczególnie zależy nam na kosztach, ale z tego co do czytaliśmy na forum to są zbliżone do orientacyjnych kosztów z projektu. Do usłyszenia i pozdrawiam

Serinus canaria

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham banki.... dziś rozliczałem pierwszą transzę. Otrzymałem 30 tyś. i w tej cenie wg kosztorysu (z roku 2006) powinienem posiadać piękne mury parteru. Przez to, że zmuszony byłem sadowić dom na płycie fundamentowej to wydałem (stan 0) już ponad 50 tysięcy, w tym ponad 40 mam w fakturach, ale jak się domyslacie mury parteru jeszcze nie stoją i jak się pewnie domyślacie dalej - duuuże problemy z rozliczeniem. ;)

 

W końcu udało się i jestem posiadaczem kolejnej transzy, za którą powinienem postawić już stropy wraz kominami.

Pytanie do Was: ile od 0 do stropów poszło Wam dienieg???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yelcyn,

 

z tego co pamietam to masz kredyt w Ge Money. Ja też mam u nich. Dla pocieszenia z wypłatą ostatniej raty miałam jakieś 2 tygodnie opóźnienia. Najśmieszniejsze jest to, że nie można się dodzwonić do nikogo konkretnego tylko trzeba gadać z beznadziejnymi ludzmi z infolinii, którzy za każdym razem mówią co innego.

 

Jeśli mogę Ci doradzić to możesz napisać wniosek o zmianę specyfikacji i zrezygnuj z jakiegoś elementu budowy. Ja chcę zrezygnować z deskowania dachu. Motywować to trzeba wzrostem cen lub tak jak w twoim przypadku koniecznością wykonania dodatkowych prac. Może to potrwać, ale nie powinno być problemu. Opłata za rozpatrzenie wniosku 50 franków.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yelcyn,

 

z tego co pamietam to masz kredyt w Ge Money.

 

Monia,

 

Dzieki za dobrą radę - spróbuję z niej skorzystać choć nie wiem czy się uda, gdyż kredyt mam w PKO BP :)

 

GE Money był moim liderem klasyfikacji, ale u mnie przede wszystkim zadecydowała prędkość przyznania kredytu. W GE (jak i w kilku innych) powiedziano mi, że czas rozpatrywania wniosku to minimum 2 tygodnie, a biorąc pod uwagę gorący okres (końcówka grudnia) to nawet dłużej. Z wiadomych powodów bardzo mi zależało, aby kredyt otrzymac z datą 2006 roku. Wyobraźcie sobie, że w PKO BP dali mi (odliczając święta) umowę po 4 dniach od zlożenia wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy takim układzie to zrobił bym sobie na twoim miejscu piwnice.

 

To prawda... aż żal zasypywać. Niestety mimo, iż "prawie" mam piwnicę to jednak prawie stanowi różnicę. Nie mam czasu, muszę gnać, aby zdążyć przed zimą ze stropem. W miejscu garażu zostawiam sobie tylko taką mini-piwniczkę (al'a kanał ) na wino, kartofelki i niepotrzebne, acz mogące się przydac graty. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Od jakiegoś czasu przeglądam projekty i Barwny bardzo mi się spodobał. Jednak mimo na stałe dołączę do tego tematu mam pytanie.

 

W budownictwie jestem jeszcze całkowitą lamą (ale po to jest to forum, aby nią nie być :wink: ) więc chciałem Was o coś zapytać:

 

Mam trochę dziwnie rozłożoną działkę:

 

http://images31.fotosik.pl/16/7d9ef6c85e727c84.jpg

 

Kolor zielony to mój teren pod domek :D

Na brązowym mieszka moja babcia

 

Bo a teraz pytanie:

Jak widać miejsce na mój domek jest szerokie na 19 metrów :cry: Czy jest szansa, aby udało się tam wybudować ten domek, o którym tu wszyscy piszecie ???

W opisie jest napisane:

Minimalne wymiary działki 19,6 x 19,6 m

 

Więc jak by to wyglądało :?:

 

Mam nadzieję, że do Was dołączę, bo projekt jest dla mnie prawie idealny - jedynie kilka małych poprawek, ale to już inna bajka :wink:

 

I jeszcze jedno: czy mógłby mi ktoś przesłać zdjęcia z wymiarami poszczególnych pomieszczeń ?

na email: [email protected]

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Sylwester.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slygado nie widzę przeciwskazań

 

Musisz tylko w garażu oraz w kotłowni zamiast okien dać szklane luksfery i wtedy ( według prawa budowlanego )minimalna odległość do granicy z sąsiadem zmniejszy się z 4m do 3m. ( tak jest u mnie ) a potem po odbiorze budynku, jeżeli będziesz chciała możesz wymienić luksfery na okna, jak ciebie sąsiad nie podkabluje. :roll:

Od frontu odległość zależy już od twoich warunków zagospodarowania o które musisz się w pierwszej kolejności postarać od Gminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...