Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Mnie tez juz dlugo nie bylo. Popatrzylem na wasze zdjecie i kurna chata cos mi nie gra. Czy przed wiezba te scianki od strony tarasow zarowno z przodu jak i z tylu musza byc wyzej obmurowane od reszty? Bo mi majster zeznal ze pociagnie je dopiero jak bedzie wiezba i po zdjeciach cos mi sie wydaje ze przeciez krokwie sie na nich opieraja. Moze mi ktos wyjasnic czy majster cos zle robi czy ja jestem przewrazliwiony. Do tego jutro wchodzi ciesla - ale on juz wczoraj wszystko widzial i nie zgalaszal problemow. Hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Nie przejmuj się Lukas, dadzą sobie radę. Oprą krokwie na belkach i tyle. Nie ukrywam jednak że jest to jak dla mnie bez sensu. Być może Twojemu murarzowi łatwiej jest domurować ścianę pod krokiew (z murłatą) niż wcześniej wymurować obie ściany pilnując dokładnie wysokości. Przy nachyleniu dachu 35 stopni różnica między niższą a wyższą ścianką kolankową musi wynosić dokładnie 91 cm, bo mamy podparcie w 3 punktach, leżących w jednej linii. Może tu majster ma problem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem deskowanie i papę. Na wiosnę będzie dachówka.

Wydaje się, że poszło ok. 6,5 m3 desek (600 za m3). Za robociznę zapłaciłem 2500. Papa ok 1000. Papniaki, gwoździe etc. ok 300. Tak więc deskowanie kosztowało ok. 7700.

Można by ten koszt pomniejszyć, bo większość desek była wcześniej wykorzystana na szalunek stropu.

Pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój cieśla doradził mi taką oto rzecz:

 

Jętki łączące krokfie zniżyć do wysokości 3 metrów od surowego stanu sropu, a następnie wzmocnić je dechami w górę:

 

http://images32.fotosik.pl/47/c6d1bee1c3056c9d.jpg

 

takie rozwiązanie znacznie zwiększy strych i pozwoli zaoszczędzić na ociepleniu dachu.

 

Ja zrobiłem trochę inne rozwiązanie. Dałem dodatkowe jętki w poprzek pod tymi jętkami co sa w projekcie. Przez to sufit mam na odpowiedniej wysokości i dodatkowo wzmocniony dach.

Pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja także tak do końca nie wierzę w ten smród. Może kiedyś były gorsze papy.

 

A może smród jest jak kładą papę na lepiku. Po za tym kiedyś do impregnacji krokwi używano zużytego oleju silnikowego. Ale ten zapach też znika po kilku latach, zwłaszcza gdy się ociepli i ułoży płyty GK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie... zaczynam budowe barwnego na wiosne w miejscowosci nekielka kolo poznania...naprwade bardzo chcetnie wymienie sie doswiadczeniami.... chcialbym od was namiary w celu kontaktu.... pozdrawiam maciej mail [email protected] tel 602747409
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie robiłem dachu 40 st. ale z wyliczeń mi wychodzi, że powinna miec długość 10 m i 83,5 cm.

Pozdrawiam,

Sly

 

Dzięki, chyba jednak będzie ok, wiem że ktoś wcześniej zamawiał nawet 12 metrów więc się wystraszyłem. :-?

 

To ja zamawiałem takie długie KN1. Dokładnie pom. 11,3 a 11,5 m.

W tej chwili niestety nie mam dostępu do papierów i nie wiem ile w tym było "zapasu". Pamietaj że podwyższając kąt zmienia się też ta część dachu wystająca poza obręb budynku i wtedy mając nieco dłuższe krokwie możesz sobie wyregulować odległość dachu od domu.

Ponieważ podnosiłem ściankę o jedną cegłę, żeby zrównoważyć ewentualne zaburzenia bryły musiałem wydłuzyć ciutkę dach poza domem..

 

Nie pamietam niestety czy moje długości były dużo przesadzone..

Ale skoro architekt tak ci wyliczył, to myslę że będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zamawiałem takie długie KN1. Dokładnie pom. 11,3 a 11,5 m.

W tej chwili niestety nie mam dostępu do papierów i nie wiem ile w tym było "zapasu". Pamietaj że podwyższając kąt zmienia się też ta część dachu wystająca poza obręb budynku i wtedy mając nieco dłuższe krokwie możesz sobie wyregulować odległość dachu od domu.

Ponieważ podnosiłem ściankę o jedną cegłę, żeby zrównoważyć ewentualne zaburzenia bryły musiałem wydłuzyć ciutkę dach poza domem..

 

Nie pamietam niestety czy moje długości były dużo przesadzone..

Ale skoro architekt tak ci wyliczył, to myslę że będzie ok.

 

To może u Was oprócz tego zwiększonego okapu dach jest nachylony o wiecej niż 40st?

Standardowo okap ma 92cm od ściany (bez ocieplenia). Musiałbyś sporo zwiększyć ten okap by wykorzystac te długość pok 11,3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może u Was oprócz tego zwiększonego okapu dach jest nachylony o wiecej niż 40st?

Standardowo okap ma 92cm od ściany (bez ocieplenia). Musiałbyś sporo zwiększyć ten okap by wykorzystac te długość pok 11,3m.

 

Nie, nie, kąt jest dokladnie 40 stopni.

A długosć 11,3 to nie jest ta długośc ostateczna, tylko ta którą zamawiałem w Tartaku. Jest wniej uwzględniony jakiś zapas na docinanie (w tej chwwili nie umiem powiedzieć jaki). Być może nawet po ostatecznej obróbce, ta krokiew ma długośc o jakiej pisaliście, ale zamawaiłem z zapasem, na wszelki wypadek. Przeliczyłem sobie ile zapłacę więcej i wyszły mi grosze, a bałem się ryzykować..

Wyliczenia Pani sukiennik zawierały błedy więc nie miałem pewności czy moje będa lepsze. Stąd ten naddatek..

Poza tym po zmianie kąta, żeby uzyskać te same 92cm od ściany, trzeba dać troche dłuższą krokiew niż przy kącie 35 stopni, bo kąt za murłatą jest bardziej ostry...

No i pamiętajmy że krokwie narozne są pod innym kątem niż krokwie zwykłe, i nie jest to kat 40stopni !

Sprawdzę w domu, ile mi wtedy wyszło w wyliczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, kąt jest dokladnie 40 stopni.

A długosć 11,3 to nie jest ta długośc ostateczna, tylko ta którą zamawiałem w Tartaku. Jest wniej uwzględniony jakiś zapas na docinanie (w tej chwwili nie umiem powiedzieć jaki). Być może nawet po ostatecznej obróbce, ta krokiew ma długośc o jakiej pisaliście, ale zamawaiłem z zapasem, na wszelki wypadek. Przeliczyłem sobie ile zapłacę więcej i wyszły mi grosze, a bałem się ryzykować..

Wyliczenia Pani sukiennik zawierały błedy więc nie miałem pewności czy moje będa lepsze. Stąd ten naddatek..

Poza tym po zmianie kąta, żeby uzyskać te same 92cm od ściany, trzeba dać troche dłuższą krokiew niż przy kącie 35 stopni, bo kąt za murłatą jest bardziej ostry...

No i pamiętajmy że krokwie narozne są pod innym kątem niż krokwie zwykłe, i nie jest to kat 40stopni !

Sprawdzę w domu, ile mi wtedy wyszło w wyliczeniach.

 

Inny kąt KN1 brałem pod uwagę przy wyliczeniach. Najprędzej to po prostu więcej Ci te krokwie obcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, kąt jest dokladnie 40 stopni.

A długosć 11,3 to nie jest ta długośc ostateczna, tylko ta którą zamawiałem w Tartaku. Jest wniej uwzględniony jakiś zapas na docinanie (w tej chwwili nie umiem powiedzieć jaki). Być może nawet po ostatecznej obróbce, ta krokiew ma długośc o jakiej pisaliście, ale zamawaiłem z zapasem, na wszelki wypadek. Przeliczyłem sobie ile zapłacę więcej i wyszły mi grosze, a bałem się ryzykować..

Wyliczenia Pani sukiennik zawierały błedy więc nie miałem pewności czy moje będa lepsze. Stąd ten naddatek..

Poza tym po zmianie kąta, żeby uzyskać te same 92cm od ściany, trzeba dać troche dłuższą krokiew niż przy kącie 35 stopni, bo kąt za murłatą jest bardziej ostry...

No i pamiętajmy że krokwie narozne są pod innym kątem niż krokwie zwykłe, i nie jest to kat 40stopni !

Sprawdzę w domu, ile mi wtedy wyszło w wyliczeniach.

 

Inny kąt KN1 brałem pod uwagę przy wyliczeniach. Najprędzej to po prostu więcej Ci te krokwie obcieli.

 

ja wziąłem większe

teraz mam czym palić :)

zostało mi trochę materiału - piękne schody na czas budowy nie musimy ganiać po drabinie - TATO DZIĘKI :D

to co nadawałło się do sprzedania - poooszło

a z resztek mam kilka mebli dla mnie i robotników są zachwyceni

 

a teraz akcja z dzisiaj

 

zapinam do OBI coby nabyć drogą kupna kozę - zapakowałem do kosza - kasa dramat - nie ma kodu wołąją przez radiolę magika od kominków afera ale po ok 10 min jest kupiona. jade po fakturkę spotykam znajomego i on do mnie tak:

- Te a po XXX kupujesz kozę jak u mnie taka leży w garażu ???

na to pani z OBI :

- fakturkę dla Pana ??

- andrzej to za ile ? 60 ?? OK - nie wie pani chciałem zrobić zwrot :lol:

RADIOLA:

- PRACOWNIK DZIAŁU KOMINKI PROSZONY DO KASY ZWROTÓW

 

http://images30.fotosik.pl/115/c5819e4bace9d9e6m.jpg

 

pali się :D jest cireplutko

muszę jeszcze trochę rur dołożyć żeby koza była bliżej środka domu i więcej ciepłych rurek

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...