Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

daglezja syberyjska

 

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_0837.jpg

 

Ktoś cię nieźle nabrał w sklepie ogrodniczym :)

Nie ma takiego gatunku jak daglezja syberyjska - daglezja to gatunek z Ameryki Pn.

A na zdjęciu jest metasekwoja chińska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach....jak pięknie...sielsko i anielsko....ja tam u Ciebie jeszcze jesieni nie widzę.....kwitnąco i pachnąco jest jeszcze....

 

Alu czy ja dobrze dojrzałam "hebe" przy wrzosach?? czy one u Ciebie zimują? bo ja miałam 2 razy i 2 razy mi przemarzły....

 

a kiedy malowanie i metamorfoza Twojej sypialni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paula, dzięki za namiary! ten sprzedawca ma takie odmiany, których ja od dawna szukałam. Sprawdzony sprzedawca?

 

jeśli tak, to też się skuszę na kilka roślin:rolleyes:

 

Nie kupowałam jeszcze nic niestety u niego:( narazie postanowiłam się wstrzymać, koleżanka mi mówila, że ma je u siebie i da mi troszkę:) oczywiście takie dary mile widziane:) ja tymczasem zakupilam wczoraj moje marzenia- Sośnicę i Arukarię:) ta druga to dla męża:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saro- dziękuję :rolleyes:

 

kiedyś kupiłam pięć sadzonek hebe,ale po zimie część przemarzła. Przed następną zimą lepiej zabezpieczyłam je przed mrozem i jak widać ocalały.

 

Metamorfoza sypialni czeka w kolejce.... Nie kupiłam jeszcze tapety, nowych lamp ...no i czekam na szwagra kiedy będzie miał czas zrobić tapicerowany zagłówek (Mayland dziekuję za instruktaż :))

jak to wszystko będzie gotowe to wtedy ściągam brata do siebie i działamy ;)

Teraz najważniejsze jest dla mnie ogrodzenie. W tym tygodniu mam spotkanie z kowalem, który zgodził się zrealizować zlecenie jeszcze w tym roku

 

Paulo-kupiłam w kwietniku po jednej sadzonce rozchodników w odmianach, których nie mam i czekam na dostawę. Już nie mogę doczekać się ,bo bardzo lubię te bylinki.

Piękne zakupy zrobiłaś,ale na arukarię musisz uważać, bo wrażliwa i może przemarznąć w naszym klimacie. Jaką odmianę kupiłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saro- dziękuję :rolleyes:

 

kiedyś kupiłam pięć sadzonek hebe,ale po zimie część przemarzła. Przed następną zimą lepiej zabezpieczyłam je przed mrozem i jak widać ocalały.

 

Metamorfoza sypialni czeka w kolejce.... Nie kupiłam jeszcze tapety, nowych lamp ...no i czekam na szwagra kiedy będzie miał czas zrobić tapicerowany zagłówek (Mayland dziekuję za instruktaż :))

jak to wszystko będzie gotowe to wtedy ściągam brata do siebie i działamy ;)

Teraz najważniejsze jest dla mnie ogrodzenie. W tym tygodniu mam spotkanie z kowalem, który zgodził się zrealizować zlecenie jeszcze w tym roku

 

Paulo-kupiłam w kwietniku po jednej sadzonce rozchodników w odmianach, których nie mam i czekam na dostawę. Już nie mogę doczekać się ,bo bardzo lubię te bylinki.

Piękne zakupy zrobiłaś,ale na arukarię musisz uważać, bo wrażliwa i może przemarznąć w naszym klimacie. Jaką odmianę kupiłaś?

 

kupiłam arukarię chilijską. Muszę ją okryć na zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu a co byś mi doradziła dosadzić do tej rabatki- narazie w fazie tworzenia, jako pierwsza:) na mojej ogromnej działce:)

 

mam tam 3 rododendrony,1 azalię- muszę ja przesadzić bardziej w górę bo jest schowana za RH. Znalazły się tam 2 żurawki, 2 bergenie, trawa red baron, 2 rozchodniki i kilka wrzosów a z tyłu pas 2 rzędów daglezji - docelowo mają rosnąć w górę, jako wysokie drewa.

rabata rododendron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

oooo...i ogrodzenie w trakcie prac....super ...też czekam na obfocenie....

 

jeszcze nie..w październiku zacznie się wielki bajzel

 

Paulo, tu znajdziesz kilka informacji

http://www.swiatkwiatow.pl/araukaria-chilijska--araucaria-araucana-id342.html

 

jesli chodzi o rabatę to ja trzymałabym sie kilku gatunków ale nasadzić ich trzeba co najmniej po 3-5 szt z rodzaju. Wtedy stworzy to ciekawy efekt. Wsadziłaś rośliny, które lubią kwaśną glebę. Poszłąbym w tym kierunku. Możesz dodać jakies karłowe sosny i trawki ozdobne , np rozplenicę, ponadto pierisy, skimmie.

 

Zajrzyj do wątku Jamlesa, Sary i Dorbie - u nich znajdziesz piękne nasadzenia z wrzosami.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?170202-jamlesowe-dooko%C5%82a-domu

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?165106-Dom-w-rozmarynie-2/page35

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?92055-Dziennik-Dorbie-lukrecja-palce-lizac.../page23

Edytowane przez Alunek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulka chciałam zapytać kiedy przesadza się hortensje...?

Kupiłam w zeszłym roku w markecie, wsadziłam w jedno miejsce, ale ono mi nie pasiło, przesadziłam, po zimie już się opuszczała i mróz ją złapał... długo nie mogła się odbić, Nie kwitła w tym roku...

To znaczy, ,że nie będzie kwitła wcale, czy może będzie chorować jakiś czas...

A też znalazłabym jej inne miejsce... no i teraz boję się ją nawet ruszać...

Czytałam w rożnych miejscach, piszą jak rozmnażać, jak nawozić, ale nie piszą kiedy przesadzać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojego doświadczenia najlepiej przesadzać rośliny (nie tylko hortensje) wiosną.

 

hortensje,żeby zakwitły i ładnie rozwijały się potrzebują spełnienia kilku czynników:

- stanowiska półcienistego i osłoniętego od wiatru

- wilgotnego, kwaśnego podłoża

- odpowiedniego ciecia

- odpowiedniego okrycia w czasie zimy i przymrozków wiosennych

 

Twoja hortensja przemarzła, dlatego nie zakwitła. Jesli lepiej o nią zadbasz to z pewnością odwdzięczy się kwiatami w następnych latach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...