Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jasiek zaczyna realizować pomysł na wentylację domu ,wykorzystujący zapomniane zasady wentylacji,troszkę zmodyfikowane przez rozpowszechnienie GWC.W skrócie pomysł polega na tym aby np.w domu parterowym każde pomieszczenie miało anemostat wyciągowy,a zasilanie budynku w swieże powietrze odbywało się w dwóch -trzech pkt.(w zależności od wielkości budynku) za pośrednictwem GWC.Rozwiązanie takie pozwala na wykorzystanie GWC do efektywniejszego schładzania domu latem.Zimą umożliwi czyste powietrze we wnętrzu przy mniejszej wymianie,a w konsekwencji wyeliminuje rekuperator(czym sprawniejsze GWC tym mniejsza potrzeba reku).Np.pokój zadymiony papierochami wentylowany z anemostatu pod sufitem-nawiew,wywiew pod drzwiami do łazienki.Powietrze będzie się kłebiło i proces oczyszczenia będzie długi.Kierując powietrze odwrotnie nastąpi to znacznie szybciej.

dokładnie...

nic dodać , nic ująć...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skończ to pajacowanie bo w d... byłeś i g... widziałeś...

 

mnie interesują rozwiązania doskonałe ...

a nie przeciętne ...;)

Klepanie na forum idei wielkiej durnoty, to właśnie potrafisz najbardziej. Opanuj się człowieku z tymi wszystkimi Twoimi pomysłowymi klamotami i nie propaguj swoich rys mózgowych jako jedyne słuszne. Jesteś jak przedszkolak i nie rozumiesz, że do swojego domu potrzebujesz armaty jako rozwiązania doskonałego.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie cały układ jest w modernizacji tak aby cały nawiew skierować do korytarzy, a wszystkie pomieszczenia sąsiadujące będą miały anemostaty wyciągowe ...

To ty jeszcze TEGO nie masz a już rozpowiadasz jakie to doskonałe rozwiązanie? Nic tylko posłuchać i zrobić, potem "niedajboże" płakać. Sorry Jasiek ale tak się nie robi.

Uważasz, że robisz dobrze? Ok. Ale nie podpowiadaj niesprawdzonego rozwiązania ludziom szukających pomocy i niekoniecznie będących w temacie.

 

Przypomnę tylko, że i mi zarzuciłeś, iż "wydaje mi się, że moja wentylacja działa".

Tylko nie wiem na jakiej podstawie takie głupawe oskarżenia robisz.

Stwierdziłeś powyższym, że 99% ludzi mających WM, ma ją wykonaną źle i wydaje im się, że działa.

Przestałem z tobą wówczas polemizować bo i po co, ale śledziłem twoje wywody (nie powiem, niektóre słuszne i ciekawe).

 

Dążysz do doskonałości? Zrób minimum po 2 nawiewy i 2 wywiewy w każdym pomieszczeniu.

Uwzględnij pory roku (aby odpowiednia para pracowała). Typu: w zimie - nawiew w suficie, wywiew przy podłodze. Lato odwrotnie.

 

Moim zdaniem - Twój układ oczywiście zadziała, ale będzie działał bez większej różnicy do typowego.

 

Jasiek zaczyna realizować pomysł na wentylację domu ,wykorzystujący zapomniane zasady wentylacji,troszkę zmodyfikowane przez rozpowszechnienie GWC.

 

A ja myślałem, że kiedyś okno było nawiewem, a łazienka/kuchnia/czasem_kratka_w _pokoju wywiewem.

Czyli tak, jak było wałkowane na forum od początku. Nawiewy w pokojach, wywiewy w "brudnych".

Chyba, że wspominasz o innych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klepanie na forum idei wielkiej durnoty, to właśnie potrafisz najbardziej. Opanuj się człowieku z tymi wszystkimi Twoimi pomysłowymi klamotami i nie propaguj swoich rys mózgowych jako jedyne słuszne. Jesteś jak przedszkolak i nie rozumiesz, że do swojego domu potrzebujesz armaty jako rozwiązania doskonałego.

 

zadam TOBIE proste pytanie ...

 

CO WNIOSŁEŚ DO TEGO WĄTKU ...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty jeszcze TEGO nie masz a już rozpowiadasz jakie to doskonałe rozwiązanie? Nic tylko posłuchać i zrobić, potem "niedajboże" płakać. Sorry Jasiek ale tak się nie robi.

Uważasz, że robisz dobrze? Ok. Ale nie podpowiadaj niesprawdzonego rozwiązania ludziom szukających pomocy i niekoniecznie będących w temacie.

 

Przypomnę tylko, że i mi zarzuciłeś, iż "wydaje mi się, że moja wentylacja działa".

Tylko nie wiem na jakiej podstawie takie głupawe oskarżenia robisz.

Stwierdziłeś powyższym, że 99% ludzi mających WM, ma ją wykonaną źle i wydaje im się, że działa.

Przestałem z tobą wówczas polemizować bo i po co, ale śledziłem twoje wywody (nie powiem, niektóre słuszne i ciekawe).

 

Dążysz do doskonałości? Zrób minimum po 2 nawiewy i 2 wywiewy w każdym pomieszczeniu.

Uwzględnij pory roku (aby odpowiednia para pracowała). Typu: w zimie - nawiew w suficie, wywiew przy podłodze. Lato odwrotnie.

 

Moim zdaniem - Twój układ oczywiście zadziała, ale będzie działał bez większej różnicy do typowego.

 

 

 

A ja myślałem, że kiedyś okno było nawiewem, a łazienka/kuchnia/czasem_kratka_w _pokoju wywiewem.

Czyli tak, jak było wałkowane na forum od początku. Nawiewy w pokojach, wywiewy w "brudnych".

Chyba, że wspominasz o innych zasadach.

 

chcesz to porównać namacalnie ???

Ja już zdążyłem to przetestować...:)

zapraszam do mnie , masz niedaleko ...

 

potem tu wszystko dokładnie opiszesz, to co zaobserwowałeś ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek zaczyna realizować pomysł na wentylację domu ,wykorzystujący zapomniane zasady wentylacji,........Rozwiązanie takie pozwala na wykorzystanie GWC do efektywniejszego schładzania domu latem.

 

No ja tego nie czaje.

Widze, ze powstaly dwa odlamy w temacie WM i GWC : Jasiek z potwierdzajacymi i reszta. Jak dla mnie zarowno pierwsza grupa jak i druga uzyska ten sam efekt - mimo innym rozmieszczeniom anemostatow.

Jakim cudem, inaczej umieszczajac anemostaty chce sie osiagnac inne chlodzenie w lecie ?? To jest tak znikoma ilosc chlodu, ze ginie juz obok anemostatu.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To ty jeszcze TEGO nie masz a już rozpowiadasz jakie to doskonałe rozwiązanie? Nic tylko posłuchać i zrobić, potem "niedajboże" płakać. Sorry Jasiek ale tak się nie robi.

Uważasz, że robisz dobrze? Ok. Ale nie podpowiadaj niesprawdzonego rozwiązania ludziom szukających pomocy i niekoniecznie będących w temacie.

.

Dlatego też uważam,że każdą poradę na forum trzeba przeanalizować i zastanowić się nad nią :)

Cały Świat,powtarzam Świat robi wentylację mechaniczną z nawiewami w pomieszczeniach czystych a wywiewami w pomieszczeniach brudnych ale nydar i jasiek są poza tym ;)

Świat się myli,jedynie słuszna i poprawna wentylacja to na opak ;)

No cóż...

Chociaż takie porady dla ludzi napalajacych się na "innowacje" mogą być szkodliwe ale budujący dom mają chyba skończone 18 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Podstawowym zadaniem wentylacji jest wymiana powietrza w budynku. Sprawnie działająca wentylacja pozwala skutecznie usuwać dwutlenek węgla, parę wodną, alergeny oraz zapachy unoszące się w powietrzu wewnątrz pomieszczeń.

Skuteczność wentylacji zależy od właściwego doprowadzenia świeżego powietrza z zewnątrz do budynku, zapewnienia odpowiedniego przepływu pomiędzy pomieszczeniami i sprawnego usunięcia zanieczyszczonego powietrza.

Wentylacja może działać w sposób naturalny. Jest to tak zwana wentylacja grawitacyjna i jest ona uzależniona od działania sił natury (głównie od różnicy temperatury zewnętrznej i wewnętrznej).

Wentylacja może działać również w sposób mechaniczny. Wymiana powietrzna jest wtedy niezależna od czynników naturalnych. Wymuszony przepływ powietrza uzyskujemy wówczas przez zastosowanie wentylatora. Zaletą tego typu wentylacji jest to, że możemy dostosować wydajność do faktycznych potrzeb mieszkańców, dzięki czemu jesteśmy w stanie stworzyć komfortowe warunki w pomieszczeniach. Regulacja tego rodzaju systemu może się odbywać automatycznie (bez obsługi operatorskiej).

Montując odpowiednie urządzenia tzw. Rekuperatory można odzyskiwać ciepło z usuwanego powietrza. Istnieje możliwość zastosowania filtrów, które zatrzymują zanieczyszczenia dostające się z zewnątrz do pomieszczeń.

 

Waszym sposobem dwutlenek węgla,wilgoć,dym papierosowy,brzydkie zapachy będą przechodziły i wychodziły przez pomieszczenia czyste czyli pokoje,sypialnie itp zamiast przez łazienki czy kuchnie.

Wyobraź sobie jak się poczujesz w nocy w takim przypadku ?

Jak mówiłem,każdy jest dorosły i lubi co innego,ja i raczej większość ludzi lubi w nocy nawiew czystego powietrza do sypialni podczas snu niż smrody a nie daj Boże dwutlenek wegla,który jakimś cudem dostał się do domu w dużym stężeniu.

Nie polecaj tego rozwiązania wszem i wobec bo jest to niebezpieczna zabawa.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałeś...;)

 

zastanów się ...

waszym czy naszym ...???

Waszym czyli nydara i jaśka sposobu na wentylację na opak czyli wywiewy w sypialniach :)

 

Nie po to na rynku są rekuperatory z możliwością automatycznego zwiększania wywiewu i nawiewu w przypadku stwierdzenia dużego stężenia wilgoci czy dwutlenku węgla,żeby wywiewać te sprawy w sypialni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź jak widzisz umiejscowienie centrali wentylacyjnej w moim domu i w którym miejscu GWC? Czy rury prowadzić na skróty czy opleść nimi bryłę budynku?

Trudno jest wskazać odpowiednie miejsce w nieswoim budynku. Musisz sam znaleźć ''złoty środek'' zarówno dla instalacji wentylacyjnej, jak i gwc, które mają nie tylko być ale i działać efektywnie. Unikaj w gwc kolan 90st i zminimalizuj je tylko do tych dwóch przymusowych. Każde załamanie to spadek sprężu centrali, tym bardziej dla wentylatora nawiewnego, który jest obciążony zarówno oporami gwc jak i instalacji wentylacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...